VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZUZANA VOLAŘÍKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Při stávce policistů zazní píšťalky z Plzně

Plzeň - Zabraňme pohřbu policie, těmito slovy zve plakátek policisty k demonstraci, která se má konat v úterý v Praze. Akce se zúčastní i Michal Kindl, kterého Plzeňáci znají jako milovníka vojenské historie, sběratele zbraní a v neposlední řadě majitele jediného military klubu v Plzni.

Skauti a Plzeňané přispěli na pomoc nemocným leukémií

Plzeň - 11 263 korun, to je suma, která poputuje na konto Nadace pro transplantace kostní dřeně. Právě tuto sumu totiž vybrali plzeňští skauti a skautky v minulých dnech na dvou čerpacích stanicích v Plzni, kde v rámci humanitárního projektu KAPKA umývali přední skla přijíždějících automobilů.

Šimpanzi zbaštili osm litrů borůvek

Plzeň - Jedenkrát ročně dostává tlupa šimpanzů z plzeňské zoologické zahrady veliký pamlsek, a to čerstvě nasbírané borůvky.

Unikátní aukce nevyšla, kmotra má jen jeřáb

Plzeň - Unikátní dražba kmotrovství zvířat, která mají v dohledné osídlit nově vybudované africké a asijské expozice v zoo Plzeň, pořadatelům nevyšla. Kmotra získalo jen jediné zvíře, a to jeřáb královský. Přesto prý pořadatelé nejsou zklamáni a akci určitě zopakují.

Unikátní dražba pomůže zvířatům v zoo Plzeň

Plzeň - Naprosto unikátní akci připravuje plzeňská zoo ve spolupráci s aukční síní Licita a Konzervatoří Plzeň. Půjde o historicky první benefiční aukci na podporu nových zvířat, která v dohledné době osídlí nově vybudované africké a asijské expozice v zoo Plzeň.

Sparťani? Házení dýmovnic a rvačka

Plzeň – Dvě stovky sparťanských fanoušků dorazily v neděli na fotbalové utkání AC Sparta Praha a FC Viktoria Plzeň už kolem druhé hodiny odpolední.

Nosorožce a žirafy čeká exkluzivní bydlení

Plzeň - Vytápění v podlaze či ve stropě, podlaha s pružným protiskluzovým povrchem, venkovní bazén a ten vnitřní vytápěný na čtyřiadvacet stupňů Celsia. To je jen pár z mnoha specialit, kterými se mohou pochlubit nové africké a asijské expozice v plzeňské zoologické zahradě.

Chyťte lupiče, dostanete tisíce

Plzeň - Pohled do hlavně pistole a ohlušující rána, kterou po něm v pátek ve čtvrt na jedenáct večer lupič vystřelil, dodnes budí ze sna Plzeňana Zdeňka Bartoníčka.

Jaro prý přichází, rodí se zajíčci

Plzeňsko - Pár dnů starého zajíčka přinesla v tlamě ze své pravidelné procházky fena zlatého retrívra jménem Barča žijící u rodiny Valešů v Chotiné na severním Plzeňsku. Domů tak donesla důkaz, že jaro už se blíží.

Voda z prasklého potrubí zaplavila sklepy

Plzeň - Vodovodní potrubí o průměru šedesáti centimetrů prasklo v pátek v podvečer na rohu Těšínské a Sousedské ulice v Plzni – Doubravce.

'Zima jak má být,' pochvaluje si ochránce ptactva

Plzeň - „Zima je prostě zima a do naší přírody patří. To, že jsme si několik posledních zim zvykli na plusové teploty bez sněhu je opravdu jen a jen náš problém. Volně žijící zvířata problémy se zimou, sněhem a mrazem nemají a mít nebudou,“ říká rezolutně Karel Makoň z Dobrovolného ekologického spolku ochrany ptactva (DESOP), který provozuje záchrannou stanici živočichův Plzni – Doubravce.

ČOI: Pozor na výprodejové akce!

Plzeň - Dvaadevadesát kontrol zaměřených na výprodejové akce provedli od začátku roku inspektoři západočeského inspektorátu České obchodní inspekce (ČOI) se sídlem v Plzni.

Ochránci přepočítali orly mořské a pomohli kormoránovi

Plzeň - Dvanáct dobrovolníků, převážně členů Dobrovolného ekologického spolku ochrany ptactva (DESOP), se o víkendu zapojilo do projektu mezinárodního sčítání vodního ptactva.

FOTO: Už ne kuře, ale ještě ne pštros

Plzeň - V africkém pavilonu plzeňské zoo se prohánějí dvě „kuřata“ pštrosa dvouprstého. Tak zní oficiální zpráva mluvčího zoo Martina Vobruby.

V KŮŽI: Nákup v sekáči? Prý adrenalinový zážitek

Plzeň - „Když si chci opravdu užít, dojdu si najít něco parádního do sekáče,“ říkávala moje kamarádka Hanička.

Na výstavě bude kalašnikov i airsoft zbraně

Plzeň - A. C. W Saloon v Kollárově ulici v Plzni připravuje tradiční výstavu zbraní z období 2. světové války a těsně po ní.

FOTO: V plzeňské zoo útočí obří mravenec

Plzeň - Socha mravence v bojové pozici a nadživotní velikosti je od středy novou ozdobou arboreta plzeňské zoo v sousedství japonské zahrady Šówa-en.

Jelínek se zatoulal do zahrady v Malesicích

Plzeň - Mládě jelínka siky se zatoulalo do zahrady rodinného domku Martiny Kubecové v satelitním městečku na okraji Malesic.

FOTO: Princezna ze mlejna pokřtila krajty

Plzeň - Letošní odchov mláďat novoguinejských krajt zelených pokřtila v pátek v Akva–teře na Palackého náměstí herečka divadla J. K. Tyla Andrea Černá známá svou rolí ve filmové pohádce Princezna ze mlejna.

FOTO: Tank? Ne, v jezírku se koupe andělíček

Plzeň - Zhruba před šesti lety se v souvislosti s pátráním po tom, co je pravdy na pověstech o utopeném americkém vozidle jeep či tanku Sherman z druhé světové války na dně Košuteckého jezírka, podařilo plzeňskému badateli Davidu Růžičkovi zjistit, že na rozdíl od legend o utopené vojenské technice na dně Košuteckého jezírka spočívá soška andělíčka.

ČOI: Desetidekový řízek by měl po usmažení vážit dvanáct deka

Plzeň - Smažený vepřový řízek vyrobený z deseti dekagramů syrového masa, který si dáte v restauraci, by měl podle inspektorů České obchodní inspekce (ČOI) v hotovém stavu vážit asi dvanáct dekagramů.

Děti může zranit chrastítko i medvídek

Plzeň - Udušení, pořezání, vdechnutí malých částí či jedovaté ftaláty, to všechno může ohrozit děti, kterým starostliví rodiče nevědomky zakoupí některou z nebezpečných hraček zakázanou v těchto dnech západočeským inspektorátem České obchodní inspekce (ČOI).

Bamia dostala opičí dortík

Plzeň /FOTO/ - „Nelidský,“ nebo spíše pravý opičí dort dostala šimpanzí tlupa v plzeňské zoo.

V zoo se narodilo guerézí miminko

Plzeň /FOTO/ - Nové opičí miminko se narodilo v plzeňské zoo páru gueréz angolských, konkrétně samičce Viky a samečkovi jménem Teo.

Kůrovec likviduje smrky v Borském parku

Plzeň - Patnáct vzrostlých smrků padne pod pilami dřevorubců v Borském parku. A důvod? Silné napadení lýkožroutem smrkovým neboli nechvalně známým broukem lidově zvaným kůrovec.

Zachráněný chřástal našel novou rodinu v zoo

Plzeň /FOTO/ - Zraněnou samičku chřástala polního, který patří mezi zvláště chráněné a velice ohrožené ptačí druhy, našla jedna z obyvatelek obce Úterý na Plzeňsku. Protože se její manžel zajímá o ornitologii, poznala, že jde o vzácného ptáka, a proto ihned přivolala členy Dobrovolného ekologického spolek ochrany ptactva (DESOP).

V KŮŽI: Roli uklízečky kočičích záchodů jsem zvládla!

Plzeň - Sedí na mikrovlnce. Má hebký šedivý kožíšek a jeho obrovské zlaté oči mne doslova propalují. Jmenuje se Freny. Chtěla bych ho pohladit nebo alespoň trochu podrbat, ale mám to zakázané.

FOTO: Odchyt kachny? Osm chlapů a růžová matrace

Plzeň - Osm silných chlapů, jedna vyděšená kachna a růžová matrace. Takové bylo obsazení neuvěřitelné story, při níž ochránci zvířat a další dobrovolníci zachraňovali v pondělí samici kachny divoké, kterou nasál náhon pro vodní turbínu v technickém podzemí budovy Plzeňských městských dopravních podniků na Denisově nábřeží.

Hledá se páníček. Zn: pro Boba z igelitky

Plzeň - Poskakující igelitovou tašku našel Tibor Kočiš v příkopu u křižovatky mezi Plzní, Dýšinou a Chrástem.

Po Šídlováku jezdí loď a seče řasy

Plzeň/ Vykoupat se na Šídlováku je už delší dobu bohužel takřka nemožné. Město Plzeň se ale již od jara se snaží o vrácení tohoto rybníka do seznamu míst vhodných ke koupání.

Dvojníkovi Karla Gotta zkazila slávu revoluce

Plzeň - Kvůli sametové revoluci prý přišla Plzeň o druhého Karla Gotta. Ale i přesto se Plzeňan Jiří Svatek stal velkým fanouškem českého Zlatého slavíka.

Jiří Ulč a božský Kája, spolužáci z poslední lavice

Plzeň - Karel Gott a Jiří Ulč, dnes sedmdesátníci, před lety spolužáci ze škodováckého učiliště Státních pracovních záloh v Plzni. Zhruba rok spolu seděli v jedné lavici, shodou okolností v té úplně poslední.

Plzeňský Běh pro Paraple odstartoval Jaroslav Uhlíř

Plzeň /FOTO/ - Druhý ročník Běhu pro Paraple v Plzni – benefiční sportovně společenská akce, kde běžci závodí o symbolicky vsazenou finanční částku, kterou poražený na místě věnuje na dobročinné účely, odstartoval ve čtvrtek na nádvoří pivovaru Plzeňského Prazdroje.

FOTO: Ornitologové z Plzně kroužkovali v kraji čápata

Plzeň - Plzeňští ornitologové z dobrovolného ekologického spolku ochrany ptactva (DESOP) se o víkendu pustili do kroužkování malých čápů v západních Čechách.

FOTO: Mladí sochaři tvoří v zoo kamenné sochy

Plzeň - Mladým sochařům patří od čtvrtka statek Lüftnerka v plzeňské zoo.

FOTO: Zraněná volavka si 'vydupala' svobodu

Plzeň - Tvrdohlavá a hlavně nedoléčená volavka bílá poněkud zamotala hlavu plzeňským ochráncům ptactva.

FOTO: Hřebeček Mário rozšířil plemennou knihu halflingů

Plzeň - V České plemenné knize haflingů je zapsáno více než pět set koní tohoto zajímavého plemene. Mezi ně přibyl v minulých dnech i hřebeček, který se narodil v plzeňské zoologické zahradě a ve čtvrtek byl pokřtěn jménem Mário.

ČOI: V Plasích prodali alkohol jedenáctiletému

Plzeňsko - Jedenáctiletému dítěti prodal alkohol stánkař při pořádání leteckého dne v Plasích na severním Plzeňsku. To byl největší prohřešek, který zjistili inspektoři České obchodní inspekce (ČOI) při kontrolách na poutích a nejrůznějších kulturních akcích konaných v západních Čechách.

Holčička se narodila v sanitce

Chodová Planá, Plzeň - Narodila se v úterý vpodvečer na kruhovém objezdu

Ufolog: Záhada? Ne! Jen létající přání

Plzeň - „Viděl jsem UFO,“ zní rozrušený hlas v telefonu a popisuje záhadný jev, při kterém po obloze pluje bezhlučně několik zářivě červených nebo žlutých objektů. Občas letí rychle, pak se zastaví na místě, změní formaci nebo najednou zhasnou. Takové telefonáty vyřizují stále častěji plzeňští ufologové. V poslední době je to prý drtivá většina všech hlášení.

ČOI: Kantýny v Plzni šidí své zákazníky

Plzeň - Předražování zboží, to byl hlavní důvod, proč inspektoři České obchodní inspekce (ČOI) rozdávali v minulých dnech pokuty v kantýnách na plzeňských úřadech.

Výry ochránci nenašli, kroužky dostali puštíci

Plzeň - První letošní kroužkování mají za sebou členové plzeňského Dobrovolného ekologického spolku ochrany ptactva (DEPOS). Ale bohužel jeho výsledky nejsou nijak potěšující. Vloni v této době okroužkovali pět mláďat výrů velkých, ale letos našli jen prázdné hnízdní jamky a rozbitá vejce.

Politici pokřtili Růženku, Blaženku a Terezku

Plzeň - Poslanec, zastupitel a obvodní místostarosta se v pondělí sešli v zoologické zahradě, aby pokřtili tři samičky lemura, kterým doposud chybělo jméno.

SOS: Reklamní tah připraví dlužníky o peníze

Plzeň - Paní Jana z Plzně potřebovala peníze. A potřebovala je prý velmi nutně a hlavně rychle. V televizi jí do oka padla reklama, která slibovala, že jen za pouhou tisícovku může každý získat půjčku padesát tisíc korun.

Čtyři mladí muži mají cíl: Vybudovat park Radbuza

Plzeň - Nedaleko Škoda Sport parku v Plzni možná vznikne v dohledné době další sportovně relaxační zóna.

Cykloprohlídky? Letos pošesté...

Plzeň - Dvě zcela nové trasy nabízí letos všem milovníkům jízdy na kole cykloprůvodkyně a autorka ojedinělého projektu organizovaných vyjížděk v doprovodu s průvodcem a výkladem Radka Žáková.

Primátor: Zoo peníze nepotřebuje, zvířata jsou přežraná

Plzeň /FOTOGALERIE/ - „Pirani i ostatní zvířata jsou přežraná, zoo další peníze asi nedostane,“ smál se v čtvrtek při krmení nových dravých obyvatel plzeňského Akva Tera na Palackého náměstí primátor Plzně Pavel Rödl.

Kosice se chytila na nit

Plzeň /FOTOGALERIE/ - Plzeňští ochránci ptactva mají za sebou další unikátní případ.

Majáles? Dnes vypukne Kapeláž!

Plzeň - Plzeňské slavnosti jara Majáles letos slaví letos dvacátý ročník. Už v pondělí se uskutečnil ve vysokoškolském klubu Ucho turnaj ve stolním fotbálku.

Ekolog: Na mastnou kachnu je nejlepší benzin

Plzeň /FOTOGALERIE/ - Stačil obyčejný omyl a samice kachny divoké málem přišla o život v lapači olejů na řece Radbuze nainstalovaném vedle lávky pro pěší vedoucí z Doudlevec na Slovany. Jen díky plzeňským ochráncům zvířat vše skončilo happyendem, a teď se „vypulírovaná a naondulovaná“ kačena těší přízni všech kačerů na řece Berounce.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT