Supersport Huracán Tecnica je univerzálním náčiním a z ostatních verzí tohoto modelu si podle jeho tvůrců bere to nejlepší. Z okruhově zaměřené bestie STO je to zběsilost a výkonnost, z verze EVO komfort a možnost každodenního ježdění a z modelu EVO RWD radost a maximální požitek z jízdy. Spojuje tak tři pilíře: Lifestyle, zážitky i úsilé o dosažení co nejlepšího času na závodním okruhu.

Auto si ze všech úhlů pohledu můžete prohlédnout v naší fotogalerii. Přinášíme i pohledy do interiéru.

Srdcem vozu je stejný pohonný agregát, který známe od jeho stájového kolegy STO. Atmosférický, uprostřed umístěný vidlicový desetiválec o objemu 5,2 litru poskytuje výkon 640 koní a produkuje maximální točivý moment 565 Nm při 6 500 otáčkách za minutu. Váha vozu činí 1379 kg s poměrem hmotnost/výkon 2,15 kg/koně. Z klidu na stokilometrovou rychlost se dostane během 3,2 sekundy, přičemž dvojnásobná rychlost zabere 9,1 sekundy.

Součástí výbavy je systém LDVI (Lamborghini Dinamica Veicolo Integrata), který řídí dynamické chování vozu, tedy koordinaci pohonu kol, vektorování točivého momentu a pokročilé kontroly trakce. Informace se promítají na obrazovku, kde si můžete prohlédnout teplotu brzd, náklony vozidla, tlaky v pneumatikách a další.

I design je jiný…

Přepínačem na volantu si lze zvolit ze tří jízdních režimů. V režimu Strada je jízda optimalizována pro pohodlnou každodenní jízdu. Prostřední mód Sport omezí systém P-TES. Auto začne být více přetáčivé, sedmistupňová převodovka dostane motor do vyšších otáček a plynový pedál začne být znatelně citlivějším. Pokud přepnete knoflík do režimu Corsa, Tecnica se stane pravým dravcem.

Tecnica se od sourozenců pozná snadno. Nově tvarovaná kapota a kryt motoru jsou z uhlíkových vláken, přední nárazník ve tvaru písmene Y je inspirován závodním speciálem Super Trofeo EVO2. Přepracované zadní blatníky s optimalizovaným přívodem vzduchu zdůrazňují koncovky výfuku ve tvaru šestiúhelníku. Oproti Huracán EVO RWD se zvýšil aerodynamický přítlak o 35% zatímco odpor vzduchu se snížil o 20%. Nové Lambo obouvá 20” pneumatiky Bridgestone Potenza Sport.

Huracán Tecnica stojí 239 000 eur což je asi 5 878 000 Kč.