V premiérské roli trval na tom, že tento resort musí získat ANO. A měl pro něj i adepta, mladého právníka Adama Vojtěcha, který se vyškolil u něj na financích.

Vojtěch je nekonfliktní sympaťák, který Babiše poslouchá na slovo a do prvního vážného konfliktu se dostal až letos, pohříchu se svým náměstkem Prymulou, jehož Babiš učinil tváří boje se smrtícím virem.

Prymulovi v tomto ohledu věří 40 procent lidí, Vojtěchovi jen šest. Ministr ale trval na tom, že náměstek, bez ohledu na koronavirus a popularitu, musí předložit bezpečnostní prověrku, kterou nemá. Prymula to vnímal jako snahu se ho zbavit a hrozil prásknutím dveří.

Babiš pro něj narychlo vymyslel absurdní místo vládního zmocněnce pro výzkum ve zdravotnictví, aby ho udržel ve státních službách. A nařídil Vojtěchovi, aby sitauci nehrotil a spolupracoval.

Kdo věří, že profesoru Prymulovi bude stačit upatlaná sesle na Úřadu vlády, ať tam běží. Ve vzduchu visí post ministra zdravotnictví.

Pokud Nejvyšší kontrolní úřad na Vojtěcha něco najde, do týdne bude pryč a Prymula dosedne do jeho křesla. Nenajde-li, loajální ministr zůstane a Prymula, na něhož se během prázdnin pozapomene, skončí v laboratořích špičkové firmy. Třeba nějaké z Babišova fondu Hartenberg investujícího v oblasti zdravotnictví.