Lesy a pozemky okolo obce prohledávali odpoledne policisté s vycvičenými psy, z pražské Ruzyně na pomoc povolali dokonce helikoptéru vybavenou termovizí. Na muže narazili kolem 15. hodiny. „Objevili ho mrtvého nedaleko zemědělského družstva. Po předběžném prozkoumání těla policisté vyloučili cizí zavinění smrti, ale pro přesné určení bude nařízena soudní pitva,“ pokračoval mluvčí. Lékař do Studené dorazil po 17. hodině.

Obyvatele obce zpráva šokovala. „Vůbec bych si nikdy nemyslel, že je něco takového možné. Byl to mladý kluk a tohle se mu teď stane. Nechtělo se tomu věřit,“ řekl jeden z místních mužů.

Podle informací Deníku muže objevil vrtulník, ovšem tělo bylo natolik prochladlé, že termovizí nic nezaznamenal. Policisté ze vzduchu ovšem rozpoznali výraznou barvu jeho motocyklu v místech, na něž se pěšky mohli dostat jen obtížně. Vyjádření mužovy přítelkyně se nám získat nepodařilo.

Severoplzeňští policisté mají jednu podobně smutnou záležitost s hledáním člověka už za sebou. Tragický konec mělo totiž i zářijové pátrání po 86letém muži z Teplic, který se ztratil při hledání hub nedaleko obce Trojany na Kralovicku.