Pod vnější slupkou nové šestistovky, která kombinuje rozkošný design menší pětistovky s dospělejšími SUV prvky, až 18“ koly a „mračítky“ předních světel, se nachází platforma e-CMP2 mateřského koncernu Stellantis. Jde o druhou generaci platformy určené pro elektromobily, na kterou sází třeba většina u nás prodávaných elektrických vozů od Peugeotu, Citroënu či Opelu. Novou verzi sdílí Fiat zatím jen s elektrickým Jeepem Avenger.

Podívejte se na nový Fiat 600e na oficiálním videu s Leonardem DiCapriem v hlavní roli:

Zdroj: Youtube

A co vlastně Fiat 600e na nové platformě nabízí? Na palubě 4,17 metru dlouhého vozu se pohodlně sveze pět osob, místo zbylo i pro 360 litrů objemný zavazadelník, a o pohon předních kol se stará elektromotor o výkonu 156 koní, který s vozem zrychlí z nuly na sto za 9 sekund. Jako zásobárna energie je pak v podlaze vozu baterie o kapacitě 54 kWh, dostačující pro kombinovaný dojezd podle WLTP přes 400 kilometrů. Čistě v městské zástavbě by pak mělo jedno nabití vydržet až na 600 kilometrů. Maximální nabíjecí výkon činí 100 kW, standardně dodávaná domácí nabíječka umí 11 kW.

Interiér 600e je podle Fiatu ztělesněním italského přístupu „dolce vita“ a nabízí spoustu stylu, zejména pak ve vyšší výbavě La Prima. Nechybí tu ambientní osvětlení s nastavitelnými barvami, masážní funkce sedadla řidiče, ale ani vyhřívání nebo potahy sedadel z umělé kůže s monogramem Fiat.

Osobní verze malých dodávek nejsou větší než běžný osobák, přitom ale nabídnou úroveň praktičnosti, která zůstala zapomenuta spolu s kategorií MPV
Prostorné auto za rozumné peníze: malé osobní dodávky jsou tajným tipem rodin

Technologickou stránku zastupují dva displeje – jeden sedmipalcový před řidičem a druhý o úhlopříčce 10,25 palce uprostřed palubní desky. Vedle standardních prvků, jako je bezdrátové nabíjení nebo konektivita s mobilními telefony, má Fiat i obsáhlou sadu asistenčních a parkovacích systémů, umožňující druhou úroveň autonomní jízdy (tedy ještě bez možnosti zcela spustit ruce z volantu.

Elektrická verze nové šestistovky jde do prodeje v ČR za zatím neznámou cenu. V příštím roce se pak do nabídky přidá i hybridní varianta, kombinující spalovací motor a elektromotor. Jeho specifikace bohužel  zatím neznáme