VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUCIE PELANOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V Plzni začal boj se žebráky

Plzeň – Plzeňany zase obtěžují skupinky bezdomovců a žebráků. Situace je kritická hlavně na Americké třídě u Teska a u vlakového nádraží. Přitom už tady měl být klid.

Seniorku zachránili strážníci

Plzeň – Plzeňští strážníci otevírali v noci z úterý na středu byt v Klostermannově ulici. Do bytu policisté vyjeli na základě předchozího použití tlačítka tísňového.

O farmářské trhy je více zájemců

Plzeň – Stovky Plzeňanů přilákaly již tradiční farmářské trhy v Plzni. Tentokrát se prodejní plocha ještě rozšířila a neobývaly už jen dvůr u restaurace Gondola.

Lidé běhali v parku, bojovali tak proti rakovině

Plzeň – Jedna, dva, tři, start. A závod mohl začít. V plzeňském parku za nákupním centrem Plaza se v sobotu dopoledne konal již čtvrtý ročník Běhu naděje na podporu výzkumu rakoviny.

Kostelík U Ježíška se otevřel veřejnosti

Plzeň – V rámci dne otevřených dveří mohli Plzeňané v sobotu po třech měsících opět navštívit kostelík U Ježíška.

Na pouť u sv. Jiří zamířily davy Plzeňanů

Plzeň /FOTO/ – Hlasitá hudba, rozmanité vůně jídel a radostný křik dětí. Za tím vším směřovaly davy Plzeňanů v sobotu po obědě na tradiční pouť ke svatému Jiří na Doubravce.

Mladí barmani házeli lahvemi nad hlavou

Plzeň – Nad hlavami jim létali lahve i sklenice. Mladí barmani bojovali ve čtvrtek v Plzni na juniorské soutěži nazvané Skvrňanský šejkr Amundsen Cup 2011.

Svědek: Pálili mě cigaretou a bili kovovou tyčí

Plzeň – Prožil si chvíle hrůzy i nevýslovné bolesti. Ve čtvrtek drastické zážitky toho, jak ho v domě v Letkově mučila skupina útočníků, líčil svědek Pavel K. před soudcem okresního soudu Plzeň–město.

Přesvědčoval zbitého, ať stáhne oznámení. Teď musí do vězení

Plzeň – Na dva roky do vězenice s ostrahou poslal včera Okresní soud Plzeň–město Petra Kotěšovce.

Muž ujídal v bance z ledničky, úřednici vyhrožoval stříkačkou

Plzeň – Injekční stříkačku mívají v rukou stále častěji plzeňští zloději. Používají ji jako zbraň. Zatím poslední případ se stal v západočeské metropoli v neděli.

Pěkné počasí vytáhlo Plzeňany na zahrádky

Plzeň – S příchodem sluníčka a teplého počasí začali majitelé restaruací a kaváren v centru města před své provozovny stavět zahrádky s posezením.

Muž vytáhl na ochranku obchodu injekci

Plzeň – Třicetiletý Plzeňan zranil člena ochranky obchodu v Sukově ulici injekční stříkačkou kvůli ukradenému sýru.

Vyděrač z Ostravy chtěl stále víc

Plzeň – Jednačtyřicetiletý Ostravák je stíhán plzeňskou policií za vydírání.

Muž jel zfetovaný a bez řidičského průkazu

Plzeň - Plzeňští policisté v noci z pátku na sobotu zastavili na Slovanské třídě automobil Škoda Octavia. Řidiče vyzvali k předložení řidičského průkazu a všech potřebných dokladů pro provoz vozidla.

Řidiči soud uložil zákaz řízení, trolejbusu ale řídit může

Plzeň – U Okresního soudu Plzeň–město včera padl rozsudek nad profesionálním řidičem trolejbusu Jaroslavem Suchým. Ten vloni 8. března způsobil při jízdě soukromým vozem autonehodu, při níž zemřela jeho matka. Shodou okolností to bylo v den jejích narozenin.

Mladý násilník dostal trest a musí se léčit

Plzeň – Třiadvacetiletý muž dostal u soudu za pokus o znásilnění osmadvacet měsíců za mřížemi nepodmíněně a nařízenou ústavní léčbu.

PMDP: Samoobslužné zóny nahradí bankomaty

Plzeň – Plzenské městské dopravní podniky (PMDP) se chystají zrušit samoobslužné zóny, kde si cestující mohou dobíjet Plzeňskou kartu.

Pokus o znásilnění si prý Plzeňan nepamatuje

Plzeň – U Okresního soudu Plzeň–město stanul v pátek třiadvacetiletý mladík, kterého žaloba viní z pokusu o znásilnění. Mladík se k činu přiznal, přestože si čin prý nepamatuje. Konečný verdikt si vyslechne v úterý. Hrozí mu až osm let za mřížemi. U soudu v pátek vypovídala také oběť.

Dvěma zlodějům se nepodařilo auta ukrást

Plzeň – Dva neznámí pachatelé měli nezávisle na sobě smůlu. Oběma se nepodařilo ukrást chtěný automobil.

Z plzeňských ulic zmizí automaty na jízdenky

Plzeň – Od příštího roku si Plzeňané koupí jízdenky na městskou hromadnou dopravu už jen u řidiče, v trafikách nebo pomocí sms.

Červená zastaví řidiče i u Švabinských teras

Plzeň – Řidiči budou muset na Rokycanské třídě vícekrát stavět. Mezi zastávkou U Pietasu a Ústředním hřbitovem se totiž právě zprovozňují nové semafory.

Lupiči lákali své oběti na drogy

Plzeň – Trojice několikrát trestaných mladíků ve věku dvacet až čtyřiadvacet let v úterý stanula před Okresním soudem Plzeň–město.

Část Kollárovy ulice dostala nový povrch

Plzeň – Nový asfaltový povrch dostala v pondělí křižovatka Kollárovy ulice s Kovářskou a Tovární ulicí v Plzni. Ta byla od pátku minulého týdne částečně uzavřená a v pondělí se automobilům uzavřela úplně.

Pro policii je stovka zřejmě málo, stěžuje si okradená

Plzeň – Krádež za stokorunu prý policii nestojí za námahu. Tvrdí do alespoň Plzeňanka Jana Stašková, která pracuje na čerpací stanici v Plzni–Křimicích.

Agresivní soused řeší spory napadáním okolí

Plzeň – Jednatřicetiletého muže z Plzně – Slovan stíhají od čtvrtka minulého týdne plzeňští policisté za výtržnictví, vydírání a vyhrožování.

Hostinský naletěl, teď musí platit

Plzeň – Podvodníkovi naletěl hostinský z Plzeňska. Zaplatil totiž za počítač, který nikdy nedostal, a platit bude muset dál.

Ženy protančily půlku soboty

Plzeň – Dvě stě žen roztancovalo v sobotu tělocvičnu TJ Slavoj Plzeň. Studio Andrea tady totiž pořádalo Zumba maraton.

Turisté po zimě otevřeli rozhlednu Chlum

Plzeň – Tři desítky nadšených výletníků se vydalo v sobotu dopoledne na plzeňskou rozhlednu Chlum.

Chemici dělali lidem zdarma rozbory, oslavili tak Den vody

Plzeň – Ve Vodohospodářské laboratoři v Plzni se v sobotu sešli příznivci čisté vody.

Logo kočárku řidiči ignorují, pokuta jim nehrozí

Plzeň – Obchodní centra v Plzni se snaží rodinám s malými dětmi ulehčovat život. Na parkovištích blízko vchodů tak vznikají speciální parkovací místa označená logem kočárku.

Na Americké zatýkala policie

Plzeň – Ven z auta, ruce za hlavu! Důrazné výkřiky policistů včera po deváté ráno vystrašili chodce na Americké třídě v Plzni nedaleko Domu kultury Inwest.

Cizinec vytáhl na revizora nůž

Plzeň – S nožem v ruce zaútočil na revizora dvaačtyřicetiletý cizinec, který jel v Plzně načerno trolejbusem. Revizor se naštěstí ubránil a útočníka zpacifikoval.

Mladík vypil deci vodky a vydal se na cestu

Plzeň – V síti strážníku uvízl v sobotu nad ránem v Plzni na Doubravce opilý řidič. Pozornost hlídky upoutal nejistým způsobem jízdy a nerozsvíceným předepsaným osvětlením.

Obhajoba, že mladík chtěl pomoci týrané kamarádce, nezabrala

Plzeň – Na pět a půl roku do věznice s ostrahou poslal včera Okresní soud Plzeň–město jednadvacetiletého Marka Lukeše. Odsoudil ho za loupež, vyhrožování a výtržnictví.

Medvědy v zoo vzbudily malé děti písničkou

Plzeň /FOTO/ – Děti z mateřské školy zpívaly ve čtvrtek v medvědích maskách v plzeňské ZOO písničku aby tím vzbudily zazimované medvědy.

Zloděj do restaurace vlezl oknem

Plzeň – Borští policisté prošetřují od včerejšího rána okolnosti případu, který kvalifikovali jako krádež. Na jejich služebnu přišel pětačtyřicetiletý muž a oznámil, že se během noci někdo vloupal do restaurace v Tomanově ulici v Plzni.

Lidé zase stáli frontu na banány

Plzeň – Tlačenice, velké fronty a nadávky létající mezi nervozními lidmi. Tak to vypadalo v pátek ráno při otevírání nového obchodního areálu v Plzni naproti Prazdroji.

Průvod nevěst zahájí svatební veletrh

Plzeň – Stovka nevěst oblečených ve svatebních šatech se příští čtvrtek projde historickým centrem Plzně. Průvod, který chce aspirovat na zápis do Guinnessovy knihy rekordů, zahájí již třetí ročník svatebního veletrhu v plzeňském hotelu Angelo. Odtud také nevěsty v 15 hodin vyrazí.

Lehce vypadající nehoda skončila tragicky

Plzeň - K dopravní nehodě osobního automobilu došlo ve čtvrtek před třináctou hodinou na silnici mezi Plzní a Vejprnicemi.

Strážníci prý mají nařízeno, kolik aut musí odtáhnout

Plzeň – Parkujete v Plzni na místě, kde se to nesmí? Můžete dostat botičku, ovšem strážník může vaše auto také nechat odtáhnout. Záleží jen na jeho volbě. Plzeňští řidiči si ale myslí, že v řadě případů auta končí na odtahových vozech zbytečně, aniž by překážela dopravě.

Peníze prý vymáhali s pistolí v ruce

Plzeň - U Okresního soudu Plzeň–město začalo včera hlavní líčení se dvěma muži ve věku třiatřicet a čtyřiadvacet let, které státní zastupitelství viní z vydírání se střelnou zbraní. Konflikt se měl odehrát devětadvacátého března loňského roku v Plzni na Domažlické třídě, v areálu jedné z přepravních firem.

Kempaři se obávají o živobytí. Cizinců jezdí čím dál méně

Plzeňsko – Další špatný rok nám může definitivně zlomit vaz. To tři měsíce před vypuknutím sezony tvrdí provozovatelé kempů na Plzeňsku . S obavami hledí i na chystané zvýšení DPH, které jim může odlákat další zákazníky.

Obžalovaný: Vydírali mě, proto jsem loupil

Plzeň – Loupež začal v úterý projednávat Okresní soud Plzeň město. Zpovídá se z ní čtveřice mladíků.

Plzeňský soud vyklidila bomba

Plzeň – „Omlouvám se za vyrušení, ale všichni musíte opustit jednací síň. Anonym ohlásil, že je tady bomba.“ S takovým vzkazem přišel do síně v úterý ráno u plzeňského soudu pracovník soudní stráže krátce po zahájení hlavního líčení v případě loupeže.

Slováci tančili v Besedě

Plzeň – Zatímco na krajském plese dostali příchozí skleničku sektu, Slováci každého pohostili borovičkou. V Malém sále Měšťanské besedy se v sobotu konal již dvanáctý ročník plesu obce Slovákov.

Zima zahlásila návrat. Opět bude mrznout

Plzeň – Teplo není rozhodně to, co nás v příštím týdnu čeká. Zase přivítáme velké mrazy a občasné sněžení v celém plzeňském Kraji. Teploty klesnou hluboko pod bod mrazu.

Řidič autobusu: Za zpoždění nemůžeme

Plzeň – Jsou protivní, dělají naschvály a ještě jezdí pozdě. I taková kritická slova se snáší ze strany pasažérů na řidiče městské hromadné dopravy v Plzni.

Plzeňanka přepadla hernu

Plzeň – U okresního soudu Plzeň–město včera pokračovalo hlavní líčení s třiatřicetiletou Plzeňankou souzenou za loupežné přepadení. Na konci května loňského roku si měla nožem vynutit na obsluze herny padesát tisíc korun. Soud pokračoval bez přítomnosti obžalované.

Místo peněz z reklamy má dluhy

Plzeň – Potřebujete rychle peníze? Nabízíme reklamu na vaše auto až za pět tisíc měsíčně! Na takové slogany láká řidiče mnoho zprostředkovatelských firem. Ne všechny jsou ale solidní. Své o tom ví i třicetiletý muž z Plzně, říkejme mu třeba Pavel.

Policista zachránil malé dítě i sebevraha

Plzeň – Přestože není profesionálním policejním vyjednavačem, zachránil v neděli dva lidské životy. Zkušený dvaatřicetiletý policista rozmluvil skok z okna pětatřicetiletému cizinci gruzínského původu. Jak už Deník informoval, muž držel před sebou v náručí třináctiměsíčního chlapce.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT