VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zastupitelé odvolali starostu Chotíkova

Chotíkov - Chotíkov je bez svého prvního muže. Na pátečním zasedání zastupitelé obce odvolali z funkce starostu Jana Landu. Odvolání přišlo jako rána z čistého nebe.

2.2.2009 2
SDÍLEJ:

Foto:

„Bylo to bez jakýchkoliv předchozích náznaků. Už jsem chtěl uzavřít celé jednání, když jeden ze zastupitelů přednesl návrh hlasování o mém odvolání a pak se ještě jednalo o dalších radních. Tam zůstalo vše beze změny. Ani jeden z přítomných zastupitelů mi neřekl konkrétní důvod proč,“ sdělil Landa. Byl jediný, kdo hlasoval proti návrhu odvolání. Dva zastupitelé se zdrželi a zbytek hodil starostu nekompromisně přes palubu.

V Chotíkově se už začalo spekulovat o tom, zda–li nemá náhlé rozhodnutí zastupitelstva souvislost s tím, že chce plzeňská teplárna na skládce na katastrálním území Chotíkova a Města Touškov postavit zařízení na zpracování odpadu. Jedna z možných variant je i vysokoteplotní spalovna. „Je to podezřelé, protože v Touškově odvolali starostu asi před půl rokem,“ zaznívá z úst některých obyvatel Chotíkova.

„O víkendu jsem o možných důvodech přemýšlel. Mám–li mluvit narovinu, tak mě tahle varianta také napadla. Nedá se to vyloučit,“ přiznal bývalý starosta. Jiní ze zúčastněných ale souvislost mezi spalovnou a jeho odvoláním nevidí.

„Ty důvody neznám, já jsem se zdržel hlasování. Podle mě to bylo uděláno tak trochu mafiánským způsobem, za 18 let, co jsem v zastupitelstvu, jsem nic podobného nezažil. Ale souvislost se spalovnou to nemělo určitě. Spíš šlo o vztahy mezi radními,“ prozradil zastupitel Chotíkova Josef Chmelíř. Místostarosta Tomáš Bělohlavý, jehož úkolem je nyní co nejrychleji svolat mimořádné zasedání, na kterém má být zvolen nový starosta, se nechtěl vůbec vyjadřovat. Návrh na odvolání starosty podal zastupitel Václav Fryček. „Především členové rady nebyli spokojení s jeho prací. Slyšel jsem řadu stížností a byl jsem požádán, abych návrh přednesl. Někdo si stěžoval na špatnou komunikaci, další na neefektivitu jeho práce nebo že rada řídí spíš starostu než on je a podobně. S teplárnou to nemá co dělat, vždyť na spalovnu měl starosta stejný názor jako já. Vybudování takového zařízení se nebráníme,“ sdělil Fryček s tím, že původně chtěl problémy se starostou probrat předem, ale ostatní mu to rozmluvili. „Nicméně chci docílit toho, abychom si za týden všichni sedli a jednotlivé stížnosti probrali. Na veřejném zasedání to nebylo tak vhodné, takové věci se říkají lépe bez veřejnosti,“ dodal.

Odvolání starosty Města Touškov na konci června podle současné starostky Vilmy Kunešové také nemělo mít se spalovnou nic společného. Prý rozhodoval sám bez městské rady.

Generální ředitel společnosti Plzeňská teplárenská Tomáš Drápela se spekulacím o možné spojitosti s odvolání starosty jen zasmál. „Že bychom měli takovou moc a sílu? Ne, skutečně to s tím nemá nic společného,“ řekl. Nepředpokládá ani, že by odvolání starosty Chotíkova nějak významně ovlivnilo vzájemná jednání o spalovně s obcí jako celkem.

Autor: Šárka Meissnerová

2.2.2009 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Marek Bakoš

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

David Boubel se narodil 26. července ve 4:14 mamince Miroslavě a tatínkovi Lukášovi z Plzně. Po příchodu na svět ve FN vážil bráška dvouleté Nelinky 3400 gramů a měřil 50 cm.
9

Miminka z 19. srpna

Bezdomovci? Možná za Bolevákem či na Švabinách

Plzeň - Primátor zvažuje pořízení dvacítky mobilních buněk pro bezdomovce. Inspiroval se v Praze 9.

FOTO: Areál za Plazou láká Plzeňany ke sportu

Plzeň - Plzeň ožívá sportem, až do 27. srpna se v prostoru amfiteátru a parku za OC Plaza koná Letní Sportmanie Plzeň 2017.

V parku Homolka našli mrtvého bezdomovce

Plzeň - Policie v sobotu v podvečer vyjížděla do slovanského parku Homolka u náměstí Milady Horákové.

Další placené parkovací zóny jsou na dohled. Ještě letos

Plzeň - Parkoviště zdarma u autobusového nádraží bude náplastí na další zpoplatněné ulice. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení