Z vizuálního hlediska je na první pohled patrné, že objektu vévodí šedobéžová dlažba, která se prolíná celým domem. Dále je to vestavěný nábytek – ten je převážně v bílé.

Bílá je tak i kuchyně, která je součástí obkladu stěny. Zároveň šikovně ukrývá sloupec spotřebičů. Naopak do tmavších tónů laděný ostrov nabízí úložný prostor, kdy je jeho součástí zabudovaná varná deska.

„Navíc je propojen s jídelním stolem, který je hlavním středobodem obývacího prostoru,“ popsal spoluautor projektu Filip Hejzlar z architektonického studia de.fakto.

Hlavní koupelně pak dominuje samostatně stojící, takzvaně solitérní vana. Dále je to velkoformátová keramická deska v pozadí. Zajímavostí je, že do interiéru jsou zakomponována umělecká díla. Jde o fotografie natištěné na zrcadle od umělce Jiřího Machta.

close Umělecká díla od Jiřího Machta. info Zdroj: se svolením Filipa Hejzlara (architektonické studio de.fakto) a Grand Prix architektů zoom_in Umělecká díla od Jiřího Machta.

„Vznikl tak interiér, který je založený na hmotové čistotě a jednoduchosti. Svou nadčasovostí si bude udržovat svou hodnotu,“ doplnil Hejzlar.

I s tímto plánem pak koresponduje fakt, že většina vybavení je podle něj vyrobena atypicky. „Umožňuje to lépe pracovat s celým prostorem a naplňovat základní myšlenku,“ míní Hejzlar.