VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HANA JOSEFOVÁ

Hana Josefová / Plzeňský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Na Treffpunkt dorazí stovky umělců z Bavorska

Plzeň – V plzeňském areálu DEPO2015 začne zítra největší přehlídka bavorské kultury v České republice.

Představí se autoři z regionu

Plzeň - V Knihovně města Plzně si dnes dají dostaveníčko autoři a malá nakladatelství z regionu.

Plzeňský dětský sbor oslaví výročí republiky

Plzeň - K oslavám 100. výročí vzniku Československé republiky se připojí i Plzeňský dětský sbor pod vedením Bedřišky Koželuhové.

Nabucco hlásí velkolepý nástup

Plzeň - Bombastický nástup má v Plzni maďarský barytonista Michele Kalmandy.

Tramvaje pro Plzeň

Plzeň - Plzeňský koncern Škoda Transportation dodá do Plzně až dvacet dva nejmodernějších tramvají.

O Honzovi hrají v Divadle Alfa

Plzeň - Nejčastější český pohádkový hrdina Honza zaujal herce plzeňského Divadla Alfa Petra Borovského.

Plzeň slaví sté narozeniny republiky. V DEPO2015 zazní jazz a swing

V Plzni na jeden večer ožije Karel Hašler a s ním i jeho písničky a atmosféra první republiky, v níž zněl jazz a swing.

Pilsner Fest: Oslava piva se spoustou muziky

Plzeň - V sobotu 6. října v 11 hodin vypukne festival, jenž je oslavou zlatavého moku, který proslavil Plzeň. Vstup je zdarma.

Plzeň vzpomíná na svého rodáka

Plzeň - Helena Heckelová vybírala ze šedesáti tisíc negativů, které po sobě zanechal její otec a plzeňský rodák Vilém Heckel (1918 Plzeň - 1970 Peru).

Za filmy do Moving Station

Plzeň - Filmy uvedené letos na prestižních festivalech v Berlíně, Cannes a Benátkách uvede tento týden plzeňské kulturní centrum Moving Station na Jižním předměstí.

Vzpomenou na generála Miroslava Štanderu

Plzeň - Sté výročí narození generála Miroslava Štandery si Plzeňané připomenou v pátek 5. října ve 14 hodin v plzeňské Božkovské ulici č. 43.

Pilsner Fest: Pivo a muzika

Plzeň - V sobotu v 11 hodin začne oslava 176. narozenin plzeňského ležáku. Tisícovky návštěvníků připijí oslavenci v 18:42 hodin.

Horníčkovy koláže vystavují v knihovně manželé Tomšů

Plzeň - Plzeňský rodák Miroslav Horníček by se letos v listopadu dožil sta let.

Lumír Olšovský: Chceme být v první lize

Lumír Olšovský vstoupil v září jako šéf muzikálového souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni do své třetí sezony.

SOUTĚŽ: Vstupenky na komediálně laděnou hru Ještěrka na slunci

Hana Maciuchová a Jaroslav Satoranský zahrají v neděli 30. září od 19:30 hodin v plzeňské Měšťanské besedě v komorní komediálně laděné hře Ještěrka na slunci. Můžete soutěžit o vstupenky.  

Plzeň pomůže soše finanční injekcí

Plzeň - Částkou 100 tisíc korun přispěje město Plzeň Římskokatolické farnosti Plzeň na záchranu sochy Immaculaty z první poloviny 18. století.

Tržnice v areálu DEPO2015 otevírá

Plzeň - Čtyři sta padesát metrů čtverečních, šest stálých obchodů, pravidelné nedělní akce a možnost využít zdarma prostory a stánky. To nabídne tržnice, která za tři a půl milionu korun vznikla v areálu DEPO2015.

Dnes vyšla říjnová Kultura

Plzeň - Součástí dnešního vydání Plzeňského a Rokycanského deníku je kompletní přehled kulturních a společenských akcí na Plzeňsku a Rokycansku.

Studenti četli z Horníčka

Plzeň - Maraton čtení v pátek U Branky absolvovali studenti oboru knihovnictví ze Střední odborné školy prof Švejcara v Plzni.

