Podle policejních informací si muž s přítelem vyjeli na vodu opilí v dětském nafukovacím člunu a narazili na ledovou kru, která plášť člunu protrhla. Na břeh už doplaval jen jeden z nich.

„Na místo okamžitě dorazili policisté z Města Touškova, povolány byly i další hlídky včetně psovoda a další složky integrovaného záchranného systému. Vrtulník propátral hladinu, pěší hlídky prozkoumaly břehy. Kolem třetí hodiny ranní byla akce zrušena a pokračovala ráno, kdy přijeli policejní potápěči,“ uvedla mluvčí západočeských policistů Ilona Týmlová.

„V noci nás vzbudila helikoptéra, se ženou jsme se báli, nevěděli jsme, co se děje. Říkal jsem si ale, že to bude nějaké cvičení,“ komentoval dění jeden z chatařů sledující pátrání. „Je mi ale líto těch kluků,“ poznamenal směrem k potápěčům, kteří se právě navlékali do neoprenových obleků. „Kvůli nějakému opilci teď mají takovou práci,“ dodal.

Potápěči tělo muže ve vodě pokryté tenkou vrstvou ledu, hledali ještě během odpoledne. Objevit se jim ho však nepodařilo. Pátrání skončilo před 15. hodinou, pokračovat bude dnes dopoledne.