Říká se, že správná hospodyňka i pro pírko přes plot skočí. Autorka kuchařských knih Miroslava Kuntzmannová zase kvůli kvalitním receptům sjezdila kromě Čech i několik evropských zemí. Jejím cílem bylo mimo jiné představit pokrmy, které se vařily v různých státech za Rakouska-Uherska. „Bylo to náročné. Materiály na knihu „S trochou nostalgie aneb jak se vařilo a jedlo za císaře pána“, kde jsou dokonce recepty sedmi kuchyní tehdejšího mocnářství, jsem sbírala šest let, ale stálo to za to. Řada receptů nebyla nikdy předtím publikována. Získala jsem je od kuchařů v restauracích i od lidí, kteří je třeba měli od svých předků,“ prozrazuje paní Kuntzmannová.

Propagátorka české kuchyně vaření zasvětila celý svůj život. Netají se tím, že jejím velkým vzorem byla česká buditelka, spisovatelka a básnířka, známá především jako autorka „Domácí kuchařky“ Magdalena Dobromila Rettigová (1785-1845). „Podle jejích receptů vařím již od deseti let a společně s rodinou jsme vytvořili i její figurínu.“ líčí s úsměvem paní Mirka, pro kterou je tato česká vlastenka i morálním vzorem. Při poutavém vyprávění vyvrací tvrzení, že je česká kuchyně nezdravá. „Získané kalorie je však potřeba vyvažovat adekvátním pohybem“, dodává a jako přednost české kuchyně uvádí její rozmanitost. „Je jen potřeba zapojit fantazii“ uzavírá své povídání na téma české kuchyně.

Výjimkou však není ani slovenská, maďarská, rakouská, polská, balkánská či židovská kuchyně. Recepty na tato cizokrajná jídla v průběhu let získala přímo v tamním prostředí. Bedlivě střežený recept na staromaďarský tokáň prý obdržela od jedné Maďarky výměnou za podobnou cennost, jakou jsou ingredience na pravé chodské koláče.

Příjemný večer zakončily dotazy posluchačů, týkající se například nákupu speciálního koření, oblíbeného jídelníčku hrdinů televizního seriálu Ulice či stravy plzeňských strašidel.

Autorčiny nejznámějšími tituly jsou Chuť a vůně baroka, S trochou nostalgie 1 aneb jak se vařilo a jedlo za císaře pána, S trochou nostalgie 2 aneb ta naše kuchyně česká, S trochou nostalgie 3 aneb československá retro kuchařka, Kuchařka plzeňských strašidel, Kluci, holky, kastrůlky 1, Kluci, holky, kastrůlky 2, Kuchařka pod párou (vaření v páře), Andělská kuchařka, Jak chutná život, Receptář Ballarini, Zdravě, chutně, moderně, Recepty z Ulice a Ulice vaří s námi už 10 let atd.

Eva Hubatová