K utkání na severu jsme již tradičně zajížděli v okleštěné sestavě. Díky tomu ale dostali dostatečnou šanci mladí hráči, kteří jsou součástí naši akademie a rozhodně se v konkurenci starších a zkušenějších hráčů neztrácí. Od úvodního rozskoku to byl boj o každý míč, kdy soupeř nás převyšoval jak výškově, tak především váhově a tento rozdíl se ukázal jako důležitý. My jsme dobře posouvali balon a hráli jsme velice koncentrovaně bez ztrát. Domácí se ale opírali o dva hráče z Ústí nad Labem, kteří dominovali na útočném doskoku a dali dohromady přes 40 bodů," řekl k utkání plzeňský lodivod Jaroslav Lejsek.

A kdy přišel dle slov trenéra Lokomotivy klíčový moment zápasu? Do druhého půle jsme vstupovali s lehkým mankem, ale drželi jsme se na dostřel, pak ale přišel úsek hrůzy, kdy jsme nedali šest šestek za sebou. Z mínus čtyř jsme se tak dostali na minus třináct a bylo po zápase," litoval trenér Lokomotivy Jaroslav Lejsek.

Lukáš Rešetár. Česko (v červenomodrém) - Itálie, 11. října 2023.
Reprezentace byla splněný sen, pak hrdost i zodpovědnost, říká Rešetár

Plzeňané tak přečkají vánoční přestávku na pátém místě tabulky. Na palubovku se vrátí Lokomotiva v lednu 5, ledna, kdy Plzeň přivítá od 19 hodin v Městské sportovní hale pražský Radotín, kterému patří šestá pozice.

Litoměřice - Plzeň 76:61
Čtvrtiny: 16:17, 21:17, 21:12, 18:15. Sestava a body Plzně: Chvála 6, David 2, Novák 8, Honomichl 12, Kojzar 4, Poláček 4, Baselides 2, Frous 4, Klička 8, Vlášek 2, Winter 2, Jirák 7.

Markéta Jeřábková v posledním zápase mistrovství světa,
v němž české házenkářky prohrály s Černou Horou (24:28) a obsadily tak konečné osmé místo.
Kanonýrka Jeřábková je na český tým pyšná, teď se porve o olympiádu v Paříži