VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LADISLAV VAINDL

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Cena bytů v Plzni klesá. Zájem nakupujících naopak roste

Plzeň – Pokud někdo prodává v Plzni byt, nemusí se většinou bát toho, že by na peníze čekal dlouho. Podle zástupců některých realitních kanceláří se totiž toto zboží v nabídce příliš neohřeje.

Čtenářka roku si knížky půjčuje už přes osmdesát let

Plzeň – První republice bylo teprve deset let a do začátku druhé světové války jich chybělo jedenáct. Tak přesně v takové době začala navštěvovat plzeňskou knihovnu Dagmar Lípová. Ta v úterý získala cenu Čtenář roku 2012 jako nejvěrnější čtenářka.

Mzda v kraji vzrostla. Ale jen naoko

Plzeňský kraj – Mnohem pomaleji než v minulých letech rostla vloni průměrná mzda v Plzeňském kraji. Lidé si tu v průměru vydělali 23 235 korun. To je o sedmdesát korun více než v roce 2010. 

Počet volných míst se snížil

Plzeňsko – Číšník, servírka, kuchař, lékař či obchodní zástupce. Právě o tyto pozice byl na Plzeňsku největší zájem v únoru. 

Zástupci EU: Na kulturní projekt má Plzeň málo peněz

Plzeň – Za peníze, které máte k dispozici, projekt Evropské hlavní město kultury těžko dotáhnete do zdárného konce. Takové drtivé zhodnocení slyšeli členové týmu Plzeň 2015 od zástupců monitorovacího výboru Evropské unie.

Pád z okna dílny muž nepřežil

Plzeň - Dvacetimetrový pád z okna plzeňské invalidní dílny v Radobyčické ulici nepřežil ve středu kolem poledne pětačtyřicetiletý muž. 

Japonské bubny duněly peklem

Plzeň - Bubny v úterý duněly plzeňským Peklem. Vystoupila tu totiž japonská bubenická skupina Yamato. 

Muž přecházel koleje. Nepřežil srážku s vlakem

Plzeň - O život přišel v úterý ráno třiaosmdesátiletý muž, který přecházel koleje poblíž zastávky Plzeň Doubravka. 

Golf si mohli účastníci plesu zahrát přímo v Besedě

Plzeň – Zahrát si přímo v Měšťanské besedě golf, nechat se přivítat hned dvěma prezidenty nebo se pokochat přehlídkou spodního prádla. 

Modelářům učarovaly tanky i letadla

Plzeň - Třetí místo z neoficiálního mistrovství světa, desítky napodobenin bitevních strojů a dlouhé hodiny práce. to všechno má na svém kontě modelář Martin Korbelík z Kaznějova. 

Cestující MHD čeká rok plný výluk

Plzeň - Pořádně náročný rok zřejmě čeká na cestující plzeňské MHD. Letos se totiž chystá hned několik rekonstrukcí, které na čas zahýbají trasou některých spojů ve městě. 

Beseda patřila dětským souborům

Plzeň - V plzeňské Měšťanské besedě se v sobotu odpoledne koná setkání dětských lidových muzik.

Za Plzeň do boje vyráží školka i parkovací dům

Plzeň – Tři z pěti kategorií soutěže Stavba roku Plzeňského kraje se tentokrát rozhodlo obsadit město Plzeň. Do zápolení pošle hned šest investic, které byly zkolaudované nebo uvedené do provozu v minulém roce.

Škodovka vyzbrojí za stamiliony čínské metro

Plzeň – Příslušenství pro třiadvacet vozů čínského metra dodá za více než půl miliardy plzeňská společnost Škoda Transportation. 

Fénix od Prazdroje bude vonět po pšenici a koriandru

Plzeň – Pšeničné pivo s příchutí pomerančové kůry a koriandru. Tak vypadá pivní novinka Plzeňského Prazdroje. Její název je Fénix a měla by se vyznačovat svěží lehkou chutí.

Protékající voda proměnila dětský klub v ruinu

Plzeň – Ještě před nedávnem tu děti hrály hry, tancovaly a pracovaly na počítači. Teď tu vládne spoušť. Vlhké a popraskané stěny, kusy omítky povalující se po podlaze. Kvůli havárii vody v domě  ve Skrétově ulici ztratilo plzeňské sdružení Ty a já, které pečuje o handicapované mladé lidi, prostory pro volnočasové aktivity.

Ulicemi Plzně se proháněl hybridní autobus

Plzeň - Na zkušební jízdu ulicemi Plzně vyrazil v úterý hybridní autobus ŠKODA H12, který je určený především bezemisním oblastem v centrech měst.

Knihovna naroste za miliony

Plzeň – Nová přístavba knihovny za více než dvě stě milionů korun vznikne do konce příštího roku v areálu univerzity.

Vysokoškoláci: Reforma sebere akademikům nezávislost

Plzeň – Reformy školství uškodí vysokým školám. I toho se bojí studenti Západočeské univerzity v Plzni (ZČU). Proto se jich část připojí k protestům, které budou tento týden hýbat celou republikou.

Architekti promění Besedu. Jenom na Finále

Plzeň – K nepoznání se promění část plzeňské Měšťanské besedy. Alespoň po dobu festivalu Finále. Organizátoři tradiční akce totiž oslovili české architekty, aby secesní perlu Plzně dočasně upravili.

V klubu procestujete starověké Řecko i Írán

Plzeň – Navštívit exotické krajiny budete moci do konce února prostřednictvím přednášek v plzeňském M klubu. V pondělí si tu od osmnácti hodin projdete krajem starých Řeků.

První auta a lokomotivy Plzně uvidíte v muzeu

Plzeň – První lokomotiva plzeňské dráhy, staré tramvaje či dokonce plán jak vyrobit perpetuum mobile. To všechno obsahuje výstava Člověk a stroj, která dnes začíná v Západočeském muzeu v Plzni.

Fanoušci sní. Snad nepřijde kruté probuzení

Plzeň – Sen, z něhož by se zatím neradi probouzeli. Tím je úspěšné tažení Viktorie Plzeň evropskými poháry pro její fanoušky. Zda budou moci snít dál, mají ve svých rukou nebo spíše nohou plzeňští fotbalisté.

Fanoušci: Bojkot se týkal jen jednoho zápasu

Plzeň – Pořádně slyšet chtějí být fanoušci Viktorky při čtvrtečním zápase Evropské ligy s německým Schalke 04. Úloha to ale nebude jednoduchá. V ochozech šedesátitisícové areny proti nim bude stát obrovská přesila.

Firmy si zajistily stamiliony

Plzeň – Krize je stále jedním z nejskloňovanějších pojmů. Některých plzeňských výrobních firem ale jako by se netýkala. V poslední době se jim totiž podařilo uzavřít hned několik kontraktů s významnými zahraničními zákazníky.

V Divadle Alfa uvidíte slavné Stvoření světa

Plzeň – Představení inspirované slavným filmem Jeana Effela Stvoření světa uvidí zájemci v sobotu v plzeňském Divadle Alfa. Vystoupí tu totiž Západočeské divadlo v Chebu, které má inscenaci na svém repertoáru.

Velvyslanci z celého světa chtějí do Plzně

Plzeň – Potkat v Plzni velvyslance nějaké země není v těchto dnech žádná velká vzácnost. Od začátku roku se jich tu objevilo hned několik.

Plzeňského se napijí poutníci i kněží

Plzeň – „Dej, ať lidem slouží ke zdraví a k radosti srdce. Ať ho požívají s mírností a uvážlivostí. Dej, ať se každému, kdo se toho piva napije, dostává zdraví těla a ochrany duše.“ Takto v pondělí požehnal várce plzeňského piva biskup František Radkovský.

V letní škole se naučíte fotografovat i kreslit

Plzeň – Nové kurzy, slavní lektoři i možnost najít nové přátele. To všechno čeká na účastníky mezinárodní letní školy umění ArtCamp 2012.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT