VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETRA PETŘÍKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Vůdci nacionalistů hrozí až tři roky vězení

Plzeň /AKTUALIZOVÁNO, VIDEO/ - Okresní soud Plzeň-město se ve čtvrtek dopoledne začal zabývat případem vůdce radikální organizace Autonomní nacionalisté Plzeňsko Tomáše Babky.

Soud se znovu zabývá zneužitím informací

Plzeň - Krajský soud v Plzni ve čtvrtek znovu otevřel případ, v němž jako obžalovaní figurují Renata Brabencová a Vladimír Topolčany.

Syna bývalého kapelníka Lesanky Palečka soud nepotrestal

Plzeň - Nevinen. Tak zní středeční verdikt plzeňského okresního soudu nad synem bývalého kapelníka populární dechovky Lesanka Václavem Palečkem.

Hosman rezignuje, bude z něj řadový strážník

Plzeň - Šéf plzeňských strážníků Luděk Hosman definitivně opustí křeslo velitele Městské policie Plzeň. Jeho rezignaci datovanou k 11. listopadu už má na stole radní pro bezpečnost Robert Houdek (ODS).

Policie evakuovala školu, bomba se nenašla

Plzeň - Plzeňská policie v úterý odpoledne prohledávala hned dva objekty Střední průmyslové školy dopravní na Karlovarské třídě i v Plzni-Křimicích. Anonym totiž v telefonátu hrozil bombou „dopravce“ a tak policisté pro jistotu evakuovali oba objekty.

Vietnamce, který je u nás nelegálně, trápilo svědomí

Plzeň - Pouhý jeden den pobýval nelegálně v ČR Vietnamec, který přišel v pondělí na policii žádat o zařazení do programu dobrovolných návratů.

Stavbaře ohrožují neukáznění řidiči

Plzeň - Řidiči, kteří míří z Plzně do Domažlic i opačným směrem, musí zejména v ranní a odpolední špičce počítat se zdržením.

Bezdomovec si zařídil na zastávce obývák

Plzeň, Losiná - Pod mostem, na nádraží, v boudě u lesa a nakonec v autobusové zastávce přespává bezdomovec, který se v posledních měsících usídlil v Losiné u Plzně.

Kino je v pohotovosti, na Jacksona útočí piráti

Plzeň - Personál plzeňských biografů je v plné pohotovosti. Snímek Michael Jackson's This Is It se totiž přímo v den premiéry pokusili natočit filmoví piráti. Příznivci krále popu tak musí počítat s tím, že při sledování jednoho z nejočekávanějších snímků posledních let, budou pod zpřísněným dohledem.

Řidič sanitky: Parkování u finančáku, to je hrůza

Plzeň - Problémy s parkováním v Plzni neustávají. Denně se s hledáním volného místa v okolí náměstí Českých bratří potýká i Plzeňák Zdeněk Janouškovec.

Muž byl samá krev, musel do nemocnice

Plzeň - V úterý 27. října před desátou hodinou večer zasahovali plzeňští strážníci na zastávce MHD v ulici U školky. Podle oznámení tam měl v autě sedět opilý muž. Strážníci ale na místě zjistili, že podle všeho není pod vlivem alkoholu, byl zraněný.

Školáci dostali reflexní samolepky

Plzeň - Reflexní samolepky s motivy zvířátek a reflexní pásky dostali v pondělí školáci a studenti od policistů při dopravně–bezpečnostní akci, která se uskutečnila na přechodech pro chodce v blízkosti plzeňských škol.

Křižovatce šoféři říkají 'skokanský můstek'

Plzeň - Přezdívku 'skokanský můstek' si od řidičů vysloužila křižovatka Karlovarské a Lidické ulice. Při jízdě z Bolevce tam totiž musí auta téměř krokem přejet strmý zhruba 20 centimetrů vysoký nájezd na nový tramvajový pás. Problémy tu mají zejména auta s nižším podvozkem a také dodávky naložené zbožím.

Policisté při zátahu prověřili stovky cizinců

Plzeňsko - Policisté se opět zaměřili na cizince, kteří se pohybují na Plzeňsku i přímo v krajské metropoli. Při nedělním zátahu zamířili do ubytoven a firem. Cizince kontrolovali také v prostorách hlavního vlakového nádraží, autobusového nádraží a i v centru města.

Kdy jít na houby? Nejlépe, když se paří lesy

Plzeňsko - Co je tohle za houbu? A je jedovatá, nebo ne? Na tyhle otázky nejčastěji odpovídal plzeňský mykolog Svatopluk Holec na celostátní výstavě hub, která se konala o víkendu v Plzni.

Plzeňany budí rány do oken

Plzeň - Klidný spánek? Nevíme, co to je! Tak mluví rodina Dvořákových, kteří bydlí přímo naproti herně na rohu ulic Lidická a Fr. Liszta v Bolevci. Opilci tu na ulici řádí každý den. Místním ale zřejmě nezbyde nic jiného, než neustále dokola volat státní či městskou policii.

Telefónica studentům bez varování odpojila internet

Plzeň - Bez internetového spojení domů se ocitli sourozenci z Řecka, kteří v Plzni studují medicínu.

V Plzni se jel 24hodinový závod koloběžek

Plzeň – Náročný čtyřiadvaceti­hodinový závod koloběžek skončil v sobotu v podvečer v Plzni na Doubravce.

Na provoz centra pro duševně nemocné schází peníze

Plzeň – Velkou bídu očekává v příštím roce občanské sdružení Ledovec, které poskytuje podporu lidem s duševním onemocněním v Plzeňském kraji.

FOTO: V Techmanii vyvrcholila soutěž debrujárů

Plzeň – Zvídaví školáci z celé republiky se v sobotu sjeli do plzeňského science centra Techmania, kde se koná celostátní finále Pokusmánie 2009 – soutěže mladých debrujárů, tedy dětí, které se zajímají o pochopení různých jevů a zákonitostí a o objevování vědy.

FOTO: Výstava hub lákala houbaře z celého Plzeňska

Plzeň – Co je tohle za houbu? A je jedovatá nebo ne? Na tyhle otázky nejčastěji odpovídá plzeňský mykolog Svatopluk Holec na celostátní výstavě hub, která se koná o tomto víkendu v Plzni.

Věznice propustí zlodějíčky

Plzeň - I v plzeňské věznici na Borech je zřejmě několik vězňů, kteří si už pomalu balí kufry a nemohou se dočkat letošního silvestra. Na začátku roku totiž věznici opustí, přestože si ještě neodpykali celý trest. Svobodu jim předčasně vrátí novela trestního zákona, která od 1. ledna 2010 začne platit.

Zloději plynu se činí, používají i duše z kola

Plzeň - Gumovými hadicemi nebo dušemi z kola. I tak si lidé na Plzeňsku načerno připojují plyn. Podle odborníků se to děje zcela běžně a čím dál tím častěji. Svým dílem k tomu přispívá i finanční krize.

Policie odhalila nelegálně pracující Vietnamce

Plzeň - Pokuty ve výši téměř 77 tisíc korun udělila cizinecká policie při úterní razii v ubytovnách a firmách na Plzeňsku.

V Plzni se letos už podruhé našla válečná munice

Plzeň - Pyrotechnik musel zasahovat v úterý večer v bývalých kasárnách v ulici Ke Karlovu v Plzni na Borech. Strážníci, kteří na místo vyjížděli původně kvůli potížím s bezdomovci, našli v objektu nevybuchlou munici.

Cihelna, kde se nedávno našla mrtvá těla, shořela

Plzeň - V Plzni na Košutce vyhořela v úterý brzy ráno stará cihelna, kde přespávali bezdomovci. V témže objektu se přitom v pátek 2. října našli dva mrtví muži ve věku 55 a 67 let. Policie nyní prošetřuje, zda mají tyto události nějakou souvislost.

Silničáře v kraji zastřeší jedna centrála

Plzeň - Desítky milionů korun ročně chce Plzeňský kraj ušetřit díky spojení jednotlivých okresních Správ a údržeb silnic (SÚS) do jedné krajské organizace.

Strážníci už si nemusí půjčovat alkoholtester

Plzeň - Plzeňští strážníci už nebudou muset jezdit přes půl města, aby si od svých kolegů ze služebny na Borech či ve středu města vypůjčili alkoholtester.

Na nelegální cizince čekají doma jen dluhy

Plzeň - Přestože program dobrovolných návratů pro nelegální cizince funguje už dva týdny, na západě Čech se objevil pouze jediný zájemce o návrat do vlasti, 30letý muž z Uzbekistánu.

Jižní část Plzně bude mít novou služebnu strážníků

Plzeň - Nová služebna městské policie začne během příštího roku fungovat v plzeňských částech Lhota, Litice, Radobyčice a Černice. Sloužit v ní bude osm strážníků. Dosud přitom v každé ze čtvrtí hlídkoval jen jeden pěší strážník.

Plzeňan si stěžuje na pojišťovnu: Převezli mě

Plzeň - Očekával, že dostane balík peněz. Nakonec se ale dočkal jen několika tisícovek. Tak by se dala shrnout zkušenost Plzeňana, který si u pojišťovny Kooperativa uzavřel pojištění pracovní neschopnosti.

Policisté vynášeli informace, kauza nabírá na síle

Plzeň - Případ, kdy měli plzeňští policisté do podnikatelské sféry vynášet z databáze kriminálky citlivé osobní údaje, je rozsáhlejší, než se původně zdálo.

Lehké děvy by mohly z ulic vystrnadit kamery

Plzeň - Domažlickou třídu v Plzni by mohl v budoucnu monitorovat kamerový systém. Vyřešil by se tak, nebo alespoň zmírnil, letitý problém s lehkými ženami, které tu nabízejí své služby, přestože to zakazuje městská vyhláška.

Papež poslal požehnání i do Plzně

Plzeňsko - Jako o životním zážitku hovoří duchovní z Plzeňska o chvíli, kdy se mohli alespoň přiblížit papeži Benediktu XVI., který byl během uplynulých dnů na návštěvě v České republice.

Medvědy uložil k zimnímu spánku filmař Václav Chaloupek

Plzeň - Jako o posvícení mlsali v pondělí medvědi v plzeňské zoologické zahradě, kde se uskutečnilo tradiční ukládání medvědů k zimnímu spánku.

FOTO: Tisícovka motorek projela Plzní

Plzeň - Stovky motorkářů vyrazily v pondělí půl hodiny před polednem z nádvoří plzeňského pivovaru na tradiční Svatováclavskou vyjížďku. Stroje si přišly prohlédnout také desítky obdivovatelů motorek.

Primátor zahájil v Japonsku výstavu českých výtvarníků

Plzeň - Primátor města Plzně Pavel Rödl zahájil v sobotu v japonském městě Takasaki unikátní výstavu „Hory a srdce“, která představuje dílo osobitých českých výtvarníků Josefa Váchala a Jiřího Kornatovského.

Cizinecká policie kontrolovala stavby a ubytovny

Plzeň - Pokuty v celkové výši 46 tisíc korun rozdala v sobotu cizinecká policie při kontrolní akci na plzeňských stavbách a ubytovnách.

Šlechtična přisupěla do Plzně uhlím napřed

Plzeň - Jé, ona jede uhlím napřed! Tak vítali velcí i malí milovníci mašinek na plzeňském hlavním nádraží parní lokomotivu zvanou Šlechtična.

Odstartovala třídenní výluka tramvají

Plzeň - Solní ulice je od soboty uzavřena pro tramvaje. Výluka linek číslo 1 a 2 začala v sobotu v 00.30 hodin a potrvá až do úterý do 3.00 hodin.

Plzeňané šetří, vybírají si levné potraviny

Plzeň - Škrobem, masovým separátem, sójou nebo třeba imitacemi sýrů se teď živí řada lidí, kteří se pídí po co nejlevnějších potravinách.

Soud vyměřil mladíkovi za prodej marihuany podmínku

Plzeň, Tachov - S podmínečným trestem odešel ve čtvrtek od Krajského soudu v Plzni 19letý Jakub Pašek z Tachova.

FOTO: Stopovačku zvládli školáci na jedničku

Plzeň - Přijímací fyzické zkoušky k policii či tvorbu letáků pro kampaň proti drogám si mohli vyzkoušet školáci na středeční akci u Boleveckého rybníka.

Mladíkovi hrozí za prodej drog 12 let vězení

Plzeň, Tachov - Na to, že za blbost se platí, už zřejmě nikdy nezapomene teprve 19letý Jakub Pašek z Tachova, který v úterý stanul před senátem krajského soudu v Plzni.

Solní ulicí autem neprojedete

Plzeň - Solní ulice je od pondělí pro auta neprůjezdná. V úseku od náměstí Republiky k Sedláčkově ulici totiž začala oprava tramvajové trati, která má po loňské rozsáhlé havárii vodovodu poškozené podloží. Na obou koncích uzavřeného úseku ulice tak čekají na řidiče zákazové značky.

Obvinění policisté vynášeli z kriminálky informace

Plzeň - Citlivé osobní údaje měli z databáze kriminálky vynášet čtyři plzeňští policisté. Na vše se přišlo poté, co je několik měsíců sledovali jejich kolegové. Nyní jsou strážci zákona obviněni z trestných činů zneužití pravomoci a poškození a zneužití záznamu na nosiči informací.

Města se radila, jak pomoci cizincům

Plzeň - Jak zapojit cizince do běžného života. Jak je informovat o dobrovolných návratech. Jak jim pomoci, aby se samostatně orientovali v cizí zemi a dokázali si poradit, například když přijdou o práci.

Plzeňského ekologa sledovali špehové

Plzeň - Terčem dvojice špehů se podle všeho stal ekolog a šéf plzeňské pobočky sdružení Děti Země Martin Hyťha.

Firmy, které garantují dotace, nestíhají

Plzeň - Tisíce nových zákazníků mají v těchto dnech firmy, které garantují dotaci z programu Zelená úsporám na výměnu oken. Některé dokonce musely najmout externí firmy či přijmout další zaměstnance.

Pokutu za průjezd benzinkou řeší krajský úřad

Plzeň - Až na Krajský úřad v Plzni doputovala stížnost Plzeňana Josefa Šamánka, který odmítá zaplatit pokutu za to, že projel čerpací stanicí Shell na Karlovarské třídě, přestože je před ní značka ‚Průjezd zakázán‘.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT