VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETRA PETŘÍKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kdo si vyměnil okna ze svého, od silničářů peníze nedostane

Plzeň - Protihluková okna za 1,6 milionu korun zaplatila lidem ze Sušické ulice v Plzni-Božkově Správa a údržba silnic (SÚS) Kralovice.

Plzní budou pochodovat nacionalisté, obvod akci nezakázal

Plzeň /AKTUALIZOVÁNO/ - Krajská metropole se může začít připravovat na pochod pravicových radikálů. Do ulic vyjdou pravděpodobně v sobotu 6. března. Centrální plzeňský obvod totiž včera nezakázal ani jedno z celkem osmi shromáždění, která nahlásili tři oznamovatelé minulou středu.

Vězni z Bor nepracují, nemají kde

Plzeň - Hledá se práce pro padesát vězňů na třísměnný provoz. Tak by mohl znít inzerát plzeňské věznice, která chce za své zdi nalákat firmy z Plzně a okolí. Nabízí k pronájmu výrobní prostory o rozměrech 750 a 150 metrů čtverečních a zajistí i zaměstnance. Slibuje výhodné podmínky.

Nacionalisté po roce opět míří na Plzeň

Plzeň - Pravicoví radikálové se po roce opět chystají na pochod Plzní a svůj záměr oznámili vskutku originálně. Plánované shromáždění ohlásili na úřadu centrálního plzeňského obvodu přesně 27. ledna, tedy v den, kdy si celý svět připomíná památku obětí holocaustu.

Strážníka ze Slovan zadržela kriminálka

Plzeň - Strážník, který pracuje na služebně Městské policie na Slovanech, má potíže se zákonem. Zatkla ho plzeňská kriminálka v souvislosti s brutálním napadením a vydíráním. Na případ policie uvalila přísné informační embargo.

Soud zpřísnil trest za smrt motorkáře, řidič nesmí za volant

Plzeň - Podmínkou a navíc zákazem řízení potrestal v úterý odvolací senát krajského soudu Martina Sojku (39) z Nýřan, který v červnu 2008 ve Zbůchu zavinil dopravní nehodu, při níž zemřel mladý motorkář Miroslav Tomana ze Stoda.

Žalobce viní lékaře ze smrti pacientky

Plzeň - Před plzeňským okresním soudem v pondělí stanul 56letý lékař chirurgického oddělení plzeňské Mulačovy nemocnice Jan Honal. Státní zástupce ho viní, že v listopadu roku 2008, jako službu konající lékař, špatně určil diagnózu 36leté pacientky M. Š. a léčil ji na zánět močových cest. Žena však měla akutní zánět slinivky břišní.

Útok strunovou sekačkou míří k soudu

Plzeň, Druztová - Útok strunovou sekačkou, v němž jako poškozený figuruje syn bývalého starosty severoplzeňské Druztové Jiřího Šulce, míří před soud.

FOTO: Lidé si připomněli výročí židovských transportů

Plzeň – Když v lednu roku 1942 odváželi nacisté do koncentračního tábora v Terezíně tisíce plzeňských Židů, byla mezi nimi i tehdy šestiměsíční Eva Štixová.

FOTO: V Plzni zahráli nejlepší mladí kytaristé

Plzeň – Vplzeňském divadélku Pluto se během pátku a soboty uskutečnilo republikové kolo 12. ročníku soutěže mladých kytaristů Zlatá struna.

Případ ze stripbaru už je jen krůček od rozsudku

Plzeň - Podmíněné tresty odnětí svobody a zákaz činnosti žádá pro čtveřici bývalých plzeňských policistů krajský státní zástupce Petr Brýda.

Řidiči jezdí opilí i přes častější kontroly

Plzeň - Už jedenadvacet dní si mohou být řidiči jistí, že pokud je zastaví policejní hlídka, budou muset určitě podstoupit dechovou zkoušku na alkohol. Nedá se ale říci, že by je to přimělo k tomu, aby před jízdou nepili. Alespoň takové jsou první zkušenosti plzeňských strážců zákona.

Student hajloval při pochodu extremistů, soud ho osvobodil

Plzeň - Plzeňský okresní soud ve čtvrtek osvobodil 21letého Marka Žáka z Prahy. Podle spisu zakřičel loni v březnu při plzeňském Pochodu proti sionismu heslo: „Nacionální socialismus teď!“ a přitom měl zdviženou pravou ruku se zaťatou pěstí.

Neonacisté útočí přes Facebook

Plzeň - Drsným osobním útokům a výhrůžkám čelí v poslední době zakladatelka Ligy proti antisemitismu a vedoucí Centra blízkovýchodních studií na katedře antropologických a historických věd ZČU Plzeňanka Věra Tydlitátová.

Divadlo Čas Klůse drtí dodnes

Plzeň - Téměř celou hodinu vypovídala ve středu před plzeňským okresním soudem náměstkyně primátora pro kulturu Marcela Krejsová (ODS).

Zmrzlý sníh a led spadl na skupinku lidí

Plzeň - Zmrzlý sníh padající ze střechy v úterý v Plzni opět zranil člověka. Na skupinku lidí se ledová masa sesypala ze střechy domu na rohu náměstí Milady Horákové a Slovanské Aleje v Plzni na Slovanech.

Padající kusy ledu zranily v Plzni ženu

Plzeň /AKTUALIZOVÁNO/ - Těžký mokrý sníh, kusy ledy a rampouchy padající ze střech ohrožovaly v pondělí obyvatele Plzně i ostatních měst západních Čech. Lidé nevěděli, jestli mají dříve sledovat zledovatělé chodníky nebo nebezpečné střechy.

Řidič má platit, prý neměl pojistku

Plzeň - Jezdil jste s nepojištěným autem. Do Garančního fondu České kanceláře pojistitelů (ČKP) proto zaplaťte příspěvek ve výši 2600 korun. Dopis tohoto znění obdržel na konci loňského roku Plzeňan Marek Justin. Jenže mladík tvrdí, že po něm ČKP žádá poplatek neoprávněně.

Lupič přepadl trafiku, odešel ale bez peněz

Plzeň - Křik vyděšené trafikantky se včera rozléhal na křižovatce ulic Lidická a Komenského v Plzni–Bolevci. Ženu, která pracuje v tamním novinovém stánku, totiž kolem šesté hodiny ráno přepadl ozbrojený lupič.

Bezdomovec dostal za vraždu známého 14 let

Plzeň, Planá - Na čtrnáct let má jít za mříže bezdomovec Pavel Kotva (40) za brutální vraždu dalšího 45letého bezdomovce. V pátek tak rozhodl Krajský soud v Plzni.

V bytě chytají vodu do kyblíků

Plzeň - Voda odkapávající ze stropů do kyblíků, zakrytý nábytek, mokré mapy a plíseň na zdech. Tak už několik let vypadá byt manželů Skalových v plzeňské Koperníkově ulici.

Tohle že není přechod pro chodce? A co to tedy je?

Plzeň - Celočervené, červenobílé, s osvětlením i bez. Za poslední dobu se v Plzni objevilo několik druhů přechodů pro chodce. Ale jaká pravidla na nich platí a kdo má vlastně přednost? V tom se vyzná málokdo.

Muže, který ujel od nehody, se podařilo najít

Plzeň, Kaznějov - I za přispění Deníku se podařilo vypátrat viníka nehody, která se stala loni v říjnu na Karlovarské třídě v Plzni.

Muž se vyhýbal vězení, policie ho chytila při razii

Plzeň - Na autobusovém i vlakovém nádraží, v ubytovnách i v okolí obchodního domu Tesco. Tam všude policisté během neděle kontrolovali cizince i občany České republiky.

