VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUCIE SICHINGEROVÁ

Lucie Sichingerová / Plzeňský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Nalétávat na hranu budu vždy

Plzeň – V rámci Divadelního léta pod plzeňským nebem letos proběhlo uvedení nové hry V nouzi poznáš přítele s podtitulem historická satira na současnou frašku.

Africké rytmy v plzeňské zoo

Plzeň - Do plzeňské zoo v pátek zavítali afričtí zpěváci a tanečníci. IYASA – devítičlená africká skupina studentů umělecké školy v Zimbabwe – přijela po obrovském úspěchu v minulých letech na své jubilejní, desáté turné do Evropy.

Maják otevírá Plzeňanům oči a svítí na město

Plzeň – Maják dává lidem světlo a jistotu, otevírá jim oči do zákoutí, kam jinak sami nedohlédnou a snad ani vidět nechtějí. Je naším strážným andělem pokaždé, když se vydáváme na cestu a když se vracíme domů, dává nám pocit bezpečí a řídí naše kroky.

Reklamace bot? Nechoďte bosi

Plzeň – Koupíte si nové boty, ale po čase vám praskne podrážka, rozpárá se šev či upadne podpatek.

Galerie byla svědkem vyhrocené diskuze

Plzeň – Zprvu klidná, později velmi vyostřená debata proběhla v úterý odpoledne ve výstavní síni Masné krámy Západočeské galerie v Plzni (ZČG).

Štěně jako dárek neprodám nikomu

Plzeň, Tlučná – Chovatelka výmarských ohařů Lenka Hlinková z Tlučné měla u mladší feny potvrzené, že nezabřezla a u starší ukázalo sono jen dvě štěňata.

Na výstavě přemýšlejme i diskutujme

Plzeň - V pondělí v podvečer se v zaplněném Přednáškovém sále výstavní síně „13" Západočeské galerie v Plzni uskutečnila beseda s psycholožkou Danou Němcovou a novinářem Adamem Drdou s názvem Normalizace 80. let a nezávislý život versus normalizační stereotypy dnes.

V plzeňském infocentru vědí všechno

Plzeň – O víkendech a státních svátcích se v Informačním centru města Plzně dveře netrhnou. „Ani v zimě se nenudíme.

Svět animace pohlcuje Plzeň

Plzeň – Svět animace není jen o technice, počítačích a focení. Můžeme v něm uplatnit i velkou dávku fantazie a kreativity.

Chodník chybí a zatím nebude

Plzeň – Až tady dojde k nějakému neštěstí, potom se teprve možná začne něco dít, říkají lidé o frekventovaném úseku Štefánikovy ulice, který nelemuje ani z jedné strany chodník.

Bienále kresby: Umění nepotřebuje překlad

Plzeň - V tomto týdnu vybírá mezinárodní odborná porota 130 kreseb z celkového počtu 1603 prací zaslaných do VIII. ročníku Bienále kresby Plzeň. Ty budou na podzim vystaveny v Západočeském muzeu a v Galerii J. Trnky.

Tématem letošní Orffovky byla historie

Plzeň – Jedenáctý ročník letních kreativních dílen, který pro tento rok nesl název Hudba a stopy historie, proběhl minulý týden v Plzni.

Plzeň žije také na síti

Plzeň – Maják Plzně, Plzeňské zprávy, Plzeňský kalendář, Škoda Plzně, Jak vypadala Plzeň, Město Plzeň, Plzeňský kraj, lepší místo pro všechny či prostě jen Plzeň – to jsou názvy stránek na facebooku, jejichž četnost a obliba dokazují, že živo není jen v plzeňských ulicích.

V Liticích listovat rukopisy povoleno!

Plzeň – V kostele sv. Petra a Pavla v Plzni-Liticích je od pátku přístupná unikátní výstava. Návštěvníci si zde mohou vlastnoručně prolistovat tři desítky faksimilií středověkých biblí a žaltářů s bohatými dobovým ilustracemi.

Prázdniny v MHD: Z Černic do Skvrňan dojedete za hodinu

Plzeň – Cesta ze zastávky Černice-náves do zastávky Malesická ve Skvrňanech mi obvykle trvá půl hodiny, díky plynulému provozu tramvají dokonce i ve špičce.

Nemocniční galerie má otevřeno stále

Plzeň – Do nemocnice už nejen za ošetřením, lékařem či nemocným blízkým. Ve Fakultní nemocnici v Plzni na Lochotíně se můžeme podívat i na místo, které se zatím neoficiálně nazývá nemocniční galerií.

Nejdřív kniha kouzel, pak vysvědčení

Plzeň – Se školním rokem se druháci z Tyršovy ZŠ v Plzni-Černicích rozloučili netradičně.

V centru Plzně postavíme miniměsto

Plzeň – V sobotu v rámci Dne Meliny Mercouri bude v Plzni pod širým nebem vystavěn model města.

Mami a tati! Pojďte s námi ven a nezapomeňte třídit

Plzeň – Projekt Z lavic do přírody, který má rozvíjet environmentální dovednosti žáků, realizovala Tyršova základní a Mateřská škola v Plzni. Zahájila ho v listopadu roku 2010, skončit má letos v červnu.

Děti, slon a kocour uspěli na mezinárodní výstavě

Plzeň – Děti z plzeňské Základní umělecké školy v Jagellonské ulici získaly významné ocenění – tzv. Individuální medaili za kolekci keramiky.

Plýtvání energií: světla míří na zeď a křoví

Plzeň – Senioři s nízkými příjmy a při dnešních cenách potravin a služeb obracejí v ruce každou desetikorunu. Přesto se ale musejí dívat, jak se v Plzni mrhá penězi. To je názor Plzeňana Josefa Míky.

Může se areál bývalého pivovaru stát zahradou?

Plzeň – Luftova zahrada a areál Světovaru se za pár týdnů stanou dějišti animovaných filmů. Plzeňskou Animánii totiž v těchto dnech plně zaměstnávají přípravy na letní animační soustředění.

V sadech řádily všechny čtyři živly

Plzeň – Třetí ročník interaktivní výstavy pořádala soukromá Základní umělecká škola Trnka v Křižíkových a Šafaříkových sadech.

Plzeň je plná inspirativních lidí. Hledejte je

Plzeň - Do sálu v Domě hudby přicházím o dvacet minut dříve. Začátek je ve 20:20 hodin. Jeden záběr trvá dvacet vteřin a celkem jich je dvacet.

Začíná nová kulturní tradice

Plzeň - Do projektu PechaKucha je zapojeno už 528 měst celého světa. Plzeň patří k těm menším.

Začíná nová kulturní tradice

Plzeň – Ve čtvrtek večer se v Domě hudby v Husově ulici uskutečnila historicky první PechaKucha Night v Plzni.

Mažoretka získala bronz a pak už jen plakala radostí

Plzeň – Proslavit Plzeň může také sedmiletá holčička, a to ve sportu, který je navíc tak trochu opomíjen.

Plzeňský spisovatel má čas na prózu jen o prázdninách

Plzeň – V rámci druhého ročníku slavností umění s názvem Letnice umělců vystoupil v pátek 25. května v katedrále sv. Bartoloměje také plzeňský prozaik a básník Jan Sojka.

Místo Inwestu i galerie

Plzeň – Výstavní prostory pro expozice Západočeské galerie by mohly být součástí nového obchodního centra, které má vyrůst na místě bývalého domu kultury Inwest na Americké třídě v Plzni.

Na dovolenou s dětmi. Ale kam?

Plzeň – „Před pěti lety jsme chtěli poprvé vyjet na cyklistickou dovolenou s dětmi. Pátrali jsme po místě, kde jsou vhodné trasy pro děti, to znamená snadný terén a hlavně žádný či jen velmi mírný automobilový provoz. Na internetu jsme ale žádné informace nenašli. Horské třicetikilometrové trasy ano, ale tip na výlet pro děti, dlouhý třeba jen 5 km s bonusem nějaké houpačky poblíž, žádný," vypráví Bohdana Hlaváčová.

Plzeňanka: Do bazénu už nepůjdu

Plzeň – Po návštěvě bazénu se Danuši Šůsové změnil život. V plaveckém areálu v Plzni na Slovanech si zlomila ruku. Rok dochází na rehabilitaci, následky ale přetrvávají.

Chlapec mlčel, i když mu dveře trolejbusu zlomily ruku

Plzeň – Dvanáctiletý Jakub z Plzně jel z domova na kroužek, domů se vrátil se zlomenou rukou. Ke zranění však nedošlo na hodině klarinetu, ale v trolejbuse. Ruku v zápěstí chlapci zlomily otevírající se dveře.

Autistické děti mohou s rodiči cvičit v tělocvičně ZČU

Plzeň – „Pro Adama je cvičení rodičů s dětmi jedinou šancí, jak se dostat do tělocvičny. Seznámí se s kladinou, kruhy, žebřinami a zejména s jiným prostředím," říká Petra Brožková, maminka syna s diagnózou Aspergerův syndrom.

Miminka z 28. dubna

Plzeň - Nejmladší občánci Plzeňska se představují

Spotřeba vody klesla na polovinu

Plzeň – Lidé se snaží ušetřit, paradoxně však pijí drahou balenou vodu místo té z kohoutku.

V Černicích se lidé bojí o své kočky

Plzeň – Majitelé koček v Černicích se obávají o život svých mazlíčků. Okrajovou plzeňskou částí se totiž šíří informace, že někdo otrávil několik koček.

Novoroční předsevzetí v dubnu? Ne každý zapomněl

Plzeň – Před koncem roku si dáme obligátní předsevzetí, zaplníme poradny pro odvykání kouření a posilovny, v lednu i v únoru potíme krev a válčíme se slabou vůlí. V březnu se začínáme vzdávat a v deštivém, ospalém dubnu převládá opět naše pohodlnost.

Lávka přes Radbuzu se demolovat nebude

Plzeň – Vladimír Suchan z Plzně byl jedním z těch, kteří se v 80. letech 20. století podíleli na stavbě dvojité železobetonové lávky spojující demolovaný DK Inwest s protějším břehem Radbuzy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT