Na místo vyjeli hasiči z Plzně–Slovan, hasiči Českých drah Plzeň i záchranka, ale muži se už nedalo pomoci. Tento úsek trati je podle místních obyvatel oblíbeným místem sebevrahů.

„Vlak jel před místem střetu asi stokilometrovou rychlostí. Strojvedoucí spatřil toho muže asi ve vzdálenosti 100 metrů. Viděl ho, jak se šplhá na násep ke kolejím. Začal tedy houkat a rychlo-činně brzdit. Muž na kolejích upadl, ale hned se zase zvednul a postavil se čelem proti vlaku. Na tak krátkou vzdálenost se vlak zastavit nemohl,“ uvedl na místě vrchní inspektor Českých drah Josef Junk.

Stroj, poté co muže srazil, brzdil ještě necelých 200 metrů. Železniční doprava se na trati mezi Plzní a Českými Budějovicemi na více než hodinu zastavila. Pak začali zaměstnanci Českých drah pouštět osobní vlaky. Musely ale kolem místa tragédie projíždět krokem a houkat, protože na místě ještě okolnosti události vyšetřovala policie.

Na místo tragédie přišla i zdrcená mužova matka. Mezi místními se říká, že její syn byl bez práce. Nikdo si však nedovedl vysvětlit, proč by chtěl skončit se životem. Spekulovalo se ale o finančních problémech.

Sebevražda se jeví jako nejpravděpodobnější vysvětlení i policii. „Zatím to ale nemůžeme s jistotou potvrdit, protože vyšetřování ještě probíhá,“ sdělila mluvčí krajských policistů Jolana Číhová.

Na tomto úseku trati už vlak srazil člověka několikrát. Podle místních obyvatel si sebevrazi právě toto místo oblíbili. Například loni v červnu si tady na koleje lehl 44letý muž ze Starého Plzence. Stejně jako včera i v srpnu 2004 v místě zvaném Bažantnice náhle vstoupil do kolejiště před přijíždějící vlak jiný muž. Tři měsíce před ním skočil na železničním přejezdu ve Štáhlavech pod lokomotivu teprve třináctiletý chlapec.