Naši nejmenší - U6 (hráči do 6 let) - hráli na turnaji na hřišti RK Petrovice. Mezi početným zastoupením týmu se naše Štěňata neztratila a předváděla úžasné výkony.

V nižších kategoriích se příliš nehledí na výsledek, hlavní je radost ze hry a pohybu na hřišti. Soutěživost ale nikomu nechyběla.

Bude ku prospěchu hráčům, když jim i v dalších turnajích zůstane spolupráce na hřišti a zápal pro hru, který předvedli.

U8 (do 8 let) a U10 (desetiletí) tentokrát hráli na hřišti RC Kralupy nad Vltavou.

V U8 se sešlo více hráčů, tak jsme mohli postavit 2 týmy, klání započalo úderem 9. hodiny. Poslední týmy dohrávaly ve 12 hodin. 

Ragbyový stadión se rozdělil na 4 hřiště, na kterých hrály týmy systémem každý s každým. Celkem 3 hodiny zajímavých utkaní, ale i družné zábavy mezi hráči i trenéry. Plzeňská Štěňata se v obou týmech velice snažila a i přes občasné bolístky, které k tomuto sportu patří, dokázala, že tento mladý sport v Plzni má co ukázat, a do budoucna se s našimi hráči musí počítat.

Odpoledne se představily týmy U10 a už bylo vidět že hra se opravdu posunula na vyšší level. Kombinace, přihrávky, rychlost, ale i radost z "položení 5" byla vidět na všech hráčích. Týmova soutěživost ale vždy byla v souladu s pravidly sportu a fair play.

U12 hráli na hřišti Sparty, žel plzeňských Štěňat se tam sešlo opravdu málo. Proto se trenéři klubů domluvili a postavili společný klub "Ammor". Jde přeci o to aby si děti zahrály a zároveň se něco naučily. Výhodou bylo, že se v tomto týmu hráči sešli z různých klubů. A i když nebyla sehranost jako na klubové úrovni, přesto zkušenosti a znalosti jednotlivých hráčů prokázaly, že i toto je cesta k rozvíjení hráčských schopnosti a spolupráce.

Jsme potěšeni, že se plzeňské rugby v zastoupení našich nejmenších může plnohodnotně postavit i týmům, které mají dlouhodobou tradici a velice rádi uvítáme nováčky ve všech našich věkových kategoriích.

Vždyť sport, čest, respekt, úcta, férovost, soutěživost, je třeba rozvíjet v každém věku.

Josef Helia