„Policisté spatřili v Sušické ulici červené Mitsubishi s kradenými značkami, které zmizely z vozu zaparkovaného ve Skvrňanech. Navíc za volantem vozu poznali jim již dobře známého recidivistu,“ uvedl mluvčí plzeňských policistů Jaroslav Ibehej.

Muži zákona tedy začali vůz pronásledovat. Jedenadvacetiletý Plzeňan ale zastavit nehodlal a zběsilou jízdou Lobezskou ulicí prchal směrem do centra. „Nerozpakoval se přejíždět do protisměru. Jezdil i po chodnících a zastávkách městské hromadné dopravy,“ popsal Ibehej.

Mužům zákona se nakonec podařilo zablokovat služebním vozem křižovatku ulic Lobezská x Plzenecká, kde mladík vůz zastavil. Okamžitě z něj ale vyskočil a dal se na útěk směrem do Guldenerovy ulice. „Za ním vyběhli i policisté. Na jejich výzvy ale mladík nereagoval. policisté proto použili donucovací prostředky a to varovné výstřely. Ani ty ale prchajícího muže nezastavily. Nakonec zaběhl mezi zaparkovaná auta, kde jej policisté po chvíli spoutali,“ dokončil mluvčí.

Při dalším vyšetřování případu kriminalisté zjistili, že vůz, který mladík řídil je kradený. Ztratil se 23. června v Kyjevské ulici. Mladík je nyní v policejní cele a policisté celou věc prověřují pro trestný čin neoprávněného užívání cizí věci.

Policisté také vyzývají všechny kolemjdoucí či účastníky silničního provozu, kteří byli svědky zběsilé jízdy v Lobezské ulici, aby se co nejdříve přihlásili na lince 158.