Nejvíc se loni podle informací od mluvčí jihoplzeňských policistů Pavly Soukupové bouralo v Losiné. Přímo v obci se na křižovatce srazila auta 12krát a jen o jednu bouračku méně bylo za Losinou na křižovatce silnic první třídy.

Nepříjemnou pověst má i křižovatka mezi Chlumčany a Hradčany. Tam se automobily střetly take 12krát. Deset nehod zažili lidé ve Střelicích.

„V celém okrese Plzeň–jih se loni stalo 1 187 dopravních nehod, které byly policistům nahlášené. Je to o 105 bouraček více než v roce 2006. Nejčastější příčinou nehod byl způsob jízdy (628 případů). Vysoká rychlost pak byla na vině 233krát. V 65 případech sehrál svou roli alkohol v krvi řidiče,“ sdělila Soukupová.

Osm nehod bylo smrtelných, což je o tři více než v roce 2006. Čtyři lidé byli těžce zraněni a s lehkým zraněním vyvázlo 245 lidí. Když policisté sečetli škody, které při loňských bouračkách na jižním Plzeňsku vznikly, vyšla jim částka téměř 60 milionů korun.

V okrese Plzeň–sever zaznamenali policisté 1078 nehod, což je o 42 méně, než v roce 2006. Ale téměř dvojnásobně stoupl počet při nehodách usmrcených lidí. Zatímco v roce 2006 se zabilo sedm lidí, loni jich bylo 13. Těžce zraněných odvezla záchranka 23 a 256 lidí se zranilo lehce.

Podle iformací šéfa severoplzenských dopravních policistů Karla Krejnického se nejvíce (73) nehod stalo na „silnici smrti“ I/27, a to zejména u Horní Břízy (17), kde při dvou nehodách zemřeli čtyři lidé. Na průtahu Nýřany auta havarovala 22krát.

„Nejčastější příčiny byly opět rychlost, nedání přednosti a způsob jízdy. Alkohol hrál roli při šedesáti nehodách,“ uvedl Krejnický. Celková škoda, která při loňských nehodách na severním plzeňsku vznikla, je téměř 45 milionů korun.

„Řidiči jsou asi nepoučitelní. I přesto, že policie je stále varuje, poučuje a dělá dopravně bezpečnostní akce, její úsilí se míjí účinkem,“ upozorňuje mluvčí severoplzeňských policistů Josef Aubrecht.