Prvních krádeží se dopustil 1. února. To okolo osmé hodiny večer v jednom butiku obchodního centra v Písecké ulici odcizil kalhoty za několik stokorun. Pak zamířil do sousedního obchodu, kde se po odtržení bezpečnostního kódu zmocnil trička v hodnotě šesti set korun. Jeho další kroky vedly do nedalekého supermarketu, kde si do vozíku postupně naložil různé potraviny, nápoje a spodní prádlo, vše za necelou tisícikorunu. Zboží pak v kabince na zkoušení oděvů přemístil do svojí igelitové tašky a prošel bez placení pokladnou. Zaměstnancům prodejny však jeho jednání neuniklo a mladého cizince předali policistům. Věc v té době strážci zákona kvalifikovali jen jako přestupek proti majetku.

O dva dny později přišel mladík do obchodního centra na Rokycanské třídě. Na prodejní ploše pak do svého batohu přemístil různé oblečení, prádlo a potraviny, vše za téměř tři a půl tisíce korun. Pak prošel pokladnou bez placení, ale ani v tomto případě se mu nepodařilo s odcizeným zbožím odejít. Policisté z obvodního oddělení Plzeň - Doubravka mu k jeho jednání přičetli krádeže ze Slovan a zahájili proti němu zkrácené přípravné řízení pro trestný čin krádeže.

Ani to však mladého cizince neodradilo od dalších protiprávních skutků. O víkendu jej zadržela ostraha obchodního centra na Borských polích, když bez zaplacení prošel pokladnou poté, co předtím uschoval do své bundy rádio a šroubovák za necelou tisícikorunu.

Komisař služby kriminální policie a vyšetřování mu všechny skutky sečetl a obvinil jej z krádeže. Při výslechu se mladík, který v Plzni pracuje jako dělník, ke všemu přiznal. I tak mu teď hrozí až dva roky odnětí svobody.