KDY: od 14. listopadu
KDE: Plzeň
ZA KOLIK: zdarma nebo 50 - 150 Kč

Budova, v níž sídlil Krajský výbor Komunistické strany Československa, dnes patří městu Plzni, naposledy sloužila právnické fakultě a už více než deset let je zavřená. „A protože je ve špatném technickém stavu, bude otevřena za přísných bezpečnostních opatření,“ upozorňuje Marcela Mašínová z organizace PaNaMo. „V budově nesmí být najednou více než 50 lidí. Takže po každém programu ji budou muset diváci opustit a teprve pak do ní pustíme ty, kdo přijdou na další představení,“ vysvětluje. Dodává, že do budovy nesmí děti mladší 15 let a není v ní bezbariérový přístup.

Organizátoři na Americkou 42 připravili čtyřdenní program složený z performancí, filmových projekcí, divadelních představení, besed i prohlídek budovy a výstav. Vstupenky už jsou k dostání.

Program na Americké 42 je součástí oslav Cesta ke svobodě, připravených městem Plzní. V neděli 17. listopadu bude pro dopravu uzavřeno Anglické nábřeží a vznikne zde debatní Plzeňská kavárna.

Výběr z programu Cesta ke svobodě

Zúročení

14. – 17. listopadu v budově Americká 42: Po celé dny se konají výstavy, divadlo, happeningy. Program Zúročení v neděli 17. 11. skončí symbolicky. Ze střechy objektu na Americké třídě bude snesena rudá pěticípá hvězda, která se nad ním v 80. letech minulého století tyčila a na střeše zůstala po roce 1989 ležet.

Plzeňská kavárna

17. listopadu na Anglickém nábřeží se po celý den bude debatovat v improvizované venkovní kavárně. Koná se i koncert studentských kapel.

Hyde Park Post Bellum

17. listopadu se na plzeňském náměstí Republiky konají debatní bloky.

Divadlem ke svobodě

17. listopadu od 20 hodin se ve Velkém divadle koná netradiční program s ukázkami toho, jak se hrálo divadlo dříve, jak se vyvíjelo a jak se hraje dnes.

Paní učitelko, už nám nemusíte lhát

17. listopadu se po celý den koná v budově plzeňské radnice naučně zábavná soutěž pro děti i rodiče.

Retroprocházky Plzní

17. listopadu od 10 a od 15 hodin se můžete vypravit po Plzni v době normalizace.

Rozezní se zvony

17. listopadu v 17:11 hodin začnou bít všechny zvony plzeňské diecéze.