VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETR DVOŘÁK

Petr Dvořák / Plzeňský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Osobní tajemník Freddieho Mercuryho navštívil představení v plzeňském divadle

Plzeň - Peter Freestone, osobní tajemník Freddieho Mercuryho, navštívil 15. dubna v Komorním divadle zbrusu nový taneční muzikál Freddie - The King of Queen, který vytvořili choreograf Libor Vaculík, skladatel Petr Malásek a textař Václav Kopta.

Bez rubu života nemůžeme poznat jeho líc, říká Roman Meluzín

Plzeň – Režisérem Polibku pavoučí ženy, který uvede Divadlo J. K. Tyla v české premiéře 30. listopadu, je šéf plzeňského souboru muzikálu a operety Roman Meluzín. Přestože titul získal už řadu světových cen, v Čechách je dosud málo známý.

La Gioconda zazní v Plzni s Evou Urbanovou

Plzeň – Teprve podruhé v dějinách se Divadlo J. K. Tyla v Plzni rozhodlo nastudovat operu La Gioconda od Amilcara Ponchielliho. Premiéra nové inscenace zaplní už zítra večer plzeňské Velké divadlo.

Katedru hudební kultury zdobí vavříny z celonárodního finále

Plzeň – Vavříny si odnášely plzeňské studentky z celostátního kola Interpretační soutěže pedagogických fakult České republiky s mezinárodní účastí.

Proměny krajiny září barvami až do června

Plzeň – Barvy v dílech plzeňského malíře a architekta Klementa Štíchy rozzářily na celý květen Galerii Jiřího Trnky na náměstí Republiky v Plzni.

Jazz bez hranic slibuje hvězdy včetně kytary Howarda Aldena

Plzeň – Jazz bez hranic už teď myslí na svůj sedmý festivalový ročník, ač zdánlivě do podzimu času dost.

Západočeská galerie má za knížku dvě ceny

Plzeň, Praha – Na dva celonárodní úspěchy za publikační činnost dosáhla Západočeská galerie v Plzni.

Malíře připomenou nová kniha i výstava

Plzeň, Horažďovice – Devadesáti let by se dožil horažďovický rodák, malíř a grafik Jaromír Vraštil. Právě nyní vydává nakladatelství Toužimský a Moravec jeho monografii.

Synagoga zazpívá na šestém festivalu

Plzeň – Synagoga zpívá. Nebo spíš zazpívá na stejnojmenném festivalu, jehož šestý ročník se uskuteční tuto středu a  čtvrtek ve Velké synagoze v Plzni.

S Blankou Luňákovou o dvou sousedech v Divadle Alfa

Plzeň – Soused Kašpar a soused Škrhola jsou novými hrdiny Divadla Alfa v Plzni. Ožili tady ve stejnojmenné maňáskové grotesce, kterou napsala herečka Blanka Josephová-Luňáková z Alfy.

Hudbu i poezii ctí Jiří Langmajer

Plzeň – Ke svému jménu připojuje upřesnění senior, aby bylo jasné, že nevystoupí známý pražský herec, ale jeho otec Jiří Langmajer, dlouholetý člen plzeňské opery.

S Adélou je veselo jako ve filmu

Plzeň - Parodii na druhou zhlédlo a vyslechlo v sobotu Komorní divadlo v Plzni.

Josef Zíma slaví osmdesátiny v Pekle

Plzeň – Josef Zíma má víc než pořádný důvod, že v úterý od 19 hodin nabídne publiku v plzeňském Pekle svůj galakoncert.

Alexandrovci s Bárou Basikovou

Plzeň, Karlovy Vary – Bára Basiková a vítěz ČeskoSlovenské SuperStar Martin Chodúr jsou hosty letošního českého turné Alexandrovců.

Adéla nevečeří ani v muzikálu na scéně Divadla J. K. Tyla

Plzeň – Možná se podivíte, když nahlédnete do obsazení muzikálu Adéla ještě nevečeřela, který uvede Divadlo J. K. Tyla v Plzni.

Klavíristka Ivana Janečková si zaslouží gratulaci

Plzeň – Přejete si neřešitelnou otázku? Životní jubileum plzeňské klavíristky Ivany Janečkové vám ji klade.

Harpagon se modlí k penězům, ale je to osobnost

Plzeň – Lakomec je výpovědí o stavu lidského ducha a současně skýtá skvělou zábavu. Slova dramaturgyně Marie Caltové jsou dokonalou charakteristikou této Molièrovy komedie.

Pop a trochu opera aneb La Gioia v Plzni

Plzeň – Pop a operní styl jdou zajímavě spojit, ač se o to zase tolik interpretů nepokouší. Ale potvrzuje to slovenské trio La Gioia.

Legenda dnes v Plzni odstartuje své první české turné

Plzeň – Své první turné po České republice zahájí dnes v Plzni Chris Norman. Jedenašedesátiletý spoluzakladatel britské poprockové skupiny Smokie by měl zazpívat v hale Lokomotivy na plzeňských Slovanech všechny své zásadní hity.

Amazonie přináší střet světů

Plzeň – Titul jako zrozený pro klubovou scénu. To je Amazonie od třiatřicetiletého polského dramatika Michala Walczaka. 

Koudel a SAD pokřtí dovádivé album v Andělu

Plzeň – Jenom samá ušlechtilá dřeva. To nejsou umělci, kteří stvořili nové CD, ale jde o název tohoto alba. Své posluchače si přeje pobavit rozvernými písničkami a rozpustilými divadelními výstupy. 

Theodor Pištěk sdělí, kde bude žít

Plzeň - „Pištěk je definitivně malířem svou volbou i existencí,“ zdůrazňuje Martin Dostál, kurátor nové výstavy Theodora Pištěka v Galerii města Plzně. 

Svátek heligonky zve na dvanáctý ročník

Plzeň – Plzeňská heligonka 2012 bude už dvanáctým celostátním setkáním heligonkářů v Plzni. Na celou sobotu 21. dubna zaplní velký sál sokolovny v Ledecké ulici v plzeňském Bolevci.

Operní tenor slavil jubileum

Plzeň – Dramatický aneb hrdinný tenor je pro každý operní soubor velmi vítanou posilou. Až na výjimky jen takový zpěvák může přesvědčivě vytvořit Smetanova Dalibora, Lacu v Janáčkově Její pastorkyni nebo Dona José v Bizetově Carmen. 

Studenti chtějí na nádraží bavit nejen sebe

Plzeň – Studentské kapely a DJ´s představí festival BOMBAfest. Ale to není zdaleka všechno, co ve sředu v bývalé nádražní budově Plzeň-Jižní Předměstí nabídne. 

Tři oblíbení pěvci se vrátí před publikum Divadla J. K. Tyla

Plzeň - Hosty nedělního dopoledního koncertu budou Karolina Hromádková, Alena Žáková a Miloš Ježil.

Winterthur přijal Rigoletta z Divadla J. K. Tyla s nadšením

Plzeň – Žádná formalita. V případě operního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni je partnerství se švýcarským Winterthurem živé, soustavné a přínosné. 

L. A. křtí debut Papírové nebe

Plzeň – Vítězství mezi třemi stovkami kapel v celostátním klání Pro Rock 2007 odstartovalo úspěšnou kariéru plzeňské skupiny L. A. 

Což ochutnat elixír lásky?

Plzeň – O lásce, lidské důvěřivosti, mazaném podvodníkovi i moci peněz vypráví opera Nápoj lásky. Všechno zmíněné provází i současný život, ač opera Gaetana Donizettiho vznikla přesně před 180 lety. 

Jazz klub nahlíží do české historie své hudby

Plzeň – Snad všechny žánry, které doprovázejí jazzovou hudbu od jejího zrodu, už připomněl Jazz klub Plzeň. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT