Vyprávěl žákům o své cestě k baletu, o náročném studiu na taneční konzervatoři i o práci v divadle. Děti si též mohly prohlédnout ocenění, která tanečník získal, včetně nejvýznamnějšího – Ceny Thálie 2014 za titulní roli v baletu Spartakus. Nechyběla ani ukázka několika skoků, umělec zatančil část z baletu Proměna a v závěru besedy se žáci pod jeho vedením naučili základní baletní postoje. Milé setkání zakončil tanečník  pozváním do divadla.

Mgr. Jitka Kučerová

Již podruhé navštívil 17. základní a mateřskou školu Plzeň tanečník a choreograf Richard Ševčík, sólista baletu Divadla J. K. Tyla.Zdroj: Deník

Ohlasy žáků po květnovém setkání:

V pondělí jsme měli ve škole milou návštěvu. Osobně nás navštívil baletní mistr pan Richard Ševčík. Vyprávěl nám svůj životopis a o tom, jak se dostal k baletu. Baletu se věnoval už od svých deseti let. Studoval balet v Bratislavě. Nyní je v angažmá v plzeňském Divadle J. K. Tyla. Přinesl nám ukázat několik ocenění za svoje baletní umění. Dostal Cenu Thálie. Také nám předvedl několik baletních prvků a kousek z baletu Proměna. Povídání pana Ševčíka se mi moc líbilo.

Ondřej Soukup, 5. A

Obdivuji, že už v deseti letech odjel sám studovat do Bratislavy. Ve škole měl velmi náročný den. Líbilo se mi, jak umí skákat. Nejvíce se mi líbil vrut 520 stupňů. Také se mi líbila Cena Thálie ve formě masky.

Vojtěch Koukolík, 5. A