Akci pořádá černický spolek rodinné centrum Na Schodech ve spolupráci s Městským obvodem Plzeň 8. Vstupenky na koncert si mohou zájemci koupit prostřednictvím webu Koncert pro Hospic svatého Lazara na Darujme.cz. Příspěvkem v minimální hodnotě 400 korun si zajistí jedno místo v sále. Na tomto webu získají o projektu další informace včetně dalších možností pro podporu hospicu. Součástí benefiční akce bude i tichá aukce děl, jež věnují umělci z Plzně a okolí. Své výtvory vloží do aukce i ŽIVÉ školky v Černicích, Božkově a na Borech. Informace najdou lidé také na stránkách www.spolekzivo.cz.

„Chtěli bychom zviditelnit paliativní a hospicovou péči, protože vnímáme, že jí v naší společnosti není věnováno tolik pozornosti, kolik si zaslouží. Pevně věříme, že každá koruna z darů bude využitá smysluplným a prospěšným způsobem," uvedla ředitelka rodinného centra Na Schodech Olga Mourková. Zmínila, že se nedávno hospicová péče dotkla i jednoho z jejich kolegů. „Rádi bychom proto podpořili záslužnou práci profesionálů a nadšenců z Hospicu svatého Lazara, kteří své poslání plní nadmíru dobře,“ dodala.

Akci podporuje technicky i finančně i městský obvod. „Vážíme si všech, kteří hospicovou péči v našem městě i v celém kraji zajišťují, a proto rozhodování o tom, zda tuto akci podpoříme, bylo jednoduché. Mám upřímnou radost, že benefiční koncert našel podporu napříč celým černickým zastupitelstvem,“ dodal starosta Černic Vladislav Sloup.

Hospic svatého Lazara poskytuje péči občanům celého Plzeňského kraje už 25 let. Zajišťuje lůžkovou péči, provozuje podpůrnou a paliativní ambulanci a také domácí hospicovou péči. Zdravotní pojišťovny hradí pouze 50 procent nákladů na hospicovou péči, zbylou polovinu toto zařízení pokrývá z dalších zdrojů, především darů. Bez nich by například nemohlo pořídit nezbytné léky nebo dát mzdu lékařům či ošetřovatelům. V současné době usiluje hospic o stavbu nové budovy, takzvaného Zeleného domu. Další informace o hospicu na www.hsl.cz.

Marie Fialová