VYBRAT REGION
Zavřít mapu

EVA PLEVKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Luftova zahrada se otevírá. Jednou za měsíc

Plzeň - V posledních měsících o ní bylo napsáno množství článků a strhlo se několik vášnivých debat, ale málokterý Plzeňan ji na vlastní oči spatřil. Velká část lidí v západočeské metropoli dokonce vůbec netuší, kde by ji hledali. Řeč je o Luftově zahradě nedaleko Tyršova mostu.

Bazén na Slovanech by potřeboval rekonstrukci

Plzeň - Nové šatny s turnikety, převlékárnami, ve kterých by se rodina nemusela rozdělovat podle pohlaví, a moderními zamykacími skříňkami.

Šaty z Plzně vytvořené na pivní téma předvede dívka ze Sokolova

Plzeň - Devatenáctiletá Carmen Justová ze Sokolova bude v sobotu večer bojovat o titul Česká miss v šatech z Plzně.

Chcete práci? Provoláte i stovky korun

Plzeň - Chtěl získat dobře placenou práci, provolal kvůli tomu osm set korun a zaměstnání je zatím ve hvězdách. Jen zprostředkovatelská firma na něm za chvilku vydělala pár stovek. Tak by se dal shrnout příběh Plzeňana Romana, který si nepřál zveřejnit své příjmení.

Dálnici blokoval havarovaný kamion

Plzeňsko - Kamion, který se při dopravní nehodě dostal napříč jízdními pruhy, zablokoval v pondělí odpoledne dálnici D5.

Milovníci techna dostanou dárek - Pig Fest

Plzeň - Rozbalením dárků letošní Vánoce pro milovníky elektronické hudby rozhodně neskončí. V plzeňském Pekle se totiž bude konat další ročník festivalu Pig Fest, a to přímo o vánočních svátcích – 25. a 26. prosince. První den bude už tradičně věnovaný stylu techno, druhý drum and bassu.

Trojkaři mají smůlu, zkoušky jim na právech neuznají

Plzeň - Chcete z jiné vysoké školy přestoupit na plzeňskou právnickou fakultu? Od příštího týdne to budete mít složitější než dosud.

Na západě Čech padaly teplotní rekordy

Plzeň - Na listopad nezvykle teplý den si ve středu užívali Západočeši. Lidé odhazovali šály a rozepínali si bundy.

Žák vrátil titul krále titánů do českých rukou

Plzeň - Galavečer v kickboxu Souboj titánů v Městské hale na Slovenech začal přesně podle programu předzápasem českého borce Filipa Sýkory a Slováka Miroslava Cingela, z něhož vyšel vítězně Čech.

K boji proti komunistům inspirovaly Bernarda i foglarovky

Plzeň /FOTOGALERIE/ – Důvody k oslavám měly v úterý 17. listopadu tři osobnosti Plzně ještě větší než ostatní. Na slavnostním zastupitelstvu totiž dostaly významná městská ocenění.

FOTO: Centrum Plzně se vrátilo do časů totality

Plzeň /AKTUALIZOVÁNO/ - Oslavy dvacátého výročí sametové revoluce přilákaly do centra Plzně tisícovky lidí.

Tauchenová: Manžel se zastřelil, mně se to nepovedlo

Plzeň – Přímo na nemocničním lůžku vyslechli policisté 28letou Dagmar Tauchenovou, která minulý týden osvobodila se zbraní v ruce svého vězněného manžela Pavla.

Elektronická knížka? Nevím, co to je, a nechci

Plzeň - „Nemáte zájem o elektronickou zdravotní knížku?“ S takovým dotazem oslovují v těchto dnech Plzeňany pracovníci jedné marketingové společnosti.

Univerzita vrací úder, chce Řápkové odebrat titul

Plzeň /AKTUALIZOVÁNO/ - Další z prominentních studentů plzeňských práv může přijít o titul. Tentokrát jeho odebrání hrozí chomutovské primátorce Ivaně Řápkové (ODS).

Znásilnil dceru a otce pobodal

Plzeň - Útočník je obviněn z pokusu vraždy, znásilnění a porušování domovní svobody.

Plzeň bude hostit Česko-slovenské dny

Plzeň - Už ve čtvrtek začíná v Plzni šestý ročník Česko–slovenských dnů. Potrvají do úterý 27. října.

Policisté mají dívku, která vyhrožovala bombou

Plzeň - Bombovým útokem na dvou plzeňských středních školách vyhrožovala minulou středu 19letá dívka ze severního Plzeňska. Nahlásila, že výbušnina je uložená na obchodní akademii a hotelové škole. Policisté s hasiči proto museli evakuovat 1300 lidí, žádnou bombu nenašli.

Zachariáš s Tomažičem dostanou výpověď z plzeňských práv

Plzeň - Výpověď z pracovního poměru dostanou v nejbližších dnech do rukou bývalý děkan právnické fakulty Jaroslav Zachariáš a exproděkan Ivan Tomažič.

Dvouletá holčička je v nemocnici, přiotrávila se pervitinem

Plzeň - Rodiče dvouleté dívky jsou prý narkomané. Případ prošetřuje policie, zatím nikoho neobvinila.

FOTO: Koukejte, jak se mají čistit zoubky

Plzeň - Hromadné čištění zoubků se konalo v pátek v Mateřské školce v Tomanově ulici v Plzni.

V Plzni začíná trojlístek veletrhů

Plzeň - Hned tři veletrhy v jednom začínají v pátek v Městské sportovní hale Lokomotivy v Plzni. Návštěvníci sem mohou přijít až do neděle, vždy od 9 do 18 hodin. Vystavovat zde bude více než stovka firem z celé České republiky.

Je mu sto let a život ho strašně baví

„Já jsem byl chytrý. V roce 1936 jsem přestal kouřit a namluvil jsem si manželku.“ Tak ve zkratce popisuje svoji cestu k dlouhověkosti Václav Veselý, který ve středu v domově pro seniory sv. Jiří v Doubravce oslavil sté narozeniny.

Právníci z Plzně mohou přijít o své tituly

Plzeň /FOTO/ - Ministerstvo školství podá trestní oznámení kvůli plzeňské právnické fakultě.

Penzista si šel pro hole a zjistil, že mu změnili zdravotní pojišťovnu

Plzeň - Novou kartičku pojištěnce by od začátku října měli mít všichni klienti České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP), která vznikla sloučením České národní zdravotní pojišťovny a Hutnické zaměstnanecké pojišťovny. Ne každému už ale průkaz poštou dorazil a začínají vznikat velké zmatky.

V knihovně je další podezřelá dizertační práce

Plzeň - Na další podezřelou dizertační práci upozornili pracovníci knihovny Právnické fakulty ZČU v Plzni.

FOTO: Strážníci squatterům zazdili okna

Plzeň - Partičky bezdomovců se psy obsadily objekt bývalého nábytku za služebnou městské policie v Plzni na Skvrňanech.

V Plzni odstartoval týden knihoven

Plzeň - Na týden knihoven, který začal v pondělí, si plzeňské bibliotéky připravily celou řadu zajímavostí. Můžete si vyzkoušet být knihovníkem, vybrat si knížku v bazaru, budou pasováni malí čtenáři nebo se chystá turnaj v deskových hrách.

Ranní provoz ochromil ťukanec tramvaje a tří aut

Plzeň /AKTUALIZOVÁNO/ - Dlouhé kolony pomalu popojíždějících aut stály v pátek ráno na Karlovarské třídě a v sadech Pětatřicátníků v Plzni. Někteří lidé v nich uvízli i na desítky minut. Lépe na tom ale nebyli ani Plzeňané, kteří se vydali do města tramvají. I jim se cesta do práce a do škol pořádně zkomplikovala. Vedle kolon aut tak stála i kolona tramvají, která sahala od sadů Pětatřicátníků až k zastávce Pod Záhorskem.

Desítku oslaví Extra Band revival i v Plzni

Plzeň - Jubilejní rok zažívá letos plzeňská kapela Extra Band revival. Dohromady se dala přesně před deseti lety.

V Plzni jezdí na kole, jinde sjíždí vodopády

Plzeň - Jednadvacetiletý Plzeňan Jakub Němec si včera ráno požádal na úřadu třetího plzeňského obvodu o novou občanku. A že přijel na kole a že byl Den bez aut, dostal dárek – batoh, cyklolékárničku, hrneček a propisku. „Je to příjemné, ani jsem netušil, že se koná taková akce,“ divil se mladík.

Policisté vyprostili muže z hořícího auta

Svůj život i život svých dvou spolujezdců riskoval 20letý řidič felicie, který jel v neděli v časných ranních hodinách po Slovanské ulici v Plzni.

V KŮŽI: Kovala jsem lépe než velký černoch

Plzeň /FOTO, VIDEO/ - Buch! A nic. Kus rozžhavené oceli na moji ránu vůbec nezareagoval.

O parkoviště v sadech se bude soutěžit

Plzeň - Plzeň vyhlásí veřejnou soutěž na investora, který zastaví současné parkoviště v sadech Pětatřicátníků.

Nové hřiště je super, ale město musí vrátit dotaci

Plzeň - Komplex moderních hřišť a sportovišť mohou využívat žáci 20. základní školy v Brojově ulici v Plzni i široká veřejnost.

Bolevák čeká další očista

Plzeň - Dvacet pět tun chemické látky vypustí vypustí ve čtvrtek do Velkého boleveckého rybníka pracovníci Správy veřejného statku města Plzně. Látka vysráží nečistoty a ty potom klesají ke dnu. Výsledkem je nedostatek živin pro sinice a řasy a tím pádem i čistší voda v nejoblíbenějším plzeňském rybníce.

Plzeň bude chtít po Plaze pouze část pokut

Plzeň - Série jednání mezi městem Plzeň a společností Plaza o výši pokut, které má firma městu zaplatit, může začít. Na konci minulého týdne toto rozhodnutí posvětili plzeňští zastupitelé.

Kvůli bouři předčasně skončila první část Pilsner Festu

Plzeň /FOTOGALERIE/ – První den oblíbených plzeňských slavností Pilsner Fest neskončil právě nejlépe. Organizátoři přerušili v pátek po deváté hodině večer sérii koncertů v areálu Prazdroje kvůli blížící se bouři z Německa. V pivovaru bylo asi dvanáct tisíc lidí.

Muž, který způsobil v Plzni výbuch, byl propuštěn

Plzeň - Muže, který stál za nedělním výbuchem na Roudné, policie propustila na svobodu.

Kvůli výbuchu zatkli policisté bývalého reprezentanta

Plzeň – Výbuch se ozval v neděli v podvečer z louky u Malické ulice v Plzni na Roudné. 41letý muž, kterým má být bývalý reprezentant ve sportovní střelbě, tady manipuloval s podomácky vyrobenou výbušninou. Ta explodovala a muže poranila.

Změnit pojišťovnu zpět na původní bylo o nervy

Plzeň - Zoufalství, slzy a vztek. To všechno si prožila Plzeňanka Božena Šarköziová poté, co nechala sebe a svého devítiměsíčního syna zaregistrovat u nové zdravotní pojišťovny Média.

Další ročník Pilsen Kitu vypukne v sobotu

Plzeň - Už v sobotu zaplní areál střeleckého stadionu Dukla v Plzni–Lobzích desítky modelářů všech věkových kategorií se svými výtvory. Akce potrvá od 9 do 17 hodin.

Záchranáři předvedli svou práci v sadech

Plzeň /FOTO/ - Seznámit se s prací hasičů, záchranářů a policistů mohli Plzeňané ve čtvrtek na parkovišti v sadech Pětatřicátníků.

Motorkář se při nehodě naštěstí nezranil

Plzeň - Nehoda, při které se střetl motocykl s osobním automobilem Audi, se stala ve čtvrtek v půl druhé odpoledne na křižovatce ulic Kardinála Berana a Tylovy.

Policisté chytli muže, který vyhrožoval, že otráví vodu

Plzeň - Plzeňští policisté podali státnímu zástupci návrh, aby muž, který vyhrožoval, že otráví pitnou vodu sarinem, byl vzat dovazby.

Pozor na podvodníka, vybírá na opuštěné děti

Plzeň - Mění jména, tituly a na srdci mu leží osud opuštěných dětí. Proto na ně také vybírá.

Čistotu plzeňské vody hlídají ryby

Plzeň – Víte, kdo vás chrání před tím, abyste si z kohoutku nenapustili otrávenou vodu? Říční rybky!

Plzeňané chytali labutě na Moravě kvůli ptačí chřipce

Plzeň /FOTO/ - Tým chytačů labutí z Plzně se vydal v uplynulých dnech na jižní Moravu.

Útočník skončil v policejních poutech

Plzeň - Rozruch způsobilo několik houkajících aut státní i městské policie, která se ve čtvrtek krátce po poledni přiřítila do Poděbradovy ulice v Plzni.

Parkující auta ohrožují chodce, jezdí přes chodníky

Plzeň - Lidé na Borech si stěžují na nebezpečné vjezdy k obchodnímu centru, průjezdy aut ale brzy zamezí zábrany.

V západních Čechách padl teplotní rekord

Plzeň /aktualizováno/ - Čtvrtek byl v západních Čechách jeden z nejteplejších letošních dnů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT