VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETRA PETŘÍKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

FOTO: Děti si vyzkoušely i střelbu ze vzduchovky

Plzeň - Den plný zábavy, soutěží, ale i ponaučení si včera užily děti, které se zúčastnily branného dne v Plzni na Bílé Hoře.

Dělníka na stavbě zasypala hlína

Plzeň - Padesátiletý dělník byl ve čtvrtek zraněn na stavbě nulté etapy západního okruhu na Vejprnické ulici ve Skvrňanech.

Plzeňané mají strach z cizinců a Romů

Plzeň - Sídliště Vinice, čtvrť Petrohrad, ulice Jateční a Resslova nebo Borský park. To jsou místa, kde se Plzeňané nejvíce obávají o svoji bezpečnost.

Mičkal: Za pobyt v léčebně chci miliony

Plzeň - Může psychiatr trpět duševní chorobou? Byla jste v kontaktu s StB? Jaké číslo má diagnóza ´zdravý člověk´? I takové otázky pokládal v úterý u soudu Vladimír Mičkal lékařce Heleně Škopkové, která vypracovávala znalecký posudek jeho duševního stavu.

Z domu se stal supermarket pro narkomany

Plzeň - Jako do supermarketu si chodili narkomani pro heroin do činžáku číslo 40 na Slovanské třídě v Plzni.

Neslyšící mohou strážníky volat SMSkou

Plzeň -Neslyšící už nemusí kontaktovat strážníky faxem

Strážníci se novým tričkům nevyhnou

Plzeň - Velitel Městské policie Plzeň novou součást uniformy hájí.

V Plzni bude substituční centrum pro narkomany

Plzeň - Stovky uživatelů drog, kteří se neúspěšně pokoušeli o léčbu, dostanou další šanci. V Plzni začne fungovat první substituční centrum pro drogově závislé v kraji.

Hospodské v centru čekají v létě horké chvilky

Plzeň - Krušné léto čeká majitele plzeňských barů a hospod v centru města.

Ještě se nežádá a už je tu další kritika dotací

Plzeň - Odborníci programu Zelená úsporám vytýkají nerovný přístup a pomalou návratnost

Hospoda Na Karlově krátce po požáru končí

Plzeň - Téměř dvouhodinové vyjednávání za asistence policie a právníků si vynutil spor, který vygradoval mezi provozovatelkou hospody Na Karlově Ivou Novotnou a majitelem objektu, v němž podnik sídlí, Tělocvičnou jednotou Sokol Karlov.

Soud osvobodil sedm členů Zádamského gangu

Plzeň - Plzeňský krajský soud v pátek zprostil obžaloby sedm členů takzvaného Zádamského gangu. Soudu se nepodařilo nashromáždit dostatek věrohodných důkazů.

Policista, který si 'půjčil' fotku z databáze, před soud nemusí

Jednoho z plzeňských policistů si vzala na mušku policejní inspekce.

Muž přežil pád ze šestého patra, lékaři žasnou

Plzeň - Neuvěřitelné štěstí měl 45letý Plzeňan, který přežil 25metrový pád ze šestého patra panelového domu.

Strážníci: V tričkách budeme jen pro smích

Plzeň - Jen si představte, že půjdeme někam udělat pořádek v takových zářivých tričkách. Budeme jen pro smích! Tak reagují plzeňští strážníci na novinku, kterou je modrožluté tričko, jež bude od 1. června součástí jejich uniformy pro běžnou službu.

Krev darovali muži zákona i úředníci

Plzeň - Uniformovaní strážci zákona i úředníci v kravatách se včera střídali v křeslech plzeňské transfuzní stanice. Darovali krev a podpořili tak projekt nazvaný Daruj krev, nevíš, kdy ji budeš potřebovat sám.

VIDEO: Malí cyklisté, ukázali co umí

Plzeň /AUDIO/ - Téměř 130 školáků se ve středu prohánělo na kolech na dopravním hřišti 33. Základní školy v Plzni na Skvrňanech.

Soud začal projednávat loupežné přepadení

Plzeň - Plzeňský okresní soud začal v úterý ráno hlavní líčení ve věci obžalovaných Josefa Čonky, Štefana Čonky a Kolomana Ščuky. Trojice čelí obžalobě z trestného činu loupeže.

FOTOGALERIE: V Plzni na Borech hořela tramvaj

Plzeň - Požár zasáhl třetinu soupravy, nikdo nebyl zraněn. Škoda činí přibližně deset milionů korun.

Cyklisté se na cestě do Prahy zastavili v Plzni

Plzeň - Jezdci Bike maratonu Via Carolina měli v sobotu odpoledne zastávku na plzeňském náměstí Republiky

OBRAZEM: Košutku zaplnili malí i velcí hasiči

Plzeň - Hasiči junioři i dospěláci změřili síly v požárním sportu. V Plzni na Košutce se v sobotu konal hasičský sportovní víkend

Dřevorubci předvedli extrémní výkony

Plzeň - Klání nejlepších dřevorubců České republiky mohli v sobotu zhlédnout diváci kvalifikace na Mistrovství ČR v dřevorubeckých sportech

FOTOGALERIE: V Plzni odstartoval vodácký maratón

Plzeň - V západočeské metropoli v sobotu ráno odstartoval 6. ročník Plzeňského vodáckého maratónu

Za útok železnou tyčí dostal Vietnamec podmínku

Plzeň - Vietnamský podnikatel Nguyen Duy Hoi si pořádně oddechl, když mu senát krajského soudu v Plzni ve čtvrtek udělil za ublížení na zdraví podmíněný trest.

Žalobce: Podnikatelka podváděla při žádosti o půjčku

Plzeň - Úvěrového podvodu se měla podle obžaloby dopustit podnikatelka Ludmila Baloghová (31) z Nezvěstic.

Tragédie u Nažidel má další odškodněné

Plzeň - Krajský soud v Plzni v úterý přiznal finanční odškodnění dalším pozůstalým po obětech tragické nehody autobusu, která se stala v roce 2003 u Nažidel.

Šest obžalovaných se zpovídá z obchodu s pervitinem

Plzeň - Plzeňský krajský soud v úterý zahájil hlavní líčení se šesticí obžalovaných, kteří měli podle státní zástupkyně Věry Brázdové obstarávat a prodávat pervitin a distribuovat ho do Německa.

Cizinecká policie mění úřední hodiny

Plzeň, Karlovy Vary - Od pondělí 11. května 2009 se mění úřední hodiny pro veřejnost na dvou úřadovnách cizinecké policie v západních Čechách

Seznamy 'zelených' firem jsou na internetu

Plzeň - Státní fond životního prostředí (SFŽP) včera zveřejnil seznam odborných dodavatelů (SOD) a seznam výrobků a dodavatelů technologií (SVT), kteří mohou provádět stavební úpravy dotované z kasy fondu v rámci programu Zelená úsporám. SOD je zveřejněn na internetových stránkách programu. Lze v něm hledat firmy podle krajů.

U soudu padl trest za dvojitý podvod

Plzeň - Tři roky odnětí svobody s podmíněným odkladem na dobu čtyř let. Takový trest v pondělí vyměřil krajský soud 55letému Plzeňanovi Jiřímu Kastnerovi.

Žalobce viní mladíka, že prodával drogu školákovi

Plzeň, Chebsko - Kvůli několika gramům marihuany hrozí 8 až 12 let vězení 22letému Tomáši Křepelkovi z Chebska.

Muž, kterého v úterý srazila tramvaj, zemřel

Plzeň - Důchodce, kterého v úterý odpoledne na Karlovarské třídě srazila tramvaj, po převozu do nemocnice zemřel.

Děti radily, jak správně přecházet silnici

Plzeň - Jak správně přecházet silnici vysvětlovali policisté a školáci kolemjdoucím při dopravně preventivní akci nazvané Zebra se za tebe nerozhlédne.

Palte čarodějnice, ne sebe

Plzeň - Rady, jak bez újmy přežít pálení čarodějnic, teď zaznívají od hasičů, záchranářů i policie. Hasiči varují zejména před přeskakováním ohňů.

Na cestovní pasy se stojí fronty

Plzeň - Velký nával žadatelů o cestovní pasy musí v těchto dnech zvládat pracovníci plzeňského magistrátu. Blížící se doba dovolených zvedla počty žádostí o cestovní doklady dvojnásobně. Lidé mnohdy čekají ve frontách, plný je i systém internetového objednávání klientů.

Na Slavnosti svobody už dorazil Pattonův vnuk

Plzeň - Jedna z hlavních osobností oslav osvobození v Plzni, vnuk generála Pattona, George Patton Waters, přijel v úterý do Plzně. Letos ho doprovází manželka.

Totožnost uhořelých má odhalit analýza DNA

Plzeň - Pomocí analýzy DNA se teď odborníci snaží zjistit totožnost ženy a muže, kteří začátkem dubna uhořeli při požáru stavební buňky v areálu hlavního nádraží v Plzni.

FOTOGALERIE: Plzeňany sledují ve městě nové kamery

Plzeň - Až ze vzdálenosti 200 metrů si vás přiblíží strážníci a policisté, kteří sledují dění ve městě pomocí nového kamerového systému. Na frekventovaných křižovatkách a dalších místech, kde se pohybuje hodně lidí, je v Plzni celkem 31 kamer. Dokáží přečíst státní poznávací značku auta, přesně vidí, jak vypadá člověk, který běží po ulici nebo vykrádá lidem kapsy.

FOTOGALERIE: Muži tramvaj rozbila hlavu

Plzeň - S těžkým poraněním hlavy skončil v nemocnici Plzeňan, kterého v úterý kolem 14. hodiny srazila tramvaj linky číslo 4.

Dotace jsou výhodné pro firmy, pro lidi tolik ne

Plzeň - Až o 20 procent zdražili dodavatelé zateplovacích materiálů a stavební firmy, které provádí tepelné izolace. Potvrdil to předseda Krajské hospodářské komory Zdeněk Mužík.

Lidé volají do firem: Chceme zateplení

Plzeň - Jste na seznamu odborných dodavatelů programu Zelená úsporám? Chceme žádat o dotaci a budeme potřebovat kompletně zateplit dům. Na desítky takových otázek teď denně telefonicky i e–mailem odpovídají pracovníci plzeňských stavebních firem.

FOTOGALERIE: Studenti vytvořili galerii na trávníku

Plzeň - Země jako živá bytost, strom a člověk, voda a její ztvárnění, ale třeba i odpadky. To jsou témata, která ve svých výtvarných dílech zpracovali studenti plzeňského Masarykova gymnázia u příležitosti Dne Země.

Čekání na další vlak nebo smrt?

Plzeň - Potřebujete si nutně zakouřit na střeše vagónu a pak mít na obličeji přišitou prasečí kůži kvůli popálení 25tisíci volty? Musíte za každou cenu stihnout nejbližší vlak domů a skončit na půl roku v nemocnici? Řekněte si!

Preventivní vlak v Plzni vzbudil obrovský zájem veřejnosti

Plzeň - Obrovský zájem veřejnosti vzbudil Preventivní vlak Českých drah, který ve čtvrtek přijel na plzeňské hlavní nádraží.

Soud: Rvačku nezavinili revizoři, ale vychovatel

Plzeň - Vinen. Tak zní verdikt Okresního soudu Plzeň–město, který ve středu rozhodl v případu obžalovaného Marcela Merče (35).

Dvě malé děti nechal otec zavřené v rozpáleném autě

Plzeň - Propocených a uplakaných dětí zavřených v autě si na parkovišti před supermarketem v Plzni–Skvrňanech všimla kolemjdoucí žena. Teprve roční holčička a čtyřletý chlapeček strávili v autě, na které pražilo sluníčko, asi tři čtvrtě hodiny. Kvůli přehřátí je museli ošetřit záchranáři.

Kvůli dotacím na zateplení lidé zahltili úředníky otázkami

Plzeň - Celou středu drnčely telefony na krajském pracovišti Státního fondu životního prostředí v Plzni. Desítky lidí se ptaly na program Zelená úsporám. Ať už telefonicky nebo osobně.

Štillip je bez trestu, pomohla mu chyba soudu a žalobce

Plzeň - Chyba Okresního soudu Plzeň–město a státního zástupce pomohla Petru Štillipovi, který byl obžalován ze zpronevěry 1,5 milionu korun.

Strážníci v Plzni zase měří rychlost

Plzeň - Strážníci dnes téměř po čtyřech měsících opět zapnuli radary a začali ve městě měřit rychlost.

Výsledky testu v Božkově: Do mostu zatéká

Plzeň - Špatná hydroizolace. To je největší závada, kterou odhalila březnová zátěžová zkouška mostu přes železniční trať v Sušické ulici v Plzni-Božkově.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT