VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LADISLAV VAINDL

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Pivo kontrolovali Chinaski i Pavel Nový

Plzeň – „Tolik tekutých plzní, jako bývá v našem autě, jsem pohromadě nikde jinde neviděl.“ To konstatoval při včerejší návštěvě pivovaru Plzeňský Prazdroj frontman kapely Chinaski Michal Malátný.

Al Jazeera v Plzni natáčela generátor

Plzeň – Katarská televize Al Jazeera, která se po celém světě proslavila vysíláním nahrávek s vůdcem teroristů Usámou bin Ladinem, v úterý natáčela v Plzni.

Nezaměstnanost všude klesala, v Plzni šla nahoru

Plzeň – Většina okresů České republiky hlásí nejnižší nezaměstnanost za poslední léta. Pro Plzeň–město to ale neplatí.

Místo Horvátha běžela telenovela

Plzeň – Zklamání a radost se mísily u fotbalových fanoušků, kteří přišli do Hockeybaru Severka sledovat zápas Viktorie Plzeň s Pjunikem Jerevan. Přenosu se totiž vůbec nedočkali. Místo něj arménská televize pustila telenovelu.

Sobotka: Vládní reformy ohrozí rozpočet kraje

Plzeň - Pochmurnou budoucnost v pondělí při své plzeňské návštěvě věštil předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka Plzeňskému kraji i samotné západočeské metropoli.

Slzám se při pohřbu podnikatele neubránil ani předřečník

Plzeň - Kolem dvou set lidí se v pondělí odpoledne přišlo do katedrály svatého Bartoloměje naposledy rozloučit s plzeňským podnikatelem a milovníkem automobilů i motocyklů Josefem Hornátem. Ten zemřel náhle prvního července. Bylo mu jednašedesát let.

Místo švýcarské kanceláře si manažer vybral plzeňskou

Plzeň – „Mám tady počítač, telefon a pár židliček. To je pro mě podstatné.“ Tak popisuje svou kancelář manažer pro oblast řízení rizik v nadnárodní pivovarnické společnosti SABMiller Petr Holeček.

Marnou lásky snahu vystřídá Král jelenem

Plzeň – Ještě pětkrát budou moci diváci navštívit Shakespearovu hru Marná lásky snaha v rámci festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem.

Radyně patřila šermu a středověké hudbě

Radyně - Přípravka pro šermíře z Plzeňska. Tak by se s trochou nadsázky dala označit staroplzenecká skupina historického šermu Avalon.

Zaklíněného muže museli z auta dostat hasiči

Letkov - Lehčí zranění krční páteře utrpěl v sobotu odpoledne muž po nehodě dvou osobních aut.

Zdravotně postižení mohou opět prodávat

Plzeň – Lidmi ve žlutých tričkách se to ve čtvrtek jen hemžilo na Americké třídě v Plzni. Propagovali tu totiž otevření second handu, který zaměstnává převážně zdravotně postižené lidi.

Přišlo léto, stroje se zastaví

Plzeň – Úklid a opravy vystřídají v blízké době v některých plzeňských firmách výrobu. Na část letních prázdnin totiž plánují celozávodní dovolené.

Hlasité exponáty do Techmanie nesměly

Plzeň – „Kdybychom sem přivezli některé naše velmi hlasité exponáty, všichni by z nich šíleli.“ Tak se smíchem uvedl výstavu s názvem Music 4 Kids její autor, německý hudebník a propagátor vědy Michael Bradke.

FOTO: Inwestu hráli Barák na odstřel

Plzeň – Tóny písně Aleše Brichty Barák na odstřel zněly včera odpoledne symbolicky na závěr akce, která ukončila provoz v plzeňském Domě kultury Inwest.

Na Pilsner Festu zahrají Tři sestry, Kryštof i Chinaski

Plzeň – Písnička od Wohnoutů v podání Chinaski, Tři sestry jako AC/DC Revival nebo No Name se skladbou Monkey Business.

Se zvýšenou konkurencí bojují hospody domácím chlebem i lepšími službami

Plzeň – Velká konkurence přibyla v posledních několika měsících plzeňským restauratérům. V centru města totiž vzniklo hned pět nových podniků.

Aféry zlomily šéfce knihovny vaz

Plzeň – Ředitelka Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje Ivanka Horáková podala rezignaci. Vyvrcholily tak nejasnosti a aféry, jež kolem instituce panovaly posledních půl roku. Řešit je musel kontrolou zřizovatel Plzeňský kraj.

Na festivalu budou bojovat mladé kapely

Plzeň – O přízeň diváků budou bojovat hudební skupiny každý čtvrtek až do čtvrtého srpna na nádvoří plzeňského pivovaru.

Hrochům by neutekl ani Zátopek

Plzeň – Do svého rodného města včera zavítal slavný cestovatel Miroslav Zikmund. „Jsem křtěný prazdrojem,“ prohlásil hrdě muž, který ve dvaadevadesáti letech stále pracuje pro zlínské muzeum a píše knihy.

Na ulici se vrací do centra Plzně

Plzeň – „Na ulici už zřejmě nikdy nebude festivalem, kde si bude možné zadarmo poslechnout tak známou kapelu, jako je třeba Čechomor,“ řekl ve čtvrtek Deníku ředitel organizátora akce společnosti Dominik Centrum Ivan Jáchim.

E-mail straší houbaře. Zbytečně

Plzeňský kraj – Před sbíráním a snězením hub varují e–maily, které kolují v současnosti po západních Čechách. Podle nich jsou totiž kontaminované po havárii v jaderné elektrárně Fukušima. Důvod k panice však žádný není. Jedná se totiž o klasickou poplašnou zprávu, která se nezakládá na pravdě.

Doktorandi zpropagují vědu

Plzeň – Vysvětlit vědecké principy a teorie široké veřejnosti nebo médiím. To je hlavní úkol doktorandů Západočeské univerzity v Plzni, kteří uspěli v unikátním kurzu vědecké komunikace.

Asijské studentky z Plzně mají rády extravaganci

Plzeň – Jedna z nich se chce stát slavnou modní návrhářkou, druhá fotografkou. Kromě svých uměleckých ambicí mají dvě plzeňské studentky ještě jeden společný rys, alespoň jeden z jejich rodičů pochází z Asie. Řeč je o Nguyen Thi Dien Linh a Lindě Zhengové.

Plzeňské punkery chytla druhá míza, tak založili Paheyl

Plzeň – V osmdesátých letech minulého století hráli v různých plzeňských punkových kapelách. Před nedávnem se spojili a založili kapelu Paheyl. Styl trochu změkl, ale energie v muzice každopádně zůstala.

Plzeňské náměstí patřilo talentům

Plzeň - Beatboxer s výbornou kopací technikou, malý bubeník, tanečníci a spousta zpěváků. Tak vypadala sestava, která se na náměstí republiky ucházela o vítězství v soutěži Šance pro talent.

Prohlídky nabídly pivo i tajemství

Plzeň – Potkat kamnáře Benedikta, kterým matky strašily své děti, spatřit tancovat místodržícího Ferdinanda Tyrolského nebo ochutnat nefiltrované plzeňské pivo. To všechno mohli v pátek v noci zažít návštěvníci večerních oživených prohlídek města Plzně.

Žena vypadla z okna léčebny

Plzeň – Vážně nemocná jednaosmdesátiletá žena zemřela v pátek k večeru po pádu z okna plzeňské Léčebny dlouhodobě nemocných (LDN).

Foto: Studenti oživili Americkou tancem i ohněm

Plzeň - Místo aut a trolejbusů tanečníci, žongléři či sprejeři. Tak to vypadalo v sobotu na Americké třídě v Plzni.

Pro život běžel v Plzni rekordní počet lidí

Plzeň - Déšť ani vítr nezastavily v sobotu Plzeňany, kteří se rozhodli zasportovat si pro dobrou věc. Běhu pro život, který startoval z náměstí Republiky, se jich totiž zúčastnil rekordní počet.

Autobus zastavil na přejezdu, smetl ho rychlík

Chrást - Nehoda autobusu a vlaku na železničním přejezdu v Chrástu u Plzně si vyžádala dva zraněné.

Lidé se vrhli na české potraviny

Plzeňský kraj – Stále větší zájem mají lidé o potraviny malých regionálních výrobců. Přispěl k tomu rozmach farmářských trhů i aféry s dioxiny a bakterií E.coli, obsažených v zahraničních výrobcích.

Americkou uzavře studentský happening

Plzeň – „Udělejte si v sobotu z z Americké třídy facebook a dejte o sobě vědět!“ To vzkazuje mladým lidem Vilém Dubnička, autor konceptu Dne Meliny Mercouri.

Špiony v Techmanii vystřídá v červenci hudba

Plzeň – Hudbě a tomu, jak vzniká, bude patřit nová expozice v plzeňském science centru Techmania.

Výčepní: V práci musí být pořádný frmol

Plzeň – „Na place musí být pořádný frmol. Je třeba, aby šlo jedno pivo za druhým.“ To říká plzeňský výčepní Tomáš Rédl. A většinou je v práci ve svém živlu.

Nejlepší výčepní měl trému, ale porotě ukázal pivní show

Plzeň – Načepovat pivo na hladinku, naservírovat láhev ležáku i prokázat znalosti o zlatavém moku z Plzně.

Kvůli hluku ze silnice museli herci otočit scénu

Plzeň – Změnit své plány museli během první zkoušky tvůrci projektu Divadelního léta pod plzeňským nebem.

Kvůli stávce jede víc autobusů

Plzeňský kraj - Autobusy v Plzeňském kraji ve čtvrtek pojedou podle běžných jízdních řádů. Odbory ČSAD Plzeň totiž ve středu rozhodly, že stávkovat nebudou. Protest podpoří pouze symbolicky.

Cestu ze Sylvánu lemují střepy

Plzeň – V nepříjemný zážitek se pro obyvatele plzeňské čtvrti Vinice v poslední době změnila procházka po kopci Sylván. Po terénních úpravách provedených kvůli výstavbě části vodárenského souboru Vinice II tu totiž zůstaly odhalené odpadky včetně střepů, kabelů či rezavých drátů.

Vlaky zastaví, autobusy pojedou

Plzeň – Ani jeden vlak neprojede v pondělí Plzní. Kvůli stávce proti vládním reformám se totiž zastaví železniční doprava i v celém Plzeňském kraji.

Na náměstí dnes zatančí i rozverné pekařky

Plzeň – Rozverné pekařky, mušketýr D´Artagnan, tanečníci ze dvora císaře Karla IV. a spousta strašidel. To všechno na vás čeká v sobotu a v neděli na Historickém víkendu. Akce se po roce přesunula znovu na náměstí Republiky.

Němci shání české součástky

Plzeň – Možnost získat zákazníky z řad velkých zahraničních společností měly firmy v Plzni včera. Ve vědeckotechnickém parku se totiž konalo setkání s nákupčími převážně německých koncernů, které mají zájem o nákup součástek v České republice.

Stylistka: V Praze jsou dámy odvážnější

Plzeň – Šetření, k němuž firmy dohnala finanční krize, pocítila i plzeňská stylistka Dita Nosková. Ta pomáhá s vytvářením image i známým hercům či politikům.

Srbová: K životu patří i smutné konce

Plzeň – „Na každé noze mám pětatřicet.“ Tak se smíchem komentovala Anna Srbová z Městské charity Plzeň své sedmdesátiny, které má právě dnes. Už včera je ale oslavila v plzeňské meditační zahradě. Mezi gratulanty byli i ředitel Diecézní charity Plzeň Jiří Lodr či páter Emil Soukup.

Firmy si už luxus nedopřávají

Plzeň – Firmy na Plzeňsku kvůli krizi přestaly kupovat luxusní a designové věci. Shodují se na tom zástupci plzeňských ateliérů a prodejen, které právě takové zboží nabízí.

Mniši chystají hábit, čarodějnice štíra

Plzeň – Strašidly se to v Plzni bude hemžit od pátku do neděle. V centru města se totiž uskuteční Historický víkend, jehož součástí je tradičně průvod bájných bytostí. Účastníci teď mají plné ruce práce s dolaďováním kostýmů.

FOTO: Na Metalfest dorazilo kolem šesti tisíc lidí

Plzeň - Tvrdá muzika, tisíce lidí v černém a bouřlivá atmosféra. Tak to vypadalo v uplynulých třech dnech v plzeňském amfiteátru na Lochotíně. Konal se tu totiž druhý ročník Metalfestu. Akci si nenechalo ujít kolem šesti tisíc návštěvníků.

Němečtí metalisté si v zoo hladili nosorožce a křtili žirafy

Plzeň – Pořádná tlačenice fotografů nastala včera odpoledne u výběhu žiraf v plzeňské zoo. Samečky Bořka a Lexe totiž přišli pokřtít členové legendární německé heavymetalové kapely Accept, která byla večer hvězdou úvodního dne Metalfestu.

Filth: Čeští fanoušci jsou cvoci. Ale v dobrém

Plzeň – Velkolepé koncerty plné hororových rekvizit, texty inspirované příběhem Čachtické paní nebo filmy Jana Švankmajera či temné melodie na klávesy.

Metal ovládne Plzeň už dnes

Plzeň – Jedna z největších rockových akcí v České republice, Metalfest, vypukne v Plzni dnes. Už od včerejška ale do západočeské metropole míří fanoušci tvrdé muziky. Ke stanování mají letos vyhrazeny hned tři prostranství poblíž amfiteátru na Lochotíně, kde se akce koná.

V plzeňských ulicích se znovu objevily planety

Plzeň – Vesmírná tělesa opět zakotvila v plzeňských ulicích. V západočeské metropoli se totiž koná šestý ročník projektu Pouť k planetám.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT