„Zloději už tu okradli Holanďany, kteří se byli dívat na fotbal. Když se vrátili do karavanu, chyběla jim satelitní navigace, hodinky, rádio a rybářské náčiní. Zloději sem do kempu nikdy nepřijdou hlavním vchodem. Většinou chodí z opačné strany, kde sešlapou plot. Ani ho nestíhám opravovat,“ podotýká Hrabovský.

Kempovat přijel do Plzně i Miroslav Matula z Prahy. Na západ Čech prý jezdí pravidelně, ale nepříjemnosti, v nichž by měli prsty zloději, se mu prý zatím vyhýbají. „Když odcházíme od stanu, zamykáme cenné věci, peníze a doklady do auta nebo je bereme s sebou. V noci je asi nejlepší si tyhle věci dát přímo pod hlavu,“ přemýšlí s ůsměvem Matula.

O tom, že zloději už začali v kempech řádit, informovali v uplynulých dnech policisté. Zaznamenali už několik případů. „ V kempu v Plzni–Bolevci se ztratil ze stanu mobilní telefon a potraviny. Zloděj se dostal dovnitř pomocí nože, kterým stan rozřízl. Navíc se podíval i do auta, odkud sebral oblečení. Cizinec tak přišel o věci za téměř pět tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Martina Hábrová.

Strážci zákona proto upozorňují všechny kempaře, aby si na své věci dávali pozor. „Návštěvníci kempů a různých tábořišť by si měli cenné věci zamykat do bezpečnostních schránek. Ve stanech by neměli nechávat žádné věci, které by mohli zloděje lákat. Také je vhodné před odchodem uklidit z okolí stanu všechny židličky či rybářské náčiní, o které je mezi zloději také velký zájem,“ doporučuje Hábrová s tím, že není vhodné zamykat cennosti do automobilů.

Zloději se totiž neostýchají vykrást nebo dokonce i ukrást auta zaparkovaná přímo v kempech.

„V případě, že lidé zjistí, že se jim ztratily nějaké věci, neměli by na nic sahat, ani by neměli uklízet případný nepořádek. V každém případě by měli volat na číslo 158 a vyčkat příjezdu policie,“ doplnila Hábrová.