Evropská verze Mazdy 6 v edici 20th Anniversary se sice představí až na autosalonu v Bruselu, který začíná 14. ledna, ale provedení pro Japonsko a Austrálii již bylo odtajněno. Po vizuální stránce se to určené rovněž pro zákazníky tuzemských dealerů nejspíše nijak odlišovat nebude.

Podívat se na něj můžete do naší fotogalerie.

Speciální edice bude k mání jak pro kousky s karosérií sedan, tak rovněž kombi. Na výběr bude ze dvou barevných laků. Jednak klasického tmavě červeného Artisan Red a jednak ve speciální bílé Rhodium White.

Od klasického provedení tohoto modelu se výroční Mazdy 6 dají rozeznat díky štítku 20 Th Anniversary na předních blatnících a speciální chromované masce chladiče. Zvláštní design mají rovněž disky kol.

Labutí píseň

Uvnitř jsou sedačky potažené hnědou kůží Nappa a na opěrkách hlavy je opět vyražen emblém 20. výročí. Na palubní desce je rovněž použit tento zvířecí materiál a stehy tvoří nitě stejné barvy.

V Austrálii může tento model pohánět zážehový přeplňovaný agregát se zdvihovým objemem 2,5 litru a s výkonem až 245 koňských sil. U nás Mazdu 6 pohání několik výkonových verzí zážehového čtyřválcového dvoulitru. Jejich výkon se přenáší vždy pouze na přední kola.

Současná generace vozu Mazda 6, který se svojí velikostí řadí do velikostní skupiny střední třída, je na trhu právě deset let. Nástupce nejspíše s klasickou karosérií sedan a kombi nevznikne.