Po trzích začne útěk před bábou

MINT Market, největší české trhy s autorským designem, originální módou a doplňky, se uskuteční o víkendu na venkovním prostranství v plzeňském areálu DEPO2015. Vyrostou zde desítky stánků nezávislých prodejců, ve kterých návštěvníci najdou všechno možné od ponožek po čepice, stylové oblečení pro děti, hračky, šperky, kabelky, pásky a boty nebo bytové doplňky. Součástí akce bude bohatý doprovodný program.

„Součástí akce jsou i odpolední workshopy inspirované naší novou interaktivní výstavou Tajuplný les, pestrý street food nebo divadla pro děti od Studia Damúza a Divadla Jednoho Edy,“ říká k MINT Marketu Lucie Kaslová z DEPO2015. Trhy se konají po oba víkendové dny od 10 do 18 hodin a vstup je zdarma.

Na den dětí, tedy 1. června, pak Depo spustí jedinečnou únikovou hru Zdrhni bábě, která je určena dětem i dospělým. Hra bude samostatnou součástí interaktivní expozice BLIK BLIK Tajuplný les, kterou si mohou návštěvníci v rámci vstupenky také projít.

Cílem hry bude uniknout z perníkové chaloupky před návratem Ježibaby. „To se podaří jen tehdy, když vyluštíte všechny hádanky a kódy a najdete klíč, který vám odemkne dveře. Pokud máte rádi únikové hry a rádi byste si jednu zahráli s celou rodinou, tak tohle je přesně pro vás,“ zve do Depa Kaslová. 

AkvaTera trhy rozšiřují nabídku

Široký počet druhů akvarijních rybiček, akvarijních i terarijních rostlin, krmiv a dalšího příslušenství, terarijní živočichy, živá krmiva, drobné hlodavce, ptactvo. A nově rovněž krmiva a pamlsky pro všechny ostatní domácí mazlíčky, včetně psů i koček. To všechno můžete v sobotu opět zakoupit na AkvaTera trzích v Chodově, největší akci svého druhu na západě Čech, která se po dlouhé pandemické přestávce vrací do Kassu.

Prodejci budou připravení ve Společenském sálu od 9 hodin. Balit by měli v poledne. Pokud ovšem bude velký zájem nakupujících, organizátoři trhy prodlouží. „Modernizací prošel také systém předprodeje vstupenek on-line, který je nyní ještě pohodlnější,“ vzkazuje hlavní pořadatel Daniel Grigar. Vstupenky od 10 do 40 korun můžete totiž zakoupit přímo na místě, platit hotově i kartou, ale rovněž v pohodlí domova v on-line předprodeji.

„Apelujeme však na dodržování aktuálně platných vládních protiepidemických opatření, která neznamenají omezení vašeho zážitku, ale pomoc k tomu, abychom se vídali opět pravidelně,“ dodal Daniel Grigar. Pokud situace dovolí, budou se trhy opět konat každý měsíc. 

Koncert Evy Urbanové bude i v televizi

Největší koncert oslav 300 let od výročí blahořečení sv. Jana Nepomuckého se uskuteční v neděli 30. května, v předvečer tohoto výročí, na nepomuckém náměstí Augustina Němejce. Nejkrásnější písně z české opery a duchovní skladby zazpívá operní pěvkyně Eva Urbanová za doprovodu Komorního orchestru Národního divadla, sopranistky Michaely Katrákové a zpěváka Martina Vydry. Ačkoli na koncert, který začne v 17 hodin, se už lístky neprodávají, sledovat jej může každý. Hned v neděli od 20.15 hodin ho odvysílá ČT Art.

Do Hnačova míří socialistická vozidla

Autokemp v Hnačově se zítra a pozítří přenese o několik desetiletí zpět. Uskuteční se tam sedmý ročník oblíbeného srazu socialistických vozidel. Akce odstartuje zítra ve 20 hodin večer taneční zábavou s kapelou Andromeda. Program pokračuje od sobotního rána, v čase mezi 8.30 a 12.30 si návštěvníci budou moci prohlédnout vozidla vyrobená ve státech bývalého východního bloku. Během soboty událost zpestří koncerty Oplovy dechovky, kapel Adys či Brutus a dalších. Na odpoledne je naplánovaná spanilá jízda. Celý program naleznete na facebookové stránce ATC Hnačov. Po dobu konání akce nebude nouze o dobré jídlo a pití. Organizátoři však upozorňují, že se návštěvníci budou muset prokázat negativním testem na covid-19 (na místě bude možné se otestovat). Po areálu se bude moci pohybovat tisíc osob.

Teplomilný les u Kolovče

Naleznete tolitu či náprstník? Vycházka zaměřená právě na botaniku se koná tuto neděli u Kolovče na Domažlicku. S průvodcem s Jiřím Sladkým z Agentury ochrany přírody a krajiny navštívíte hřbet a svahy vrchu Radlice (600 m n. m.) s listnatými lesními porosty a ruiny Zichovské tvrze. Trasa je dlouhá přibližně 7 km. Účastníci exkurze mají sraz v 11.30 hodin u kostela Zvěstování Panny Marie v Kolovči, akce se koná za každého počasí. Bližší info podá přímo Jiří Sladký na č.: 728 496 065. Akci pořádá regionální pracoviště Správy CHKO Český les.

Zajděte si na výstavu na velkých panelech

V centru Karlových Varů si můžete prohlédnout několik velkoplošných panelů v rámci projektu Paměť národa Karlovarského kraje. Výstava je instalována v karlovarské ulici Zeyerova, podél hotelu Ambassador. Jedná se o venkovní oboustranné výstavní panely o výšce 2 metry. Na nich se představí sedm pamětnických příběhů z našeho kraje.

Prohlédněte si novou naučnou stezku

U chebské rozhledny vznikla nová naučná stezka. Tu najdete u Bismarckovy rozhledny na Zelené hoře u Chebu. Pomocí interaktivních tabulí a dalších prvků se turisté a návštěvníci dozvědí spoustu zajímavostí o lese a životě v něm. Projekt vznikl v rámci akce Meganápady.