Na palubovce Brna se vše hned od prvních minut vyvíjelo v neprospěch Lokomotivy. Plzeňané tak po první čtvrtině prohrávali už o deset bodů.

„Do Brna jsme vycestovali s pocitem, že pokud chceme pomýšlet na play-off je nutná výhra. I jsme měli dobrou náladu protože se do sestavy vrátil Martin David a Rosťa Jirák, a tak jsme zajížděli značně posíleni. Brno bylo ale dobře připraveno a v úvodních minutách nás zaskočilo nasazením a výbornou obranou. Bohužel se nám navíc zranil brzy Venca Honomichl, což nám udělalo díru v našem taktickém plánu a trvalo celou čtvrtinu, než jsme se z toho oklepali," litoval plzeňský trenér Jaroslav Lejsek ztráty klíčového hráče sestavy.

Domácí tým svůj náskok z první části v poklidu udržoval až do konce zápasu. „Brno svým důrazem nutilo náš tým ke ztrátám a celkově bylo lepším týmem. dostali jsme se vždy na dostřel 9, 11 bodů, ale pak přišly dvě, tři ztráty a soupeř odskočil," vysvětloval kormidelník Lokomotivy.

Domažlický obránce Martin Rychnovský v přípravném zápase s plzeňským Petřínem (v červeném), které Jiskra před týdnem vyhrála 2:0.
Domažlice zaútočí na čelo ČFL, Robstav chce do klidných vod

Porážka jeho tým odsunula na třetí místo v tabulce za Nový Jičín, který má momentálně o jeden bod více. Právě páteční vzájemný souboj nejspíše definitivně rozhodne o tom, zda ještě mají Západočeši šanci na postup do vyřazovacích bojů.

„Hlavním problémem je nízké sebevědomí mladých kluků, kteří dostávají spousty minut, ale hrají až v okamžik, kdy o nic nejde. Nicméně zkušenosti a minuty na hřišti jsou k nezaplacení," je si vědom Jaroslav Lejsek.

Basket Brno - Lokomotiva Plzeň 91:77
Čtvrtiny: 28:18, 27:22, 14:17, 22:20. Sestava a body Plzně: Mach 14, David 15, Novák 9, Klička 3, Honomichl 0, Thurnwald 5, Sůva 1, Vlášek 2, Kojzar 6, Paidar 9.

Zleva: Viktor Baier, sportovní ředitel Viktorie Plzeň Daniel Kolář a Jan Paluska.
Viktoria sází na budoucnost. Klub si pojistil dva mladé reprezentanty