Ta na základě seznamu poskytnutého ministerstvem školství prověřila prvních 91 studentů, kteří nemají v celostátní matrice studentů (SIMS) žádné předchozí studium. Na seznamu bylo celkem 560 položek. Ministerstvo doporučilo prověřit délku studia a popřípadě zahájit správní řízení o zrušení vysokoškolského studia.

„V případě šesti studentů se jednalo o studium, které se na fakultě uskutečnilo v rámci programu ERASMUS, tedy studovali v zahraničí. U těch bylo další šetření zastaveno,“ uvádí Průša.

U dalších 46 absolventů kontrola neshledala žádné závady. V dalších 39 zkoumaných případech nelze s ohledem na rozsáhlý spisový materiál a nutnost dalšího zjišťování a prověřování listinných údajů v tomto okamžiku prý činit jakékoliv závěry.

„Šetření dále pokračuje, výsledky budou průběžně předávány ministerstvu školství,“ doplňuje Průša.

Pověřený děkan plzeňských práv Jiří Pospíšil se pondělí již podruhé sešel se studenty, aby jim vysvětlil změny, který je v tomto akademickém roce čekají. Studenti nejvíce řeší přestup na kreditní systém, který je na této škole novinkou. Pospíšil také uvedl, že v knihovně právnické fakulty chybí asi 175 rigorózních prací, které byly obhájeny od roku 2006 „To ale neznamená, že práce neexistují nebo vznikly podvodem. Vedení školy se je nyní snaží najít v jiných částech fakulty,“ zdůraznil Pospíšil, který je jedním ze dvou kandidátů na post děkana právnické fakulty. Druhým kandidátem je pražský advokát známý z kapříkové aféry Karol Hrádela. Volby se uskuteční 2. listopadu.