Po užitkové verzi odhalila automobilka Ford také osobní provedení dodávky Tourneo Custom. Elektrická verze, která bude poprvé v nabídce, se pak označuje E-Tourneo Custom.

Na auto se podívejte do přiložené fotogalerie.

Právě o ní se tisková zpráva značky s modrým oválem zmiňuje na prvním místě. Tak tedy vězte, že pod podlahou vozu se skrývá vysokonapěťová baterie s kapacitou 74 kWh. Energie v ní má podle cyklu WLTP vystačit na ujetí 370 kilometrů. Čerpat energii do ní půjde výkonem až 125 kW.

Motor má výkon 218 koňských sil. Za vůz půjde připojit přívěs s hmotností až dvě tuny a součástí výbavy může být i nabíječka venku či uvnitř umístěných spotřebičů s výkonem 2,3 kW.

Mimo elektrické verze bude Ford nabízet plug-in hybridní pohon, v němž se kombinuje zážehový agregát s objemem 2,5 litru s elektromotorem. Tomu dodává energii baterie s kapacitou 11,8 kWh. Značka uvádí, že dojezd výhradně na elektřinu přesáhne padesát kilometrů.

Konzervativní zákazníci ale ještě budou moci zůstat u dieselů. Dvoulitrové čtyřválcové přeplňované motory mají výkon buď 150 nebo 170 koňských sil. Spojené jsou s manuální šestistupňovou nebo osmistupňovou automatickou převodovkou. Pro zájemce je připraven také pohon všech kol.

Karta místo klíčku

Ve výbavě nového "osobního" Transitu Custom se tak nacházejí sedačky umístěné v kolejnicích. Lze je tedy posouvat v závislosti na potřebě více místa pro lidi nebo náklad.

Ford připravil do interiéru také třízónovou automatickou klimatizaci, audiosystém B&O, elektricky posuvné dveře s bezdotykovým ovládáním nebo velkoplošnou panoramatickou střechu.

Zajímavou vychytávkou je možnost naprogramovat jako klíč k vozu tenkou plastovou kartu. Je to jakási obdoba hotelových "klíčů". Majitel tak může vzít tento "klíček" s sebou třeba do kapsy plavek při plavání.

Auto se začne vyrábět v tureckém závodě Ford Otosan ve druhé polovině příštího roku. Ceny zatím nebyly stanoveny.