Plzeňané zajížděli k soupeři v hodně okleštěné sestavě, domácí tým naopak v boji o záchranu vyrukoval s několika posilami z Nymburka, který působí v národní lize. I tak ale Lokomotiva začala dobře a po polovině zápasu vedla o osm bodů. Lokomotiva navíc nepolevila ani po pauze a nakonec si odvezla domů důležitou výhru 92:75.

„Naše marodka se ještě rozšířila a šanci dostali kluci z akademie, Řezníček a Thurnwald. Od první minuty náš tým ale podával neskutečný výkon. Po přestávce jsme si mysleli, že posílený domácí tým přidá, ale naopak jsme to byli my, kdo přitvrdil a získal jednoduché míče. V rychlém protiútoku jsme pak byli nekompromisní a šokovali tak domácí publikum výhrou," měl radost z výhry plzeňský trenér Jaroslav Lejsek.

Milan Klouček ještě v dresu Pardubic.
Pavlát a Hrabík skončili v Plzni. Z Pardubic naopak přišel Klouček

Jeho tým si teď na týden vydechne. Následně se utká v prvním zápase nadstavbové části s Novým Jičínem. Do ní vstupuje Lokomotiva z poslední postupové druhé pozice.

Basketbal Polabí - Plzeň 75:92
Čtvrtiny: 21:26, 14:17, 15:21, 25:28. Sestava a body Plzně: Novák 10, Klička 17, Honomichl 14, Kojzar 16, Jirák 14, Thurnwald 0, Řezníček 3, Baselides 3, Frous 2, Vlášek 4, Paidar 9.

Fotbalisté rezervy plzeňské Viktorie mají přípravu na jarní část sezony v plném proudu.
Béčko Viktorie se zase o něco omladí