Od 1. března vstoupila v platnost povinnost používat respirátory v obchodech, veřejné dopravě, nemocnicích, na pracovištích a úřadech i jiných veřejně dostupných místech. Pro samoživitele, lidi v hmotné nouzi nebo osoby bez domova se jedná o nemalý finanční výdaj navíc, který si často nemohou dovolit. Charita v českobudějovické diecézi se tak zapojila do sbírky respirátorů pro potřebné. Tyto ochranné pomůcky jsou vítány ve většině Charitách.

Získané respirátory budou prostřednictvím charitních služeb postupně distribuovány klientům z nízkopříjmových rodin, samoživitelům, lidem bez domova či seniorům, jež si nemohou ochranné pomůcky zajistit především z finančních důvodů. Bez "dvojkového" respirátoru se lidé nyní neobejdou nejen v hromadné dopravě, obchodech, zdravotnických zařízeních, na pracovišti a dalších veřejně přístupných místech, ale především na všech úřadech a v sociálních službách.

Respirátory (FFP2 / KN 95) v neporušených obalech uvítají Charity v českobudějovické diecézi na těchto sběrných místech:

PLZEŇSKÝ KRAJ:

Oblastní charita Sušice – Středisko Oblastní charity Sušice, Havlíčkova 110, Sušice, tel.: 731 402 920, PO-PÁ 8-16 hod. (ideálně po telefonické domluvě)

Po předchozí domluvě je možné respirátory zaslat do vybraného charitního střediska také poštou či jiným dopravcem. Sbírka potrvá nejspíše do konce března. Informace pro dárce jsou postupně aktualizovány na stránkách https://1url.cz/@sbirka_respiratoru

Martina Nováková, Diecézní charita České Budějovice