Žena tehdy strážcům zákona na služebně vypověděla, že v pátek 14. prosince někdy po poledni jí u bytu zazvonil nějaký muž. K jeho popisu nedokázala uvést nic jiného, než že byl hezký a měl černé vlasy učesané dozadu. On jí nabídl bezpečnostní zámek do dveří, ale nepochodil a tak odešel. Druhý den okolo poledne u bytu opět někdo zazvonil. Zpoza dveří se ozval hlas, který obyvatelce sdělil, ať otevře, že přišel hubit šváby. Žena odpověděla, že v bytě žádný takový hmyz nemá, ale dveře přesto otevřela. Za nimi spatřila muže, přesně toho, který jí den předtím nabízel nový zámek. Tento černovlasý fešák jí znovu oznámil, že jde hubit šváby a zamířil rovnou do kuchyně. Chvíli prohlížel sporák a pak paní řekl, aby u něj chvíli počkala a odešel. Ženě to po pár minutách přišlo divné a šla se podívat do předsíně. Zde zjistila, že muž už v bytě není. S ním však zmizela i její peněženka s osmi tisíci korunami, doklady a léky, kterou měla uloženou v tašce u dveří. Odhalení zloděje bylo celkem složité, neboť jeho popis, který okradená žena uvedla do protokolu, byl velice chatrný.

Přesto se policistům podařilo případ objasnit. Za krádeží peněz stojí podle všeho 31letý Plzeňan, který ovšem svoji vinu popírá. Ani další případ, který mu policisté kladou za vinu, podle svých slov nespáchal.

Policisté muže vinní ještě z dalšího skutku. Podle všeho se devatenáctý prosincový den vydával za pracovníka, který kontroluje těsnost plastových oken. Navštívil jednoho muže v Barákově ulici. Majitel jej pustil dovnitř. Mladý muž si okna prohlédl a konstatoval, že je potřeba provést přetěsnění, které bude stát patnáct set korun. Nájemce z psacího stolu vytáhl desky, ve kterých měl hotovost, požadovanou částku odpočítal a zbytek peněz vrátil na původní místo. Toho si zloděj samozřejmě všiml a tak pána vyslal do koupelny pro mokrý hadr. V pokoji se ocitl asi na jednu minutu sám. Měl dost času, aby si peníze vzal. Pak jen své oběti sdělil, že si musí něco odnést do auta, odešel a už se pochopitelně nevrátil. Až s časovou prodlevou si pán všiml, že mu chybí asi třicet tisíc korun.

Jednatřicetiletý muž byl v minulosti už mnohokrát odsouzen. Většinou pro majetkové delikty. Policejní komisař předal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na jeho vzetí do vazby.