Během včerejšího soudního jednání zazněla i výpověď Janiny třináctileté sestry Kristýny. Před časem sama odešla od matky k babičce, což záhy potvrdil i soud, který dívku svěřil do babiččiny péče. Kristýna tvrdí, že matka chodila domů opilá a zanedbávala péči o děti.

Soudkyně Jaroslava Křivánková přečetla i výpověď Lenčiny matky. V ní říká, že se svojí dcerou přestala komunikovat již dříve. Vnučky se jí svěřovaly, že se jejich matka pokusila o sebevraždu a že z ní mají strach. Lenka B. podle jejích slov často střídala partnery, prý dokonce provozovala prostituci. Děvčata prý neměla doma nic k jídlu. Zejména na dceru Kristýnu prý byla její matka velmi přísná.

Na konci loňského roku byla vyslechnuta i samotná Jana. Ta tehdy tvrdila, že chce být u svého otce a jeho družky i nadále. S matkou se prý nechce vidět, protože se chová divně.

Lence B. příliš nepomohla ani zpráva pracovnice Fondu ohrožených dětí (FOD). V té se píše, že na ni Lenka B. působila dojmem, že zřejmě předtím požila alkohol, drogu nebo léky s alkoholem. Podle vyjádření pracovnice FOD není schopná zvládat a vychovávat své děti. Žena však říká, že pracovnice FOD nebyla ochotna k jakékoli diskuzi.

Ona sama se netají tím, že s matkou měla vždycky špatný vztah. Brzy odešla z domova, protože matka se prý snažila řídit její život. „V tom co bylo u soudu řečeno, nevidím žádné důkazy. Rozhodně nesouhlasím s tvrzeními mé matky, dcery Kristýny a odmítám i tvrzení Fondu ohrožených dětí,“ řekla Lenka B. s tím, že jde o výmysly. „Určitě se budu bránit. Oslovím svědky, kteří by mě před soudem očistili,“ podotkla. Podle jejího exmanžela hovoří všechny důkazy proti jeho bývalé ženě a není tedy třeba se k věci dále vyjadřovat.

Soudkyně podle svých slov zatím neshledala důkazy, které by nasvědčovaly tomu, že by bylo vhodné svěřit Janu do péče matky. Boj o dívku bude pokračovat 26. února, kdy bude slyšena Lenka B. i její bývalý muž. Téhož dne by také mělo zaznít aktuální přání devítileté dívky. Na žádost soudu s ní znovu promluví sociální pracovnice.