John Cooper Works, neboli zkráceně JCW, má u Mini podobný význam jako „M“ u BMW. Jde o sportovně laděné verze orientované na řidiče, disponující vyšším výkonem než základní varianty. Konkrétně u nového Counjtrymanu to znamená rovných 300 koní výkonu a točivý moment 400 Nm, který putuje na všechna čtyři kola skrze automatickou dvouspojkovou převodovku. Pohonnou jednotkou je benzínový dvoulitr přeplňovaný turbodmychadlem, vybavený přímým i nepřímým zdvojeným vstřikováním.

Z nuly na sto pádí přerostlé SUV Mini za 5,4 sekundy a dosahuje obligátní elektronicky omezené rychlosti 250 km/h. Navenek se Mini ozve laděnou výfukovou soustavou, kterou doplňuje ještě uměle generovaný zvuk přenášený do interiéru.

Podívejte se na vůz v novém oficiálním videu:

Zdroj: Youtube

Samozřejmě nechybí ani pár vylepšení v oblasti designu. Rozměrná mříž chladiče je lemovaná leskle černým rámem a v bočních otvorech nárazníku se objevují vertikálně postavené kontrastní lišty, které auto opticky rozšiřují. Vůz na fotkách má taky sytě rudou střechu, kontrastující s odstínem karoserie, a v podbězích najdeme nová specifická kola pro verzi JCW, dodávaná v průměrech 19 nebo 20 palců. Zadní nárazník zdobí pořádné výfukové koncovky.

Zatímco standardně interiér nových Mini hraje hlavně na roztomilou nótu, Countryman JCW je naladěn o něco sportovněji. Čalouněná palubní deska má kontrastní vzory, stejně jako prošívání sedadel s integrovanou hlavovou opěrkou. Perforovaný tříramenný volant je sice stejný jako u standardních modelů, ale s perforovanou kůží v oblasti úchopu.

Milánské výstaviště opět přivítalo motorky
To nejlepší z motocyklové výstavy EICMA

Ani u JCW nehledejte žádnou klasickou přístrojovou desku před řidičem. Veškeré informace zobrazuje velký OLED kruhový displej uprostřed palubky, pod nímž se nachází několik fyzických ovladačů. Také u sportovní verze je k dispozici projektor na zadní straně displeje, promítající motivy na palubní desku, ale i plejáda jízdních asistentů a slušná prostornost. Zadní sedadla jsou posuvná v rozmezí 13 centimetrů a kufr má v základním postavení sedadel 460 litrů, při sklopení zadních opěradel dokonce až 1 450 litrů.

Sportovní Countryman JCW v nabídce doplní stávající jednu spalovací verzi s výkonem 170 koní a už má dokonce i cenovku. Třísetkoňové SUV od Mini startuje na částce 1 260 999 korun.