Úvod duelu vyšel výborně domácím Pardubicím, kteří vedli v jeden moment o osm bodů. Plzeň ale zbraně nesložila a po první čtvrtině prohrávala jen 20:22. Následně ale v další části Západočeši na chvíli doslova vypnuli a vedení soupeře výrazně narostlo. O pauze vedly Pardubice 52:38.

„Domácí začali díky pendlům z nejvyšší soutěže výborně a brzy vedli. Následně jsme ale našli recept na jejich agresivní obranu a dokázali s nimi držet tempo. Pak ale přišel od nás totální zkrat, soupeř nám utekl a navíc byla na našich hráčích vidět obrovská frustrace," vysvětloval plzeňský trenér Jaroslav Lejsek.

Ve třetí čtvrtině sice Plzeňané drželi s Pardubicemi krok, bodový rozdíl se jim ale už nepovedlo výrazně snížit. Závěrečná část pak patřila výhradně Pardubicím. Ti v ní doslova dominovali a došli si v ní pro vysoké vítězství a jistotu postupu do play-off.

„Povedlo se nám ještě tým povzbudit a dobře jsme zvládli třetí čtvrtku, ale domácí si vedení drželi. Už jsme se nedokázali dostat zpět. Je to škoda. O celém utkání rozhodly dvě pekelné minuty, kdy jsme byli zcela bez koncentrovanosti," mrzelo plzeňského kormidelníka.

Poslední zápas nadstavby a zároveň sezony čeká Plzeňany v pátek od 19 hodin, kdy se v Městské sportovní hale utkají s brněnským výběrem U23, jenž vévodí celé skupině.

Pardubice - Lokomotiva Plzeň 85:60

Čtvrtiny: 22:20, 30:18, 11:13, 22:9. Sestava a body Plzně: Thurnwald 9, Mach 12, Klička 0, Kojzar 16, Jirák 9, Šindler 0, Poláček 0, Kohout 0, Řezníček 3, Sůva 6, Baselides 0, Paidar 5.

close Tabulka nadstavbové části. Do play-off postupují první dva týmy. info Zdroj: Deník/Dominik Rejthar zoom_in Tabulka nadstavbové části. Do play-off postupují první dva týmy.