Výměna řidičáků hrozí kalamitou

Plzeň - Více než 27 tisíc Plzeňanů si musí do konce letošního roku vyměnit řidičský průkaz. Pokud lidé nezačnou na odbor registru vozidel a řidičů plzeňského magistrátu docházet už teď, nastane na úřadě na konci roku bez nadsázky přímo kalamitní stav.

Požár bytu zavinila asi závada na televizi

Plzeň - V bezbariérovém domě číslo 45 v Kaznějovské ulici hořelo pravděpodobně kvůli závadě na televizoru. Takový je předběžný závěr hasičů, kteří vyšetřují čtvrteční požár bytu ve 4. patře, kvůli němuž muselo být evakuováno na deset lidí.

Značení ulic je uděláno špatně, nápisy mizí

Plzeň - Plán Úřadu městského obvodu Plzeň 1, který nechal na chodníky nastříkat na 200 obřích nápisů s názvy ulic, čísly vchodů a šipkami, dostává vážné trhliny.

Soud má znovu na stole případ realitních makléřů

Plzeň - Před Krajským soudem v Plzni včera pokračovalo hlavní líčení v případu realitních makléřů Renaty Brabencové a Vladimíra Topolčanyho, kteří čelí obžalobě z trestného činu zneužívání informací v obchodním styku.

Ostraha Billy nařkla ženu z krádeže

Plzeň - Supermarket Billa, který funguje v nákupním centru Luna v Plzni na Borech, se musí omlouvat. Plzeňanku Lenku Uherskou tam totiž pracovník ostrahy podezíral z krádeže a žena musela absolvovat potupnou prohlídku kabelky. Přestože se záhy ukázalo, že nic nevzala, nikdo se jí ani neomluvil.

Muž zemřel na ulici, asi ho zradilo srdce

Plzeň - Zřejmě na selhání srdce zemřel v úterý odpoledne muž, který byl autem nakupovat v Plzni na Slovanech.

Zkouška na alkohol teď patří ke každé kontrole

Plzeň - Všichni řidiči, které na Nový rok zastavila policejní hlídka, museli podstoupit dechovou zkoušku na alkohol. Nebylo to ale proto, že by se policie zaměřila na řidiče, kteří si před jízdou dali stopičku něčeho ostřejšího. Dechová zkouška je totiž od letošního roku součástí každé silniční kontroly.

Na Nový rok se v Plzni oběsil vězeň

Plzeň – Na Nový rok krátce před půl šestou večer byl v cele v plzeňské věznici na Borech nalezen oběšený třiadvacetiletý muž. Potvrdila to mluvčí policie Plzeňského kraje Jana Václavová.

Borskou věznici v pátek opustí desítky trestanců

Plzeň - Už v pátek 1. ledna 2010 se dostane na svobodu téměř 40 vězňů, kteří si odpykávají svůj trest v káznici v Plzni na Borech. Cestu za bránu věznice jim otevřel nový trestní zákoník, který začíná platit od Nového roku a ruší některé trestné činy.

Plzeňané, kteří měli kliku - podruhé se narodili!

Plzeň - Klikaři. Tak jsme nazvali Plzeňany, kteří se v letošním roce snad podruhé narodili. Spadli z výšky, topili se nebo je před sebou tlačil kamion, a přesto přežili bez větší újmy.

Inspektoři se zaměřili na povánoční slevy

Plzeň - Na povánoční slevy se zaměřili inspektoři plzeňské pobočky České obchodní inspekce (ČOI), kteří v úterý vyrazili do obchodů v centru západočeské metropole.

S novým rokem se má vrátit mráz a sněžení

Plzeň - Dnešek je podle meteorologů nejchladnějším dnem, který nás ještě do konce roku čeká. Přes den se teploměry na většině míst nepřehoupnou nad nulu.

Z auta zmizely věci za více než 20 tisíc

Plzeň - O věci za více než 20 tisíc korun přišel v Plzni svojí neopatrností 29letý Mostečan.

Ukončit smlouvu s telefonní společností? Nelze

Plzeň - Buď se vůbec nedovolám nebo hovory neustále vypadávají. Tak popisuje plzeňský podnikatel Libor Zimčík potíže se službami telefonní společnosti T-Mobile. Jak říká, problém už řeší několik měsíců. Zatím marně. Společnost mu neumožní ani odstoupení od smlouvy ani do jeho bydliště neumístí zesilovač signálu.

Vyprávění o dopravních nehodách šokovalo

Plzeň - Dva měsíce ležel v africké nemocnici přítel Pražačky Radky Dlouhé. V Beninské republice v západní Africe byl navštívit svoji rodinu, ale když jel spolu s dalšími lidmi taxíkem, mělo auto těžkou havárii.

Stavbaři finišují před pauzou

Plzeň - Stavební firmy v posledních dnech finišují pokládky asfaltových ploch i betonování. Počítají s tím, že každým dnem začne pravidelná každoroční přestávka stavebních prací.

Lupič, který přepadl benzinku, musí za mříže

Plzeň, Železná Ruda - Lupič, který letos v červnu spolu se svým mladistvým známým přepadl s nožem v ruce obsluhu benzinové čerpací stanice v Železné Rudě, musí na 30 měsíců za mříže. V pondělí tak rozhodl odvolací senát Krajského soudu v Plzni.

Zoo láká na perníčky, pivovar na olympiádu

Plzeň – Od předvánočního shonu si můžete během posledního adventního víkendu odpočinout v pivovaru nebo v plzeňské zoologické zahradě.

Zastupitel Šimánek se za mail omluvit nemusí

Mariánské Lázně, Plzeň – Mariánskolázeňský zastupitel Antonín Šimánek (ODS) se nemusí omlouvat druhému místostarostovi města Oldřichu Tobrmanovi (Změna pro Mariánské Lázně) za to, že ho v otevřeném dopise nazval podvodníkem. V pátek tak v občanskoprávním řízení rozhodl plzeňský krajský soud.

Po první části okruhu už se jezdí

Plzeň - Částku 170 tisíc korun dostane tenisový klub TJ Vodní stavby od společnosti Eurovia (bývalé Stavby silnic a železnic) na opravu zničených tenisových kurtů ve Slovanském údolí v Plzni-Skvrňanech.

Úplatnému místostarostovi pomohla ministryně

Plzeň - Bývalý místostarosta třetího plzeňského obvodu Radim Kopáček, který vzal úplatek 50 tisíc korun za přednostní přidělení bytu, by se teoreticky mohl vrátit zpět na radnici.

Dagmar Tauchenovou propustil soud z vazby

Plzeň /AKTUALIZOVÁNO/ - Dagmar Tauchenovou (28), která se proslavila tím, že pomohla svému manželovi Pavlovi k útěku z vězení, propustil ve čtvrtek soud z vazby. Nadále bude vyšetřována na svobodě.

Obchodnice zadržela zloděje, který kradl na trhu

Neuvěřitelnou duchapřítomnost prokázala žena, která prodává šperky na vánočním trhu na náměstí Republiky v Plzni. Bez zaváhání nedávno zadržela muže, který jí ze stánku ukradl plato s jedenácti páry naušnic a chtěl utéct.

Žalobce viní muže, že zneužíval nevlastní dceru

Plzeň - Z pohlavního zneužívání své nevlastní dcery se před Krajským soudem v Plzni zpovídá 33letý dělník Miroslav Š. z Plzně.

Bodla muže do hrudi, teď jí hrozí vězení

Plzeň - Plzeňští policisté pokročili ve vyšetřování dvou případů, v nichž sehrál hlavní roli nůž v rukou útočníků. Během uplynulých dnů totiž vyslechli hned několik svědků.

Patky značek ohrožují chodce

Plzeň - Patky po odstraněných dopravních značkách, které zůstaly na mnoha chodnících v Plzni, ohrožují chodce. Na nebezpečí upozorňuje 80letý Plzeňan Stanislav Šrámek.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT