„Byli jsme bez našeho klíčového hráče Honomichla, který má po minulém zápase natržený stehenní sval. Proto jsme do zápasu nastupovali s jednoduchou taktikou držet dobrý výsledek co nejdéle a zkusit na konci překvapit. Od začátku jsme měli jednoduchý taktický plán a snažit se být co nejvíce agresivní a drzí, tak jak se pro mladý tým hodí. Od začátku nás ale Jičín držel na uzdě a držel si pohodlný náskok. Těsně před poločasem se nám podařila šňůra a my si tak odnášeli překvapivý výsledek a vedení," těšilo trenéra plzeňských basketbalistů Plzně Jaroslava Lejska.

Po poločase tak sice vedla Plzeň o jediný bod, po přestávce to byli ale hosté, kdo zabrali. Plzeňští basketbalisté si ale to nejlepší schovali do závěrečné čtvrtiny, kterou opanovali 28:11 a zvítězili tak v celém utkání.

GÓLOVÝ MOMENT. Martin Havelka (na snímku) posunul kotouč před branku na volného Ladislava Zygmunda, který už jen zasunul puk za bezmocného Hlavaje.
Indiáni dvakrát v Litvínově vedli, radovala se ale Verva

„Jičín vlétl do další čtvrtiny drtil nás přesnou střelbou z dálky. Vždy jsme ale v klíčový moment dokázali odpovědět, drželi jsme se tak stále v dostřelu. Po přestávce pak byl na hřišti už jen jeden tým, bojovnost nasazení vůle a týmový výkon ocenili i zástupy fanoušků. Poslední čtvrtinu se nám povedlo vyhrát a otočili jsme zápas," byl spokojený plzeňský kormidelník.

Do konce nadstavbové části zbývají Plzni odehrát dva zápasy. V pátek se představí od 20 hodin na palubovce Pardubic.

Lokomotiva Plzeň - Nový Jičín 89:78
Čtvrtiny: 18:24, 31:24, 12:19, 28:11. Sestava a body Plzně: Poláček 0, Winter 7, Zeman 5, Paidar 2, Jirák 22, Thurnwald 5, Mach 13, Řezníček 6, Sůva 0, Klička 13, Kojzar 16.

Nadstavbová část první basketbalové ligyNadstavbová část první basketbalové ligyZdroj: Deník/Dominik Rejthar

Na předzápasovém tréninku fotbalistů Viktorie Plzeň panovala dobrá nálada.
Koubek: Čtvrtfinále je pro všechny v klubu lákadlo, ale i pro Servette