Západočeši sehráli s Jihočechy, kteří dosud prohráli pouze jediný zápas, vyrovnanou partii. Po jednotlivých čtvrtinách dělilo oba soupeře vždy jen několik bodů. Nakonec však byli spokojenější hosté, kteří ubránili poslední akcí Plzně, jež sahala po vyrovnání.

„Pro nás super zápas. Prohra o tři body samozřejmě mrzí a je tam i taková pachuť, že si trenér říká, že to mohl zvládnout líp. Dostali jsme k závěrečné střele a nakonec se míč vykroutil z obroučky. Mohli jsem to ale zahrát líp, měli jsme ještě čtrnáct vteřin a nemuseli jsme tak riskovat," popisoval dramatický závěr utkání Jaroslav Lejsek.

FC Astana (ve žlutém) - Viktoria Plzeň 1:2, 5. října 2023.
Viktoria chce být jako West Ham, udrží stoprocentní bilanci v Evropě?

Na něm bylo cítit, jak moc ho mrzí těsná prohra. „Chyby jednotlivců nás provází celou sezonu. Dostáváme pak laciné koše ze zaspání. Zvláště v doskoku nás soupeř předčil. Dvacet tři útočných doskoků je moc. Je znát, že nám chybějí pivoti, jak dlouhodobě zraněný Karel Aušprunk, Martin Mach… S velmi mladou sestavou jsme každopádně odvedli dobrý výkon. Můžu být tak spokojený, ale zároveň neumím prohrávat, takže mě mrzí, že to tak dopadlo," řekl mladý kormidelník Lokomotivy.

Další utkání sehrají Plzeňané v pátek, kdy zavítají na palubovku Litoměřic. „Když předvedeme podobný výkon jako teď, můžeme tam uspět. Pak bychom se přiblížili k první trojce," dodal Lejsek.

Lokomotiva Plzeň - Jindřichův Hradec 77:80
Čtvrtiny: 20:22, 18:21, 23:20, 16:17. Sestava a body Plzně: Chvála 2, David 17, Novák 5, Honomichl 14, Kojzar 6, Poláček 2, Sůva, Frous, Klička 17, Winter 2, Paidar 2, Jirák 10.

První liga skupina západ - tabulkaPrvní liga skupina západ - tabulkaZdroj: Deník/Dominik Rejthar

FBŠ ATT Gorily Plzeň (bílé dresy), archivní snímek.
Gorily přemohly Pantery, šest kanadských bodů zaznamenal Ondřej Budek