Obtěžování žen na ulici Hora nepopírá. „Dělal jsem to poměrně často. Jednou či dvakrát do týdne. Ženám jsem říkal, že by jim to slušelo na gynekologickém křesle. Většinou jsem je oslovoval na Slovanech, kolem jižního nádraží, na Chodském náměstí i jinde. Nebránil jsem jim v chůzi, nechytal jsem je za ruku. Často reagovaly negativně. Někdy mi říkaly debile, úchyle. Bylo jasné, že není třeba s nimi dál komunikovat. Občas ale některá z nich reagovala pozitivně,“ popsal Hora s tím, že své návrhy nepovažuje za neslušné.

Obžaloba ho ovšem viní, že se pokusil i znásilnit 15letou dívku. Loni v květnu ji podle spisu odtáhl do průchodu na náměstí generála Píky. Tam ji povalil na zem a snažil se jí rozepnout kalhoty. Studentce se ale podařilo utéci.

Hora tvrdí, že se mezi ním a dívkou nic takového nestalo. „Není to pravda. Nevím, kde jsem byl v době, kdy se to mělo údajně stát. Nechápu, proč mne ta slečna z tohoto obvinila. Neudělal jsem to. Nestalo se to,“ uvedl.

Dnes šestnáctiletá dívka nebyla schopna před obžalovaným vypovídat. Eskorta jej proto musela vyvést ze soudní síně. „Nechci ho vidět. Mám z něj obavy,“ nechala se slyšet studentka. Podle její výpovědi měl muž, který se jí pokusil znásilnit, na sobě mikinu s kapucí.

„Až poté, co se mi podařilo mu kapucu strhnout z hlavy, jsem mu viděla do obličeje. Když jsem pak jeho tvář uviděla na fotce na policii, poznala jsem ho,“ vypověděla dívka s tím, že o události se jí pořád zdálo a proto vyhledala pomoc psychologa. V přípravném řízení také podotkla, že muže viděla již pár dní před napadením. Tehdy jí měl dělat nemravné návrhy, stejné jako řadě jiných žen.

Své zkušenosti s mužem – nemravou popsala včera soudu také další svědkyně. Ta se s ním setkala na Mikulášském náměstí. „Na mě i na mé kolegyně ze zaměstnání pokřikoval, že by nám to slušelo na gynekologickém křesle a že by to byla nádhera,“ vypověděla. Zda byl ale v jejím případě chlípníkem právě Hora, nedokázala potvrdit.

Soud vyslechl i názor soudního znalce z oboru psychiatrie Jaroslava Hronka. Obžalovaný podle něj netrpí žádnou duševní chorobou ani pohlavní úchylkou, i když jeho chování ji napodobuje.

Hlavní líčení bude u Okresního soudu Plzeň – město pokračovat i v dalších dnech. Pokud bude Hora uznán vinným, hrozí mu vězení v délce od tří do deseti let.