Začal ITEP, trvá do soboty

Plzeň - V Městské hale Lokomotiva začal ve čtvrtek veletrh cestovního ruchu ITEP, který kromě tipů na výlety, nabízí i zábavný a vzdělávací program.

V depu dnes startuje Svět knihy

Plzeň - Když se dnes v 9 hodin otevřou brány areálu DEPO2015, budou za nimi na návštěvníky čekat tisíce a tisíce knih a také slavní čeští i zahraniční spisovatelé.

Svět knihy nabídne program pro děti

Plzeň – Ani malí návštěvníci Světa knihy nepřijdou zkrátka. První mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Plzeň, který se v pátek a sobotu 21. a 22. září koná v areálu DEPO2015 nabídne v obou dnech program pro děti – má třiadvacet bodů.

VIDEO: V ulicích Plzně tančí charleston

Plzeň – V naší republice je Plzeň první město, které se připojilo ke světové iniciativě I Charleston.

Jiří Kajínek beseduje v Plzni

Plzeň - Jiří Kajínek, odsouzený za dvojnásobnou vraždu, kterého omilostnil prezident Miloš Zeman, přijede besedovat do Plzně, tedy do města, kde se vraždy staly.

Letošní Hudba v synagogách skončí v Plzni

Plzeň - Sedmnáctý ročník hudebního cyklu Hudba v synagogách plzeňského regionu se blíží ke svému konci.

Knihovna získala Horníčkův rukopis

Plzeň - Všechny rukopisy plzeňského rodáka Miroslava Horníčka vlastní Památník národního písemnictví v Praze.

Koncerty z Pekla míří do depa

Plzeň - Na podzim měly být hotové částečné opravy plzeňského kulturního domu Peklo.

Nové sportoviště v Plzni

Plzeň - Tři podlaží, tělocvičny, šatny, klubovny, sociální zázemí a mobilní tribuna pro dvě stě padesát diváků a také barevná skla po obvodu budovy.

Plzeň udělila umělecké ceny

Plzeň – Marie Caltová, dramaturgyně Divadla J. K. Tyla v Plzni, obdržela ve čtvrtek večer v Měšťanské besedě Uměleckou cenu města Plzně za celoživotní dílo.

FOTO: Cestující v čase zahájili Festival Divadlo

Plzeň - Cestující z minulosti se diví naší plzeňské přítomnosti.

Depo se promění ve Svět knihy, v pátek vyjde příloha

Plzeň – Příští týden si v Plzni přijdou na své milovníci literatury.

Depo se promění ve Svět knihy

Plzeň – Příští týden si v Plzni přijdou na své milovníci literatury.

Nechte si vyšetřit plíce

Plzeň – Desítky lidí ročně zemřou na idiopatickou plicní fibrózou (IPF). Přitom někteří se předtím vůbec nedostala ke správné léčbě.

Mařenka, Jeník i Kecal zpívali pro deset tisíc diváků

Plné plzeňské náměstí Republiky aplaudovalo účinkujícím za to, jak pro ně zahráli, zazpívali i zatančili Smetanovu Prodanou nevěstu.

Radovan Auer: Veletrh Svět knihy poprvé míří mimo Prahu. Zavítá do Plzně

Plzeň - 1. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Plzeň se koná 21. a 22. září v areálu DEPO2015.

DEPO2015 má nového šéfa programu

Plzeň - Tomáš Fridrich střídá na místě programového ředitele společnosti Plzeň 2015, která provozuje kreativní zónu DEPO2015, Jiřího Sulženka. Ten už na jaře oznámil, že v Plzni na postu programového ředitele z rodinných důvodů končí.

Začíná Jazz bez hranic. Soutěžte o vstupenky

Plzeň – Se zářím startuje podzimní část festivalu Jazzu bez hranic, jenž přináší na západ Čech vystoupení špičkových světových jazzmanů, koncerty domácích kapel i pestrou nabídku workshopů.

Divadlo J. K. Tyla ohlásilo třiadvacet premiér

Plzeň – První premiéra patří už tuto sobotu baletnímu souboru. V druhé polovině září se koná konkurz na dětské muzikálové role.

Jak si užít Prodanou nevěstu

Plzeň - Velkolepé uvedení Prodané nevěsty jistě přiláká na plzeňské náměstí Republiky tisíce lidí. Přinášíme doporučení, jak si mimořádný páteční večer užít. Vstup je zdarma.

Čtyři premiéry ohlásilo Divadlo Alfa

Plzeň - Plzeňské Divadlo Alfa přichystalo na sezonu 2018/2019 čtyři premiéry. První se uskuteční už v říjnu a jde o autorský projekt herce Petra Borovského.

ZČU opět organizuje Dny vědy a techniky

Plzeň - Dny vědy a techniky Západočeské univerzity (ZČU) v Plzni tentokrát od pátku 14. do soboty 15. září nabídnou pod věží plzeňské katedrály a před Západočeským muzeem k vidění celkem dvaatřicet expozic.

Víkend otevřených ateliérů: Václav Sika z Kdyně

Už po třetí se poslední víkend v září konají Otevřené ateliéry – akce, která od svého prvního ročníku láká tisíce lidí. Vítají možnost podívat se, jak výtvarníci tvoří ve svých ateliérech, popovídat si s nimi, popřípadě se i něčemu přiučit. Letos budou 29. a 30. září otevřeny nejen ateliéry v Plzni, ale i v Klatovech nebo Kdyni či Břasích.

Víkend otevřených ateliérů: Ilona Horníčková z Plzně

Plzeňský kraj - Už po třetí se poslední víkend v září konají Otevřené ateliéry – akce, která od svého prvního ročníku láká tisíce lidí. Vítají možnost podívat se, jak výtvarníci tvoří ve svých ateliérech, popovídat si s nimi, popřípadě se i něčemu přiučit. Letos budou 29. a 30. září otevřeny nejen ateliéry v Plzni, ale i v Klatovech nebo Kdyni či Břasích.

Jak připomenout světce? Trpaslík vyvolává v Nepomuku vášně

Nepomuk - V rodišti nejznámějšího českého světce teď nosí jeho svatozář trpaslík.

Blíží se festival Divadlo. Dorazí za dva týdny

Plzeň - Šest tisíc vstupenek dal Mezinárodní festival Divadlo Plzeň do prodeje v půlce srpna. V tuto chvíli jeho výkonný producent Zdeněk Pánek ohlásil, že čtyři tisíce vstupenek jsou už prodány nebo zamluveny.

Prodaná nevěsta si zaslouží největší jeviště

Plzeňský kraj - Prodaná nevěsta je nejznámější umělecké dílo spojené s naším regionem. Skladatel Bedřich Smetana děj opery zasadil na plzeňskou náves. V Plzni se bude hrát pod širým nebem 7. září. Přístupná je zdarma.

Radovan Auer: Plzeň je město zaslíbené knize

Plzeň - Festival Svět knihy má v Praze tradici dlouhou čtvrt století. Příští rok se koná už po pětadvacáté. Letos v září však expanduje do Plzně. Druhým rokem festivalu šéfuje Radovan Auer.

Víkend otevřených ateliérů: Kamila Hoja Horáková z Plzně

Plzeňský kraj - Už po třetí se poslední víkend v září konají Otevřené ateliéry – akce, která od svého prvního ročníku láká tisíce lidí. Vítají možnost podívat se, jak výtvarníci tvoří ve svých ateliérech, popovídat si s nimi, popřípadě se i něčemu přiučit. Letos budou 29. a 30. září otevřeny nejen ateliéry v Plzni, ale i v Klatovech nebo Kdyni či Břasích.

Víkend otevřených ateliérů: Václav Fiala z Klatov

Plzeňský kraj - Už po třetí se poslední víkend v září konají Otevřené ateliéry – akce, která od svého prvního ročníku láká tisíce lidí. Vítají možnost podívat se, jak výtvarníci tvoří ve svých ateliérech, popovídat si s nimi, popřípadě se i něčemu přiučit. Letos budou 29. a 30. září otevřeny nejen ateliéry v Plzni, ale i v Klatovech nebo Kdyni či Břasích.

Jak se pohřbívalo v baroku? Ukazuje výstava

Plzeň - Archeologová nalezli v hrobech v Plzni, Liticích či Nečtinech řadu předmětů. Vysvětlují, před čím mrtvé ochraňovaly.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT