O motivech, které je vedly k tomuto zoufalému činu lze jen spekulovat. Na vině může být podle odborníků současné, pro únor netypické počasí. První případ se stal kolem páté hodiny ranní. Z okna domu vedle hospicu ve Sladkového ulici v plzeňské části Petrohrad, se na chodník vrhl dvacetiletý muž z Polska. „Na místo kromě policistů vyjela také záchranka. V době jejího příjezdu muž ještě žil. Zraněním ale ještě před převozem do nemocnice podlehl,“ uvedla mluvčí plzeňských policistů Martina Hábrová. Podle ní mladík nenechal žádný dopis na rozloučenou. „Ani se nedivím, že se tady něco takového stalo. Ten dům nemá moc dobrou pověst. Pořád jsou tu prý nějaké rvačky,“ řekla nám Renata Beránková z Plzně, která viděl policisty a mrtlovu přikrytou černou pachtou při ranní cestě trolejbusem číslo 12 do zaměstnání.

Neuplynuly ani dvě hodiny a muži zákona společně s lékaři museli vyjet ke skoro stejnému případu do Vejprnické ulice. „Na místě byla nalezena mrtvá 64letá žena, která skočila z okna svého bytu. V něm zanechala dopis na rozloučenou,“ uvedla Hábrová. Policie i nadále na obou případech pracuje a už nařídila pitvy těl. Na konci vyšetřování by měl být i znám motiv, který oba lidi k činu vedl.

Jak nám sdělil plzeňských psychiatr Jiří Bláhovec, je pro lidi, kteří trpí depresemi, jaro obzvlášť těžkým obdobím. „Jaro je přechodové období, stejně jako podzim. Dochází k většímu počtu sebevražd než v létě nebo v zimě. Na jaře sice příroda vypadá pozitivněji, ale přechod je náročný a vyhrocují se při něm emoce. Navíc současné počasí je pro únor nestandartní. To také způsobuje větší počet depresí,“ dodal psychiatr.

Podle policejní statistik se k sebevraždám uchylují více muži. „Například za rok 2006 z celkového počtu 34 sebevražd, které se v Plzni staly, jich 27 spáchali muži. Stejný poměr byl i v roce 2005,“ konstatovala Hábrová. Mezi sebevrahy patří k nejrozšířenějším způsobům ukončení života oběšení a právě skok z výšky.