K dispozici jsou zatím jen designové skici, ale i ty celkem zřetelně prozrazují, jakým směrem se chtějí studenti vydat. Enyaq je totiž v jejich podání ztvárněn s  „ulitou“, která poskytuje úložný prostor, místo pro spaní, ale i pro mobilní kancelář. Studenti říkají, že cílem je stvořit vůz pro objevování, pro zábavu i práci.

Podle designových nákresů se v prostoru kufru objeví vestavba, spojující organizér a plochu na spaní, rozloženou na místě zadních sedadel. Další úložný prostor se pak objeví i ve střešní nástavbě.Skica nového studentského vozuVize uspořádání interiéru nového stundetského vozuZdroj: Se svolením Škoda Auto

Skrze projekt studentských vozů si vybraní studenti vyzkouší práci při návrhu vozu, a to pod vedením expertů z designového oddělení značky. Podle návrhu potom vznikne i jeden plnohodnotný funkční prototyp – i na jeho vlastní tvorbě se budou studenti podílet.

V roce 2014 odstartoval sérii studentských prototypů kabriolet Škoda Citijet, postavený na základech modelu Citigo. Zatím posledním vozem je potom Afriq – rallye speciál postavený na základech Škody Kamiq.

Ve videu se můžete podívat na zatím poslední studentský vůz – rallye speciál Škoda Afriq

Zdroj: Youtube

Dosavadních osm studentských Škodovek vystřídalo několik pojetí – k vidění už byly kabriolety, pick-up, sportovní kupé nebo terénní vozy. Na kompletní portfolio se můžete podívat v naší galerii. Obytný vůz však žáci učiliště Škoda Auto staví vůbec poprvé. Zatím neznáme ani název vozu, určí si ho sami studenti v průběhu přípravy.