VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUCIE SICHINGEROVÁ

Lucie Sichingerová / Plzeňský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Nalétávat na hranu budu vždy

Plzeň – V rámci Divadelního léta pod plzeňským nebem letos proběhlo uvedení nové hry V nouzi poznáš přítele s podtitulem historická satira na současnou frašku.

Africké rytmy v plzeňské zoo

Plzeň - Do plzeňské zoo v pátek zavítali afričtí zpěváci a tanečníci. IYASA – devítičlená africká skupina studentů umělecké školy v Zimbabwe – přijela po obrovském úspěchu v minulých letech na své jubilejní, desáté turné do Evropy.

Maják otevírá Plzeňanům oči a svítí na město

Plzeň – Maják dává lidem světlo a jistotu, otevírá jim oči do zákoutí, kam jinak sami nedohlédnou a snad ani vidět nechtějí. Je naším strážným andělem pokaždé, když se vydáváme na cestu a když se vracíme domů, dává nám pocit bezpečí a řídí naše kroky.

Reklamace bot? Nechoďte bosi

Plzeň – Koupíte si nové boty, ale po čase vám praskne podrážka, rozpárá se šev či upadne podpatek.

Galerie byla svědkem vyhrocené diskuze

Plzeň – Zprvu klidná, později velmi vyostřená debata proběhla v úterý odpoledne ve výstavní síni Masné krámy Západočeské galerie v Plzni (ZČG).

Štěně jako dárek neprodám nikomu

Plzeň, Tlučná – Chovatelka výmarských ohařů Lenka Hlinková z Tlučné měla u mladší feny potvrzené, že nezabřezla a u starší ukázalo sono jen dvě štěňata.

Na výstavě přemýšlejme i diskutujme

Plzeň - V pondělí v podvečer se v zaplněném Přednáškovém sále výstavní síně „13" Západočeské galerie v Plzni uskutečnila beseda s psycholožkou Danou Němcovou a novinářem Adamem Drdou s názvem Normalizace 80. let a nezávislý život versus normalizační stereotypy dnes.

V plzeňském infocentru vědí všechno

Plzeň – O víkendech a státních svátcích se v Informačním centru města Plzně dveře netrhnou. „Ani v zimě se nenudíme.

Svět animace pohlcuje Plzeň

Plzeň – Svět animace není jen o technice, počítačích a focení. Můžeme v něm uplatnit i velkou dávku fantazie a kreativity.

Chodník chybí a zatím nebude

Plzeň – Až tady dojde k nějakému neštěstí, potom se teprve možná začne něco dít, říkají lidé o frekventovaném úseku Štefánikovy ulice, který nelemuje ani z jedné strany chodník.

Bienále kresby: Umění nepotřebuje překlad

Plzeň - V tomto týdnu vybírá mezinárodní odborná porota 130 kreseb z celkového počtu 1603 prací zaslaných do VIII. ročníku Bienále kresby Plzeň. Ty budou na podzim vystaveny v Západočeském muzeu a v Galerii J. Trnky.

Tématem letošní Orffovky byla historie

Plzeň – Jedenáctý ročník letních kreativních dílen, který pro tento rok nesl název Hudba a stopy historie, proběhl minulý týden v Plzni.

Plzeň žije také na síti

Plzeň – Maják Plzně, Plzeňské zprávy, Plzeňský kalendář, Škoda Plzně, Jak vypadala Plzeň, Město Plzeň, Plzeňský kraj, lepší místo pro všechny či prostě jen Plzeň – to jsou názvy stránek na facebooku, jejichž četnost a obliba dokazují, že živo není jen v plzeňských ulicích.

V Liticích listovat rukopisy povoleno!

Plzeň – V kostele sv. Petra a Pavla v Plzni-Liticích je od pátku přístupná unikátní výstava. Návštěvníci si zde mohou vlastnoručně prolistovat tři desítky faksimilií středověkých biblí a žaltářů s bohatými dobovým ilustracemi.

Prázdniny v MHD: Z Černic do Skvrňan dojedete za hodinu

Plzeň – Cesta ze zastávky Černice-náves do zastávky Malesická ve Skvrňanech mi obvykle trvá půl hodiny, díky plynulému provozu tramvají dokonce i ve špičce.

Nemocniční galerie má otevřeno stále

Plzeň – Do nemocnice už nejen za ošetřením, lékařem či nemocným blízkým. Ve Fakultní nemocnici v Plzni na Lochotíně se můžeme podívat i na místo, které se zatím neoficiálně nazývá nemocniční galerií.

Nejdřív kniha kouzel, pak vysvědčení

Plzeň – Se školním rokem se druháci z Tyršovy ZŠ v Plzni-Černicích rozloučili netradičně.

V centru Plzně postavíme miniměsto

Plzeň – V sobotu v rámci Dne Meliny Mercouri bude v Plzni pod širým nebem vystavěn model města.

Mami a tati! Pojďte s námi ven a nezapomeňte třídit

Plzeň – Projekt Z lavic do přírody, který má rozvíjet environmentální dovednosti žáků, realizovala Tyršova základní a Mateřská škola v Plzni. Zahájila ho v listopadu roku 2010, skončit má letos v červnu.

Děti, slon a kocour uspěli na mezinárodní výstavě

Plzeň – Děti z plzeňské Základní umělecké školy v Jagellonské ulici získaly významné ocenění – tzv. Individuální medaili za kolekci keramiky.

Plýtvání energií: světla míří na zeď a křoví

Plzeň – Senioři s nízkými příjmy a při dnešních cenách potravin a služeb obracejí v ruce každou desetikorunu. Přesto se ale musejí dívat, jak se v Plzni mrhá penězi. To je názor Plzeňana Josefa Míky.

Může se areál bývalého pivovaru stát zahradou?

Plzeň – Luftova zahrada a areál Světovaru se za pár týdnů stanou dějišti animovaných filmů. Plzeňskou Animánii totiž v těchto dnech plně zaměstnávají přípravy na letní animační soustředění.

V sadech řádily všechny čtyři živly

Plzeň – Třetí ročník interaktivní výstavy pořádala soukromá Základní umělecká škola Trnka v Křižíkových a Šafaříkových sadech.

Plzeň je plná inspirativních lidí. Hledejte je

Plzeň - Do sálu v Domě hudby přicházím o dvacet minut dříve. Začátek je ve 20:20 hodin. Jeden záběr trvá dvacet vteřin a celkem jich je dvacet.

Začíná nová kulturní tradice

Plzeň - Do projektu PechaKucha je zapojeno už 528 měst celého světa. Plzeň patří k těm menším.

Začíná nová kulturní tradice

Plzeň – Ve čtvrtek večer se v Domě hudby v Husově ulici uskutečnila historicky první PechaKucha Night v Plzni.

Mažoretka získala bronz a pak už jen plakala radostí

Plzeň – Proslavit Plzeň může také sedmiletá holčička, a to ve sportu, který je navíc tak trochu opomíjen.

Plzeňský spisovatel má čas na prózu jen o prázdninách

Plzeň – V rámci druhého ročníku slavností umění s názvem Letnice umělců vystoupil v pátek 25. května v katedrále sv. Bartoloměje také plzeňský prozaik a básník Jan Sojka.

Místo Inwestu i galerie

Plzeň – Výstavní prostory pro expozice Západočeské galerie by mohly být součástí nového obchodního centra, které má vyrůst na místě bývalého domu kultury Inwest na Americké třídě v Plzni.

Na dovolenou s dětmi. Ale kam?

Plzeň – „Před pěti lety jsme chtěli poprvé vyjet na cyklistickou dovolenou s dětmi. Pátrali jsme po místě, kde jsou vhodné trasy pro děti, to znamená snadný terén a hlavně žádný či jen velmi mírný automobilový provoz. Na internetu jsme ale žádné informace nenašli. Horské třicetikilometrové trasy ano, ale tip na výlet pro děti, dlouhý třeba jen 5 km s bonusem nějaké houpačky poblíž, žádný," vypráví Bohdana Hlaváčová.

  • 1
  • 2

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT