Její matka Stanislava Košařová stále doufá, že žije. Stejně tak nepřestává věřit i její 14letá dcera. Nyní ji vychovává babička. „Marcela se dlouhodobě léčila kvůli psychickým potížím, trpěla depresemi. Docházela k psychiatrovi, který jí předepisoval léky. Ale neužívala je od té doby, co si domluvila alternativní čínskou medicínu v Českých Budějovicích,“ říká Košařová.

Pátrá s pomocí přátel a známých i na vlastní pěst. „Obešli jsme řeku z Plzně až do Chrástu, protože jedna ze senzibilek říkala, že má dcera je někde blízko vody. Nic jsme ale nenašli. Pak jsem oslovila další plzeňskou vědmu. Ta zase říká, že má dcera je pravděpodobně někde pod vlivem drog. Doporučení senzibilů jsme sdělili i policistům, kteří nám při pátrání také pomáhali. Všechno ale bylo marné,“ vypráví nešťastná žena se slzami na krajíčku.

Policejní pátrání stále pokračuje. „Prověřili jsme všechny možnosti, včetně anonymního telefonátu, na který nás paní Košařová upozornila. Vše ale nasvědčuje, že volajícím nebyla pohřešovaná žena. Prověřili jsme i fotografie, které nám byly poskytnuty. Nenalezli jsme ale žádné vodítko, jehož pomocí by bylo možné ženu vypátrat,“ informovala policejní mluvčí Martina Hábrová.

Zoufalá matka má veliké obavy o její život. „Marcela se pohybovala v různých čajovnách, mezi léčiteli. Mohla by například být u nějakých lidí, kteří mají stejné psychické problémy jako ona a se kterými se seznámila při svém pobytu v Psychiatrické léčebně v Dobřanech. Někdy mě i napadá, jestli ji někdo někde nedrží proti její vůli,“ stýská si Košařová a prosí všechny lidi, kteří by mohli o pohybu či pobytu její dcery podat jakékoli informace, aby zatelefonovali na policejní tísňovou linku 158.