Duel nabídl na basketbal hodně málo trefených košů. Především Plzni se v ofenzívě vůbec nedařilo. Celou dobu tak bylo utkání enormně vyrovnané.

„Soupeř se v sezoně sice trápí, ale poslední výsledky naznačily určité zlepšení výkonnosti. Nám stále chyběli tři hráči užší rotace, ale cíl byl jasný, vyhrát a udržet šanci na horní trojici. Zápas byl od první minuty tvrdý a spíš o naši neschopnosti dát koš, než se nějak vyrovnat s hrou soupeře. Sokol řešil clony jen přebráním a to zapříčinilo úplnou statiku v našem útoku. A když jsme se dostali na šestky, nedali jsme jich hned šestnáct," nevěřícně kroutil hlavou trenér Lokomotivy Jaroslav Lejsek.

Po dvou výhrách v řadě Apollo (na archivním snímku ve žlutých dresech) ztratilo, když podlehlo Klatovům 3:7.
Oslabená Třemošná dostala od Nejdku naklepáno. Apollo padlo s Klatovy

Plzeňané přesto ještě zabrali a v závěru nechybělo mnoho, aby se dočkali srovnání. „Dostali jsme se sice na dostřel, ale dva obranné doskoky nám vzaly šanci na obrat. Je ale třeba přiznat, že soupeř byl lepší a s takovou to úspěšnosti střelby z pole se nedá vyhrát nikde, natož v první lize," byl si vědom plzeňský kormidelník.

SP Basket - Lokomotiva Plzeň 62:61
Čtvrtiny: 10:12, 19:15, 15:15, 18:19. Sestava a body Plzně: Sůva 0, Novák 0, Honomichl 8, Kojzar 1, Zeman 8, Mach 18, Klička 7, Winter 2, Paidar 10, Froněk 0, Jirák 7.

Tabulka basketbalové I. ligy - skupina západ.Tabulka basketbalové I. ligy - skupina západ.Zdroj: Deník/Dominik Rejthar

Doubravce (na archivním snímku ve žlutém) se na podzim příliš nedařilo, vybojovala jen patnáct bodů
SENCO začalo přípravu, Vaigl odtajnil hráče na zkoušku