Jde o vůbec první elektrický vůz sportovní divize N automobilky Hyundai a zároveň i první skutečně sportovní elektromobil, prodávaný na našem trhu. Cena pochopitelně vůbec není nízká, ale pokud budete brát jako směrodatný parametr dynamiku, a konkrétně zrychlení z nuly na sto, je naopak velice nízká. Ioniq 5 N stojí 1 799 990 korun a na stovku zrychluje za 3,4 sekundy. Na trhu není moc aut, které se pochlubí takovým zrychlením, a většina z nich je výrazně dražších

Podívejte se na vůz na oficiálním videu:

Zdroj: Youtube

Zrychlení ze světa supersportů dosahuje Ioniq 5 díky ohromujícímu výkonu 650 koní, kterého dosahuje krátkodobě v režimu N Grin Boost. V tu chvíli jedou naplno dva elektromotory – jeden na přední a druhý na zadní nápravě, dopované sadou akumulátorů o celkové kapacitě 84 kWh. Díky elektronicky řízenému zadnímu diferenciálu umožňuje Ioniq 5 N i driftování, a aby navodil pocit ze spalovacího sportovního auta, disponuje umělým zvukem i umělým „řazením, které trháním a změnou intenzity akcelerace vyvolává dojem klasické převodovky. Jinak je vůz vybaven jen jedním stálým převodem. Maximální rychlost je na elektromobil slušně nadstandardních 260 kilometrů v hodině a tabulkový dojezd na nabití baterie činí 448 kilometrů. Byť této hodnoty rozhodně nedosáhnete, bude-li potenciálu auta využívat naplno.

Kompletní informace o Hyundai Ioniq 5 N se dočtete ve starším článku zde:

Hyundai Ioniq 5 N
Hyundai Ioniq 5 N je ryzí sportovní elektromobil. Umí řadit i kopat do spojky

V nabídce jsou dvě výbavy, které se ale liší pouze jedinou věcí, a sice sedadly. Za extra 40 tisíc, tedy za 1 839 990 korun celkem, dostanete čalounění v kombinaci kůže/Alcantara a hlavně odvětrávání předních sedadel. Standardně jsou sedadla sice stejně tvarovaná, ale bez odvětrávání a s čalouněním kůže/látka. Jinak na autě není co konfigurovat. Ioniq 5 N je vždy jen s jedním pohonným ústrojím, s ostře designovanou karoserií s aerodynamickými prvky, kompletní sadou asistentů a velmi bohatou vnitřní výbavou.