Ze začátku bylo utkání nervózní a plné chyb, ale Plzeňané dohráváním systému dokázali ovládnout první čtvrtinu poměrem 19:9. Tento výsledek pak dal tón celému zápasu, kdy domácí udržovali polštář kolem 10 bodů. Do poločasu šla Lokomotiva se 14 body v zádech.

Hned od třetí čtvrtiny dobře fungovala spolupráce plzeňských křídel Martinem Machem (22 bodů) a Jakubem Kojzarem a Západočeši tak dali několik snadných košů a šli na vedení do ještě výraznějšího trháku. Následně domácí mírně polevili, za což byli potrestáni. I tak ale nakonec s přehledem zvítězili.

Reprezentační brankář Dominik Pavlát zatím stále ještě obléká i dres plzeňské Škody.
Hokejová Škoda potvrdila zájem Pardubic o gólmana, zatím je odmítla

„Chtěli jsme si napravit předchozí zaváhání a připravit si lepší výchozí pozici do nadstavby, což se povedlo. Soupeř byl nepříjemný, tvrdý a výhra tak tak nakonec byla vydřená, ale naprosto zasloužená," mohl být spokojený plzeňský kormidelník Jaroslav Lejsek.

Další utkání odehrají Plzeňané v pátek, kdy zakončí základní část na palubovce Basketbalu Polabí, který s ekrčí na posledním místě tabulky. 

Lokomotiva Plzeň - USK Praha B 68:56

Čtvrtiny: 19:9, 20:16, 15:15, 14:16. Sestava a body Plzně: Novák 2, Vlášek 0, Honomichl 14, Kojzar 11, Zeman 4, Poláček 0, Mach 22, Kohout 0, Klička 4, Winter 2, Paidar 0, Jirák 9.

Milan Škvařil z Talent týmu Plzeňského kraje střílí přes přes Marka Vignjeviče, chorvatského házenkáře ve službách německého EHV Aue.
Trenér mistrovského Talentu byl i přes prohru s německým Aue spokojený