Čerstvě navezený odpad začal hořet po 3:00. Hasiči požár na ploše 100 krát 20 metrů lokalizovali po více než hodině. Pak museli s pomocí techniky odpad rozhrabat a prolít vodou. Požár zlikvidovali kolem 9:40, řekl mluvčí hasičů František Vaško.

Na skládce se vznítil lisovaný papír a plasty. Hustý kouř byl vidět do velké dálky. Technici z hasičské laboratoře naměřili ve vzduchu stopy benzenu, toluenu a styrenu pouze v bezprostřední blízkosti požáru. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. Pro jistotu byli upozorněni zástupci sedmi obcí v nejbližším okolí, aby lidé kvůli kouři nevětrali. "To platilo pouze v době hoření, nyní už mohou normálně okna otevírat," uvedl mluvčí.

Protože hořel odpad, požár nezpůsobil žádnou škodu. Hasiči nyní zjišťují jeho příčiny, v úvahu připadá samovznícení. Na místě zasahovali hasiči ze šesti profesionálních a dobrovolných jednotek. Měli problémy s vodou na hašení. U skládky je sice malý rybníček, nebylo v něm ale dost vody, takže do něj nemohli ponořit čerpadlo a vodu dopravují kyvadlově z Dobřan, řekl mluvčí.